Jump to content


NN Acoustic - KSN


Preddrag

Recommended Posts

8 minuta ranije, Gabor said:

U svakom slucaju, proizvodjac je duzan dati sve tehnicke informacije osobine o svom proizvodu u ovom slucaju zvucniku  kupcu, a kupac je taj koji treba da odredi sta ce sa tim informacijama... pa kako god gosp. Napijalo mislio ja se kao mozda buduci kupac osecam uskracenim po tom pitanju. Ovo je bar moje misljanje, naravno uz duzno postovanje prema N. Napijalu.

Nekako osecam da cisto iz postovanja prema kupcu te informacije prodavac mora dati, nebitno okome se radi...

Ali imate opciju da probate zvucnike kod sebe. Specifikacije cesto mogu biti nista vise do mrtvo slovo na papiru.

Na kraju krajeva, bitnije je kako zvucnici zvuce u vasem sistemu, nego sta pise na papiru.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minuta ranije, garson said:

Ali imate opciju da probate zvucnike kod sebe. Specifikacije cesto mogu biti nista vise do mrtvo slovo na papiru.

Na kraju krajeva, bitnije je kako zvucnici zvuce u vasem sistemu, nego sta pise na papiru.

Sta sam ostalima koji nemaju opciju da ih cuju u svom sistemu ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, garson said:

Ali imate opciju da probate zvucnike kod sebe. Specifikacije cesto mogu biti nista vise do mrtvo slovo na papiru.

Na kraju krajeva, bitnije je kako zvucnici zvuce u vasem sistemu, nego sta pise na papiru.

Sve je to OK. i deo poslovnog aranzmana od samog starta... ali ja jednostavno zelim da VIDIM te podatke... i ne treba obavezno da verujem na rec o kome god bilo prodavcu pricali. To su informacije koje ja kao kupac moram imati  . Te informacije ne mogu biti poslovna tajna .

Sem toga ako bilo koji proizvodjac smatra da je ne izdavanje sertifikata za svoj proizvod dobar poslovni ili marketinski potez, sto se mene tice i ne mora to da radi...

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Gabor said:

Sve je to OK. i deo poslovnog aranzmana od samog starta... ali ja jednostavno zelim da VIDIM te podatke... i ne treba obavezno da verujem na rec o kome god bilo prodavcu pricali. To su informacije koje ja kao kupac moram imati  . Te informacije ne mogu biti poslovna tajna .

Sem toga ako bilo koji proizvodjac smatra da je ne izdavanje sertifikata za svoj proizvod dobar poslovni ili marketinski potez, sto se mene tice i ne mora to da radi...

Postujem vasu zelju da imate informacije pa makar bile pogresne. :)

Pa dobro, mozda NN smatra da je bolji marketinski potez davanje zvucnika na probu umesto "sertifikata".

Link to comment
Share on other sites

jbt.čovek vam napravi zvucnike sa ribonom za pe'sto evra,da na slusanje u sistemu da znaš da se nisi zeznuo,da se uklapaju u ostatak sistema i sobu,tu vam je za garanciju,pomoć oko akustike sobe,otvoren za razgovor i poziv ...a mi trazimo ...

https://m.youtube.com/watch?v=E1brkgPuKaQ

ovde svaki entuzijazam pređe mazohizam i sto se pre dignu ruke od domaćeg trzista to bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva bre tajna. Covek dao sve podatke da glatko mozete da iskopirate kutiju. Samo pitanje da li cete dobiti isti rezultat, koliko vremena i novca potrositi na testiranja i elemente, a o dizajnu (furniranju i voskiranju) da ne govorim. Zatim u pitanju je direktna prodaja, bez posrednika. I plus ih daje na slusanje.

Jos jednom, u pitanju su mali bookshelf zvucnici i kao takvi imaju odredjenu namenu i ciljnu grupu. I u toj klasi treba posmatrati kvalitet u odnosu na cenu.

Pomenuta merenja u stereophile-u sluze da daju blizi uvid u ono sto se cuje. Sama po sebi ne znace mnogo. Pomazu delom i za odabir pojacavaca.

Na kraju, merenja su alat kojim konstruktor dolazi do odredjenog rezultata. Kakav ce rezultat biti zavisi u mnogo vecoj meri od sposobnosti konstruktora da slusno valorizuje odredjene promene.

Da dodam i to da imam utisak da ogroman deo proizvoda niko nije slusao pre pustanja u prodaju ili ukoliko jeste onda blage veze nema sa tim poslom.



Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aleksandar75 said:

Aloooo ljudi, čovek prodaje zvučnike koji  (kako kažu) odlično zvuče i prelepo izgledaju i to za oko 5 glava...

Kome se ne sviđa to što nije objavio merenja ima u ponudi na tržištu pun q plastikanije i konfekcije sve sa 5 zvezdica u WHF i data sheet-ovima od kilometar....

Tako je !

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Uuuuu jeeeeebte :blink:

To je iz jedne matore domace fore gde se radi o coveku kod kog je vec dokazano da je kriv pa se kaze "sudite mu posteno pa na vesala". U stvari mislim da fora nije fora vec istina i da potice iz Francuske ali nisam 100% siguran. 

U svakom slucaju ako neko za uredjaj koji daje recimo 7 x 40W navede 7 x 210W taj neko mora da "svira klavir". Obmana kupaca kada su fabricke vrednosti u pitanju bi po meni trebalo da bude krivicno delo. Ako prodajem kondenzatore za koje pise u specifikaciji da imaju 10000uF oni moraju da imaju tih 10000uF. Ako imaju ogromnih 50% manje vrednosti ja moram da odgovaram za to jer mozda taj proizvod moze da izazove stetu u nekom uredjaju ili sistemu. Mislim da ces se sloziti sa time.

Frekventni opseg je nesto drugo i mislim da u ovom slucaju ne bi znacilo nista ako NN kaze da idu do recimo 60Hz -3dB. Samo ce odbiti potencijalne kupce jer od tjuniranja kutije i drajvera zavisi kako ce taj bass zvucati. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sondek said:

jbt.čovek vam napravi zvucnike sa ribonom za pe'sto evra,da na slusanje u sistemu da znaš da se nisi zeznuo,da se uklapaju u ostatak sistema i sobu,tu vam je za garanciju,pomoć oko akustike sobe,otvoren za razgovor i poziv ...a mi trazimo ...

https://m.youtube.com/watch?v=E1brkgPuKaQ

ovde svaki entuzijazam pređe mazohizam i sto se pre dignu ruke od domaćeg trzista to bolje.

ne radi se ovde o entuziazmu to je vise amaterska kategorija, ne radi  se ni o mazohizmu, radi se o svetski prihvacenim standardima, tj. opisu osobina koje svaki proizvodjac daje svom potencialnom kupcu da li se radi o igli ili lokomotivi to je sve jedno .

Link to comment
Share on other sites

ne radi se ovde o entuziazmu to je vise amaterska kategorija, ne radi  se ni o mazohizmu, radi se o svetski prihvacenim standardima, tj. opisu osobina koje svaki proizvodjac daje svom potencialnom kupcu da li se radi o igli ili lokomotivi to je sve jedno .


Koji su to svetski prihvaceni standardi?
Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Gabor said:

ne radi se ovde o entuziazmu to je vise amaterska kategorija, ne radi  se ni o mazohizmu, radi se o svetski prihvacenim standardima, tj. opisu osobina koje svaki proizvodjac daje svom potencialnom kupcu da li se radi o igli ili lokomotivi to je sve jedno .

Daju li naši distributeri tih belosvetskih standardizovanih proizvođača sertifikovanih kutija potencijalnom kupcu iste na probu?

Ako ćemo da teramo mak na konac, ko kaže da je to što piše tačno? Kako proveriti da jeste? Ili je ovde u pitanju princip zarad principa...mora da piše nešto, šta god da je...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, prophet said:

 


Koji su to svetski prihvaceni standardi?

 

Svakako je to i frekventni odziv zvucnika, a nacin merenja se navede ... Ako to iskazuje jedan JBL Harman, ili Kef ili BM pa stvarno ne vidim razloga da to NN ne navede... ali mi ljudi sa ovih podneblja uglavnom imamo neke svoje ideje i objasnjenja...

I ne mislim ovde konkretno na NN vec na sve koji se bave proizvodnjom.

Ali uvek zaboravim da je Hi Fi duhovna katagorija gde standarda nema svako ima svoj sud, svoje usi, tako i NN ne naznacuje frekventni opseg meni to smeta ali naravno prihvatam i to da to nekom mozda i netreba . To je to...

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji neki minimum tehničkih podataka koji se moraju objaviti ili je to proizvoljno? I svako bira šta će da objavi? Impedansa, snaga, opseg,...?

Zašto bilo šta objavljivati?

A apropo istinitosti objavljenog i zaštite potrošača, videsmo sa VWom i ostalima kako ako si veliki možeš i da lažeš u objavljenim podacima pa ništa.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Gabor said:

Svakako je to i frekventni odziv zvucnika, a nacin merenja se navede ...

Da ali šta je svetki prihvaćen standard za frekventni odziv i način merenja? Da li JBL, Kef i ostali to rade na isti način? Šta konkretno tebi kao potrošaču znači frekventni odziv zvučnika u recimo gluvoj sobi? Zatim kako ćeš na isti način izmeriti frekventni odziv malog bookshelf zvučnika i zvučnika visine 2 metra sa basovima sa strane i od pozadi? 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, siroma said:

 

A apropo istinitosti objavljenog i zaštite potrošača, videsmo sa VWom i ostalima kako ako si veliki možeš i da lažeš u objavljenim podacima pa ništa.

Kako crno ništa, nekoliko milijardi evra ih košta ta zajebancija i to zato što su se nagodili sa Amerima da povuku i prerade sve automobile i u narednih 10 godina ulože 2.4 milijarde u razvoj električnog motora, etc. a bilo bi ohoho više. Sem toga počele su da pljušte presude i u drugim zemljama.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, sondek said:

@ringe oćeš da kažeš nisu hifi lažu ko da jesu :-))

Ma hoću da kažem da fingiraju proizvođači i mnogo važnijih uređaja od Hi-Fi, neki od njih su vezani bukvalno za život čoveka...

Čovek nije dao specifikacije iz XYZ razloga, ali jeste kutije na slušanje.

Ko voli neka izvoli, kome se ne sviđa neka zaobiđe.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, RingeRaja said:

Baš mi pade na pamet VW.

A mogu ovde štošta da napišem za jednu vrhunsku, ako ne i najbolju firmu iz domena medicinske opreme (koju firma u kojoj radim zastupa), kako štimaju određene parametre i fingiraju specifikacije zarad prestiža...a u pitanju nije Hi-Fi...

Siemens?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...