Jump to content


NN Acoustic - KSN


Preddrag

Recommended Posts

Uzeo sam ove malce na slusanje.Izvor cd,predpojacalo sa lampama,pojacalo snage sa 300b cevima(2x8wrms).

Prvi dan su bili postavljeni na medjusobnom rastojanju od 2.20m,a na 2.60m od usnih skoljki.Potenciometar jacine na 11h,sto je bilo dosta jako,na granici prozivke komsija.Zvuk,sta reci,basa nigde,srednji dosta dobri,visoki sa dosta sibilanata.

Danas sam zvucnike i usi postavio na temena jednakostranicnog trougla od 1.60m.Sasvi druga slika.Sibilanti su se (uglavnom) izgubili,zvuk je vazdusastiji,dobilo se u basu,taman toliko da visoki budu manje napadni,sve se slilo u jednu celinu.

Ja ih verovatno necu kupiti iz jednog razloga.Moja dnevna soba za slusanje je 4x4.5m,pa bi ovakvo pravilno pozicioniranje bilo dosta smesno.Drugaciji razmestaj ne dolazi u obzir(ozenjeni znaju zasto).

Ovi zvucnici zaista nisu ni na svetloj,ni na tamnoj strani(mada ja malo vise volim tamnu)

Moj zakljucak bi bio da su ovi malci odlicni za one koji mogu da ispostuju onaj trougao od 1.6 do 1.8m.

Sada stvarno uzivam dok ne dodje lepsa polovina ,a onda zvucnike u cosak.

P.S. Osetljivost ovih zvucnika je 88db/w/m,ali ja ih veoma lako pogonim sa pojacalom sa lampama od 2x8wrms

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobio sam zvucnike na test od Nenada Napijala model KSN,uskoro cu napisati utiske.Probacu ih sa nekoliko pojacala(lampaska i tranzistorska).Inace imao sam tu cast da kod gospodina Napijala cujem i njegov najbolji model N.N.Acoustics Masterpiece :klanjanje Potpuno neverovatan zvucni dozivljaj :klanjanje :thumbsup2 :listen

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, den!s said:

Ja sam kod njega bio pre 15 godina i tada je imao neke kutije koje su imale RAAL ribon i veliki kartonski bas. Samo vizuelno me podsetilo, ali nisam viđao slične, pa pomislih možda su one?

Koliko znam Šolaja ima zvučnike koje je pravio Aca Ribon(RAAL).Ali proveriću sa njim.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, den!s said:

Moguće, jedino znam da je bio njegov ribon, a samo su izgledom podsećale na ove Rubycon.

Zapravo, ne podsećaju ni izgledom. :)

Kod njega je unikatni ribon, višesruko veće površine (mislim jedno 40cm dužine), u dipolu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...