Jump to content


NN Acoustic - KSN


Preddrag

Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

KSN model svojom veličinom i cenom jasno pokazuje na koje tržište računa. Ne vidim kakvo drugo rangiranje je potrebno. Iz nekih postova proizlazi da su očekivanja da domaći proizvod mora da bude hi-end po low-end ceni. Svako ko je makar video kako funkcioniše proizvodnja i nabavka u Srbiji zna koliko je tako nešto realno.

Ono što jeste potrebno je da se ovaj proizvod dobro prodaje iz prostog razloga da bi g-din. Napijalo video rezon da nastavi da ih pravi i prodaje i da proširi gamu proizvoda. Ja kao vlasnik zvučnika ovog cenovnog ranga nemam impuls da ih menjam pošto-poto, ali imam u planu kupovinu zvučnika do 1000€ vrednosti u nekom narednom periodu. Ako bi NN Acoustic ponudio npr. trosistemce koji bi parirali, šta ja znam, KEF R300 ili B&W CM5, bio bih više nego zainteresovan. Deset do dvadeset godina star "hi-end" molim da se ne spominje u istom kontekstu.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, jegor said:

KSN model svojom veličinom i cenom jasno pokazuje na koje tržište računa. Ne vidim kakvo drugo rangiranje je potrebno. Iz nekih postova proizlazi da su očekivanja da domaći proizvod mora da bude hi-end po low-end ceni. Svako ko je makar video kako funkcioniše proizvodnja i nabavka u Srbiji zna koliko je tako nešto realno.

Ono što jeste potrebno je da se ovaj proizvod dobro prodaje iz prostog razloga da bi g-din. Napijalo video rezon da nastavi da ih pravi i prodaje i da proširi gamu proizvoda. Ja kao vlasnik zvučnika ovog cenovnog ranga nemam impuls da ih menjam pošto-poto, ali imam u planu kupovinu zvučnika do 1000€ vrednosti u nekom narednom periodu. Ako bi NN Acoustic ponudio npr. trosistemce koji bi parirali, šta ja znam, KEF R300 ili B&W CM5, bio bih više nego zainteresovan. Deset do dvadeset godina star "hi-end" molim da se ne spominje u istom kontekstu.

nema potrebe da bude trosistemac da bi parirao tim šerpama , dovoljno je da bude i dvosistemac .......recimo seas w18 gp , mid bas stavljaju u kutije od 3000 evra a on sam košta ispod 100 . Isto je sa w 16 gp kojeg prodaju preko 3000 evrića  ugrađenog u polovne kutije .....hteo sam reći dobar mid bas koji s vrlo lagano filtrira .

  Uz to staviš  par Morela i to je to , koji bre kef i koji bre b&w B)

mid bas od 16 na navedenom sajtu a italijanska opera ima model sa 18 mid basom

 

http://www.fairaudio.de/test/lautsprecher/2011/test-audioplan-kantata-lautsprecher-kompakt-box-1.html

Link to comment
Share on other sites

Evo sličnih zvučnika kao što su kod NN. Ovo je neki konstruktor: Vermouth Audio Little Luccas MkII Limitied Edition.

Ceneći mišljenje naših uvaženih znalaca portal MonoandStereo ih je spojio na kompjuter i ignorisao ozbiljan hi fi.

Iz pouzdanih izvora sam saznao da su jeftiniji od NN jer distrubuteri su se eksluzivno odrekli zarade samo od ovog modela.

Inače samo za članove foruma koji žele da ih čuju mogu kod mene. Može da donese svoje male i da ih uporedi. Slušaćemo ih na mom velikom sistemu u akustički sređenoj sobi.

Inače ja na njima slušam sve žanrove, od house-a, preko hevi metala, .... do lounge. Sve dobro svira.

mono.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Technicssss said:

Mozda se covek ne stidi svoje zemlje i porekla i zeli, a i moze da uspe tu gde jeste.

Zašto impliciraš da neko mora da se stidi svoje zemlje, kao i porekla da bi otišao iz nje na neko bolje i zdravije mesto?Imam previše godina da bi me dirnule tako jeftine kvazipatriotske kavalkade.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Technicssss said:

@jegor NN pravi i jos nekoliko modela zvucnika, Phoenix, Rubycon, Masterpiece, Xenia i vec pomenuti KSN, pogledaj na sajtu.

@Technicssss Naravno da sam gledao (ljudi 2016. godina je. I onaj ciga što valja hi-fi na Bubanj potoku ima Internet i ume da izgugla cene za đubre koje prodaje). Koliko sam uspeo da izbunarim ni jedan od tih modela nije ispod 3000€. Neka me neko ispravi ako grešim.

Link to comment
Share on other sites

Baš jeftino.Kakve veze patriotizam i biznis.Moze covek da je strucan i dobar koliko god hoće ovde kad su pare tj.kupci s druge strane granice.Pa kako su prosli Igor,Karan i da ne nabrajam ko sve od uspesnih ljudi u audiu kod nas dok nisu izasli napolje,tavorili ,bili nezadovoljni sobom,na granici bankrota i odustajanja od svega.Ostavsi na ovom tržistu ne postoji ni jedan promil sanse da se uspe sa HIfi proizvodom.Tuzno ali realno 9o% audiofila je u klasi do 100€ robe iz kontejnera EU i to su realno i platezne mogućnosti naseg trzista.Kakva je prva reakcija i prvi kontakt sa high end proizvođačem iz CH Acoustic Invadera "podigni cenu za 5 puta poradi na dizajnu i javi mi se za dalju saradnju".Naravno,za to treba da imaš pravu stvar.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Baš jeftino.Kakve veze patriotizam i biznis.Moze covek da je strucan i dobar koliko god hoće ovde kad su pare tj.kupci s druge strane granice.Pa kako su prosli Igor,Karan i da ne nabrajam ko sve od uspesnih ljudi u audiu kod nas dok nisu izasli napolje,tavorili ,bili nezadovoljni sobom,na granici bankrota i odustajanja od svega.Ostavsi na ovom tržistu ne postoji ni jedan promil sanse da se uspe sa HIfi proizvodom.Tuzno ali realno 9o% audiofila je u klasi do 100€ robe iz kontejnera EU i to su realno i platezne mogućnosti naseg trzista.Kakva je prva reakcija i prvi kontakt sa high end proizvođačem iz CH Acoustic Invadera "podigni cenu za 5 puta poradi na dizajnu i javi mi se za dalju saradnju".Naravno,za to treba da imaš pravu stvar.

to je tek jedan korak ka uspehu , ali je i dalje greška jer se uvek vuče onaj rep , gde piše Srbija . Da bi se uspelo maksimalno treba zavarati trag i izbrisati svako slovo iz one reči . Da ne budem pogrešno shvaćen , nemam ja ništa protiv patriotizma , ali ako se ima bilo kakava šansa da se uradi nešto a da to ne bude povezano sa nama , šanse se povećavaju .

  Jednostavno nemac vole da kupi nešto sa zapada nema veze odakle je ......otvori se kancelarija , qurac palac , bilo šta što će tu firmu povezati sa zapadom a ti pare posle nosi gde hoćeš .

 PS ne volu kinesku robu a prave je tamo i uvaljuju na zapadu kao svoju , i to te još ubeđuju kako je odlična . To je taj štos , važno je da je makar WC od firme registrovan na zapadu i nema problema .

 

PPS hoćeš da iz Srbije izvezeš , treba ti atest EU , ovde samo ODŠAMPAŠ nalepnicu i zalepiš je , pa Bože moj valda se podrazumeva da je sve po standardu , a vi braćo Srbi dokazujte da jeste :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, perodeformero said:

Zašto impliciraš da neko mora da se stidi svoje zemlje, kao i porekla da bi otišao iz nje na neko bolje i zdravije mesto?Imam previše godina da bi me dirnule tako jeftine kvazipatriotske kavalkade.

Mozda zato sto postoji sacica ljudi koja konstanto pljuje po Srbiji, zemlji u kojoj zivim i koje se ne stidim. Nije idealna, daleko od toga ali moja je. Nekima cak i cirilica bode oci. Ako neko u gomili tema propagira bezaniju iz Srbije u taj bolji, idealni zapadni svet gde ce istog trenutka postati poznat, bogat i sta sve ne, neka ide tamo i ne truje druge. Odes lepo u offtopic, otvoris temu "zasto bi svi trebali pobeci iz Srbije" i udri. Veoma jednostavno. Izgleda da zabrana politike nekima tesko pada pa sad ae da pljujemo na ovaj nacin.

I nemojte mi reci da je prepreka granica u 2016-oj godini, molim vas. Narocito ne sada kada je internet svima dostupan. Ako se nekom ameru dopadne nesto sto NN iz Srbije pravi, da li zaista mislite da ce nesto biti problem? Okean mozda? Ameri kupuju ono sto je njihovo, kod njih ne postoje svajcarski sir, svajcarski sat, svajcarski dzepni noz ili nesto slicno, sve je AMERICKO i sve je najbolje. Ako Srbin ode tamo pored xxx firmi i pocne da proizvodi zvucnike svi ce reci wow pa to je Nenad Napijalo, on je izlagao u Americi, pravi solidne zvucnike? Nece jer ih nista sto nije Americko ne zanima. Ako zelis da se bavim nekim drugim poslovima npr kao graficki dizajner, kao sto rece RADE moras da imas amera koji ce predstavljati tvoju firmu jer ako cuju neki naglasak jos ne daj boze da vuce na Ruski...nista od posla. Ljudi sa diplomama, narocito mladji idu na brodove da konobarisu, idu da peru bazene, da rade po restoranima kao robovi po 18-20 sati dnevno i kada dodju ovde kazu eejj uspeo sam u zivotu, pobegao sam odavde. 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

Tuzno ali realno 9o% audiofila je u klasi do 100€ robe iz kontejnera EU i to su realno i platezne mogućnosti naseg trzista.

Samo jedno pitanje na ovu temu posto i onako odosmo u off. Ne zelim da ovo shvatis kao provokaciju jer nije. Dakle zanima me zasto se uredjaji koji se prodaju na Ebay smatraju ocuvanim, ispravnim, urednim, a kada neki preprodavci te uredjaje tu i kupe i donesu u Srbiju i zele da ih prodaju to se smatra robom iz kontejnera? Npr neko donese Linn Index zvucnike iz germanlenda i oglasi ih na KP. Istovremeno ta roba se oznaci kao smece ovde na forumu. Ok. Da taj zvucnik nije donesen ovde zavrsio bi na Nemackom Ebay-u gde ne bi bio smece, krs, otpad vec zvucnik vredan paznje. Zasto je to tako?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Technicssss said:

Ljudi sa diplomama, narocito mladji idu na brodove da konobarisu, idu da peru bazene, da rade po restoranima kao robovi po 18-20 sati dnevno i kada dodju ovde kazu eejj uspeo sam u zivotu, pobegao sam odavde. 

 
 

Eto, vidiš da znaš i sam - sve si rekao o Srbiji. :lol:  

Međutim, Ameri cene prave diplome, ne peru tamo baš svi posuđe. 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, beatgoeson said:

Eto, vidiš da znaš i sam - sve si rekao o Srbiji. :lol:  

Međutin, Ameri cene prave diplome, ne peru tamo baš svi posuđe. 

Ne cene ove "prave" sa Megatrenda koje ima pola BG-a? :ph34r:

A ovo prvo nista te nisam razumeo. Sve mi se cini kao u onoj temi sa Yamahom da svaki procita ono sto zeli da procita, a ne ono sto je napisano. Mada nebitno, krenu polemika bez veze zbog cuvene recenice koja se ponavlja po ko zna koji put. Lepo kazem neka se otvori tema u offtopic da se ovakve teme ne zagadjuju slicnim izjavama. Cim je procitam setim se onog kratkog filma o Marku Kraljevicu u modernom dobu kada na kraju kaze onu cuvenu recenicu - "Sanjah neke cudne Srbe, govore Srpski, a misle Turski".

@jegor Da li si negde nasao cene ostalih modela?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Technicssss said:

A ovo prvo nista te nisam razumeo.

Ako neko konobariše u inostranstvu i ima osećaj da je uspeo u životu jer je izvukao nogu iz Srbije, onda je to informacija iz prve ruke. O Srbiji koja "nije idealna, ali je tvoja". 

 

34 minuta ranije, Technicssss said:

krenu polemika bez veze zbog cuvene recenice koja se ponavlja po ko zna koji put.

Krenu polemika zbog rečenice koja se, po ko zna koji put, s razlogom ponavlja i uvek se nađe neki domoljub da je osporava. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Technicssss said:

 Veoma jednostavno. Izgleda da zabrana politike nekima tesko pada pa sad ae da pljujemo na ovaj nacin.

Nemam živaca da komentarišem gigantsku količinu gluposti i predrasuda koje si napisao, ali ako te zaista iritira  politika na forumu, za početak makni avatar novoga srBskoga junaka.I malo pažljivije čitaj postove, već sam ti jednom prilikom to naglasio.Površan si, promiču ti detalji.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Savoo70 said:

Pristrasnost u svom ortodoksnom obliku.

Cenim da Pero lično poznaje NN pa ima iskustva u onome što NN pravi.

Vidim da si i ti davao u svojim komentarima ocene tipa: "Ej, super vam je bio zvuk na sajmu!" ... i mnoga druga pozitivna / negativna mišljenja o nekim uređajima.

Da li mi smemo da isto tako okarakterišemo tvoje pozitivne / negativne stavove o nekom uređaju kao pristrasne?

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko godina sam pricao sa NN, i tad je tek planirao te kutije. Isprobavao je i trazio prave drajvere. Znaci to nije ad hoc projekat.U medjuvremenu sam slusao na nekoliko mesta njegove druge ( vece) kutije. Radilo to opako. NN nikad nije napravio nesto lose. Sve je debelo opravdavalo cenu, pa jos castilo vlasnika. Milos ( sretoh ga danas na berzi) ima njegove kutije, kod njega u veoma zeznutoj sobi radile su fenomenalno. Precizno, bez farbanja, sa gomilom detalja i bez onog jet-a ribonskog.  Gabariti ovih su ok za manju sobu. Ne verujem da ce neko staviti te kutije u 35 kvadrata.  Setite se samo onih malih Usher kutija, radile fenomenalno u manjim sobama za kikiriki pare. Ne blatite ih odmah na prvu.  Napijalu svaka cast. Napravio, daje korektnu cenu, probu, pa sta jos treba.  Srecom te niste sudije....bilo bi krvi do kolena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...