Jump to content


NN Acoustic - KSN


Preddrag

Recommended Posts

Pa jeste, pošto ono što sam video ne mogu da dokažem, jer u specifikacijama stoji nešto potpuno drugo od onoga što mi je pokazao serviser. Ali sve kreće od ogovaranja, pa se onda neko zezne (ili ne dobije dovoljno para) i stvar ispliva u javnost.

Ali da ne idemo više u off... Ono što sam hteo da kažem je da "i na tarabi piše...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minuta ranije, siroma said:

Pa kupcima ništa. A proizvodjaci su platili kaznu ali nisu vratili profit.

Pa gde su kupci oštećeni? Kupci su verovatno na dobitku, pošto ti propisi o zagađenju samo ubijaju performanse motora. Ovde su oštećeni svi građani (zbog većeg zagađenja vazduha od garantovanog) i to je naplaćeno. Prvobitna kazna po američkim propisima je bila 37000$ po automobilu ili ukupno 18 milijardi dolara. Prošli su sa 9 milijardi troška, uz ovu nagodbu koju sam pomenuo prethodno. Dakle o kakvom profitu pričaš? Ne misliš valjda da je tu ostalo išta od profita? Rekoh da su se obavezali da povuku sve automobile (i prodate) i  prerade, plus obavezna ogromna ulaganja za razvoj nečega što im nije bilo u planu. Taj slučaj je uzdrmao celu nemačku ekonomiju, ne samo VW.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, RingeRaja said:

Čovek nije dao specifikacije iz XYZ razloga, ali jeste kutije na slušanje.

Како није дао, постоје димензије кабинета као и тежина. За почетак довољно.  1zv8hud.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RingeRaja said:

Ma hoću da kažem da fingiraju proizvođači i mnogo važnijih uređaja od Hi-Fi, neki od njih su vezani bukvalno za život čoveka...

Čovek nije dao specifikacije iz XYZ razloga, ali jeste kutije na slušanje.

Ko voli neka izvoli, kome se ne sviđa neka zaobiđe.

U tome je cela prica !

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, prophet said:

 

8 sati ranije, Gabor said:

Svakako je to i frekventni odziv zvucnika, a nacin merenja se navede ...

Da ali šta je svetki prihvaćen standard za frekventni odziv i način merenja?

 

Postoje standardi za akusticna merenja sobe za slusanje, dakle, "malih" audiofilskih prostora. Standardi obuhvataju kako odziv zvucnika tako i prostorije u kojoj se nalazi. Verujem, svi se slazemo da kvalitet zvuka zavisi od sinergije zvucnik-soba. 

Ciji zvucnik i soba ispunjavaju ove standarde, svaka mu cast. 

PDF moze da se skine besplatno:

http://www.acousticfrontiers.com/wp-content/uploads/2011/10/acoustic_measurement_standards.pdf

http://www.acousticfrontiers.com/20111013acoustic-measurement-standards-for-stereo-listening-rooms-pu-html/

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, prophet said:

 Koji to svetski priznati standardi garantuju vama kao potrošačima da ćete dobiti proizvod istog kvaliteta kao u  Nemačkoj, USA... Recimo automobil,  televizor,  čokoladu, deterdžent i sl. 

Eh, sad: neće zvučnik za Istočnu Evropu imati lošiji frekventni odziv ili manju efikasnost nego onaj pravljen za EU.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se potpuno neosnovano baš na ovoj temi razvila diskusija o potrebi isticanja detaljnih tehničkih specifikacija proizvoda, posebno u svetlu načina prodaje.

Moderacija je morala da reaguje i diskusiju premesti na drugo mesto (drugu temu), a da ovde ostanu utisci o samom proizvodu.

Ono što bih voleo da saznam je (možda je neko i izneo, pa se izvinjavam ako sam propustio) da li u Srbiji postoji institucija u kojoj bi, ako si proizvođač zvučnika (ili audio opreme uopšte) mogao da izvršiš adekvatna merenja i deklarišeš tehničke karakteristike tog proizvoda.

Na temu isticanja tehničkih specifikacija proizvoda, ovo je tehnička specifikacija zvučnice jednog od najizvikanijih proizvođača gramofona:

  • Output: 6.8 - 7.2mV
  • Stylus: Elliptical
  • Fixing: Rega three point fixing
  • Coils: High Spec parallel wound coils
  • Colour: Blue
  • Tracking Pressure 1.75g
Link to comment
Share on other sites

Postoje standardi za akusticna merenja sobe za slusanje, dakle, "malih" audiofilskih prostora. Standardi obuhvataju kako odziv zvucnika tako i prostorije u kojoj se nalazi. Verujem, svi se slazemo da kvalitet zvuka zavisi od sinergije zvucnik-soba. 
Ciji zvucnik i soba ispunjavaju ove standarde, svaka mu cast. 
PDF moze da se skine besplatno:
http://www.acousticfrontiers.com/wp-content/uploads/2011/10/acoustic_measurement_standards.pdf
http://www.acousticfrontiers.com/20111013acoustic-measurement-standards-for-stereo-listening-rooms-pu-html/

Standardi ili svetski prihvacen standard? I da, ne za kucna merenja vec za proizvodjace zvucnih kutija.
Link to comment
Share on other sites

Eh, sad: neće zvučnik za Istočnu Evropu imati lošiji frekventni odziv ili manju efikasnost nego onaj pravljen za EU.

 

I ja smatram da nece. Ovde je rec o necemu drugom: o svetski prihvacenim standardima koji ce npr gaboru kao kupcu garantovati sonicni kvalitet zvucnika u momentu kada rezultate merenja pogleda na sajtu.

 

Da li veliki proizvodjaci mere svaki par kutija koje proizvedu?

 

Da li proizvodjaci drajvera ili proizvodjaci zvucnih kutija mere svaki proizveden ili ugradjen drajver ili element?

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

Standardi ili svetski prihvacen standard? I da, ne za kucna merenja vec za proizvodjace zvucnih kutija.

Relativno pratim ovu materiju, i ovo je prvi meni poznat dokument koji definise "kvalitetan zvuk" u malim prostorima slicnim nasim uobicajenim sobama za slusanje muzike.  Postoje ogranicenja vezana za velicinu prostorije sto je navedeno u dokumentu. Znaci, u sobi od 10kvm, nema nista od hi-fi-ja.

Naravno da ovo nije svetski prihvacen standard, ali je bar preporuka, koje uslove bi trebalo da zadovoljavalju zvucnici u konkretnom "malom" prostoru. Ako posedujes neke druge informacije ove vrste, bilio bi mi drago da ih vidim i uporedim sa ovim "standardima" kao i sa merenjima zvucnika u mojoj sobi.

Akustika srednjih i velikih prostora je odavno proucena i definisana i tu mena nesto novo da se doda, dok je akustika malih prostora problem za sebe, svaka ponaosob, sto je i logicno.

Nyal Mellor i Jeff Hedback , koliko je bar meni poznato, nemaju blage veze i interesa sa bilo kojim proizvodjacem zvucnih kutija, ali poseduju prilicno iskustvo u ovoj oblasti. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, prophet said:

 

I ja smatram da nece. Ovde je rec o necemu drugom: o svetski prihvacenim standardima koji ce npr gaboru kao kupcu garantovati sonicni kvalitet zvucnika u momentu kada rezultate merenja pogleda na sajtu.

 

Da li veliki proizvodjaci mere svaki par kutija koje proizvedu?

 

Da li proizvodjaci drajvera ili proizvodjaci zvucnih kutija mere svaki proizveden ili ugradjen drajver ili element?

 

Odlucio sam da u ovoj raspravi ne uscetvujem posto ne vidim kuda ona vodi, medjutim posto sam spomenut evo moj poslednji post u ovoj temi:

1. nije poenta u tome  da se gaboru bilo sta garantuje, nego gabor jednostavno zeli da ima taj pismeni podatak, nebitno da li je ono validno ili nije, hocu da je to na papiru...  i ne vidim u cemu je ovde problem !!!!???

2. Vama svima kojima taj podatak nije bitan savetujem, da oformite grupu hifi zaljubljenika i posaljete dopis svim velikim ili malim proizvodjacima eto ako hocete zvucnika da je Vase misljanje a na osnovu Vaseg iskustva, da je apsolutno nepotrebno objaviti frekventni odziv zvucnika jel je to podatak sa kojim se uveliko javno manipulise. Mozete navesti i primer poznatog proizvodjaca iz Srbije, koji ove standarde vec uveliko primenjuje.

od gabora toliko.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Gabor said:

Odlucio sam da u ovoj raspravi ne uscetvujem posto ne vidim kuda ona vodi, medjutim posto sam spomenut evo moj poslednji post u ovoj temi:

1. nije poenta u tome  da se gaboru bilo sta garantuje, nego gabor jednostavno zeli da ima taj pismeni podatak, nebitno da li je ono validno ili nije, hocu da je to na papiru...  i ne vidim u cemu je ovde problem !!!!???

2. Vama svima kojima taj podatak nije bitan savetujem, da oformite grupu hifi zaljubljenika i posaljete dopis svim velikim ili malim proizvodjacima eto ako hocete zvucnika da je Vase misljanje a na osnovu Vaseg iskustva, da je apsolutno nepotrebno objaviti frekventni odziv zvucnika jel je to podatak sa kojim se uveliko javno manipulise. Mozete navesti i primer poznatog proizvodjaca iz Srbije, koji ove standarde vec uveliko primenjuje.

od gabora toliko.

Koji je vama ljudi q...???

Link to comment
Share on other sites

Odlucio sam da u ovoj raspravi ne uscetvujem posto ne vidim kuda ona vodi, medjutim posto sam spomenut evo moj poslednji post u ovoj temi:
1. nije poenta u tome  da se gaboru bilo sta garantuje, nego gabor jednostavno zeli da ima taj pismeni podatak, nebitno da li je ono validno ili nije, hocu da je to na papiru...  i ne vidim u cemu je ovde problem !!!!???
2. Vama svima kojima taj podatak nije bitan savetujem, da oformite grupu hifi zaljubljenika i posaljete dopis svim velikim ili malim proizvodjacima eto ako hocete zvucnika da je Vase misljanje a na osnovu Vaseg iskustva, da je apsolutno nepotrebno objaviti frekventni odziv zvucnika jel je to podatak sa kojim se uveliko javno manipulise. Mozete navesti i primer poznatog proizvodjaca iz Srbije, koji ove standarde vec uveliko primenjuje.
od gabora toliko.


Uzmes zvucnik na probu, snimis odziv, vratis zvucnik, odstampas odziv i imas ga na papiru.
Link to comment
Share on other sites

Dobro je Gabor napisao, to je njegova želja da vidi na papiru. Imam i ja želju da neko pobedi na izborima, ali...to je samo želja.

Ono što Gabor ne želi da razume da je to diskreciono pravo proizvođača da ga objavi. Taj podatak uopšte nije bitan kad se gleda uparivanje sa pojačalom kao što su drugi parametri, tako da ni po kakvoj osnovi kupac ne može da bude tehnički oštećen. Nikakav zakon o zaštiti potrošača ga ne tera da to uradi.

Nebi bilo loše da on oformi grupu hifi zaljubljenika koji će preko svojih poslanika lobirati da domaći proizvođači to objavljuju, nama koji takav podatak nije potreban - mi smo spokojni.

Gabore možeš doći do mene da izmeriš freq raspon KSN zvučnika. Po meni nisu za sobu od 20 kvadrata recimo,

Link to comment
Share on other sites

Taj podatak bi dosta znacio za kupce koji ne zive u Srbiju ,ne znam sta tu nije jasno . Treba da vjerujem sta pise janko , marko il neko tamo ko ih favorizuje . Ako probas par zvucnika te velicine sa poznatim frekvetnim odzivom imas donekle uvid kako bi se ksn mogao snaci u tvojim uslovima . 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ovde ne spori pravo proizvođača da određene podatke objavi ili ne, već je reč o tome da njihovo neobjavljivanje očigledno stvara loš početni utisak, kao što se i vidi iz ove teme. Ne znam otkad je to frekvencijski raspon nebitan podatak, i to ovde na forumu gde se ljudi razumeju malo više od običnih kupaca. Naprotiv, to je deo lične karte zvučnika. I kad smo kod običnih kupaca, njih to često ne zanima, to mogu da prihvatim, ali isto tako NN Acoustics uglavnom nije zvučnik za obične kupce (pre ih vidim kod nekog mejnstrim brenda) već više za ljubitelje i poznavaoce. Upravo toj publici treba predstaviti odziv i način na koji je izmeren i tako napraviti jednu malu lekciju koju, kako sam Napijalo kaže, ni veliki proizvođači ne poštuju; isto kao što samim zvukom KSN drži ozbiljan čas o tome kako zvučnici treba da budu izrađeni i da sviraju.

Link to comment
Share on other sites

Jager - NN je u intervju koji je objavio Šćepan rekao da podaci koji objavljuju poznati proizvođači često nisu tačni. Kod njih se dosta toga lažira. Ja recimo njima ništa ne verujem, sem kad ih čujem kod sebe u sobi.

Takođe je rekao da proizvođači prave male kutije sa basom na stereoidima (ovo je moj izraz, to je suma onog što je on rekao). To možeš čuti od 1:16:30 ovde

https://www.youtube.com/watch?v=YGmGBdOvKhE

Po njemu taj bas nije dobar, nije čist, potpuno je kolorisan. To sam se i sam često uverio kod malih kutija velikih brendova. Upoređivati takav bas iz malih kutija i bas iz njegove kutije po meni nema smisla.

Ako ti ne veruješ Marku i Janku zašto bi ja trebao da verujem jednom Dynaudiu ili Sonus Faberu?

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, vdzele said:

Gabore možeš doći do mene da izmeriš freq raspon KSN zvučnika. Po meni nisu za sobu od 20 kvadrata recimo,

Nisam siguran da mogu dovoljno dobro da ocenim kolika je prostorija u kojoj smo ih kod tebe slušali, ali čini mi se da je tu negde.

Oni su, iako potpuno neodgovarajuće postavljeni, meni odali utisak da po svakom parametru jesu za toliku prostoriju, pa verovatno i za malo veću. Kako mi se utisci sležu, moram priznati da sam ostao zatečen kvalitetom KSN-a. Počinjem da ih uzimam u obzir za novi-stari sistem koji hoću ocu da sklopim. Prostorija u kojoj on sluša muziku - 36m2.

Sočnost srednh koje sam čuo iz njih prevazilazi i najluđa očekivanja od sub-1000 zvučnika.

Takođe, čini mi se da je uz kvalitetne stalke i kablove, podrazumevajući studiozniji rad na položaju u prostoru, moguće iz njih dobiti krajnje muzikalan bas. I tu imaju boje na pregršt.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, vdzele said:

Jager - NN je u intervju koji je objavio Šćepan rekao da podaci koji objavljuju poznati proizvođači često nisu tačni. Kod njih se dosta toga lažira. Ja recimo njima ništa ne verujem, sem kad ih čujem kod sebe u sobi.

 

Takođe je rekao da proizvođači prave male kutije sa basom na stereoidima (ovo je moj izraz, to je suma onog što je on rekao). To možeš čuti od 1:16:30 ovde

 

https://www.youtube.com/watch?v=YGmGBdOvKhE

 

Po njemu taj bas nije dobar, nije čist, potpuno je kolorisan. To sam se i sam često uverio kod malih kutija velikih brendova. Upoređivati takav bas iz malih kutija i bas iz njegove kutije po meni nema smisla.

 

Ako ti ne veruješ Marku i Janku zašto bi ja trebao da verujem jednom Dynaudiu ili Sonus Faberu?

 

Za razliku od tebe ja recimo vjerujem dynaudiju :)  ovako na nevidjeno sam siguran da je recimo emit m10 s istom velicinom drajvera sposoban da ga pregazi po pitanju bas-a , ostalo dajem prednost ribonu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...