Jump to content


NN Acoustic - KSN


Preddrag

Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minuta ranije, sondek said:

Trazi na probu.Nema probe, nema prodaje.Sjajno što ih daje na slusanje 5 dana.

Mogu da se dobiju na slusanje 3 dana, kako pise u oglasu. Ali, mislio sam da ih neko sa foruma nije vec slusao, pa je svako misljenje i zapazanje znacajno za pocetak. Slusanje u sopstvenom okruzenju doci ce na kraju sigurno...

 

8 minuta ranije, trotter said:

Izgledaju dobro, nema sta. Ne verujem da ih je neko sa foruma ozbiljnije slusao, mozda kod proizvodjaca na sat dva?

Koje zvucnike sada imas i koje pojacalo?

Ono sto imam i slusam nema veze sa tim nekim buducim sistemom za kojim sam u potrazi. Slucajno sam danas video oglas za ove zvucnike i bas su me zainteresovali.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Mislio sam da nekako ocenimo kakva su ti ocekivanja glede zvucnika u odnosu na one koje sada imas. Ovi su baš mini mini monitori, recimo, ja unapred znam da se to meni ne bi nikako svidelo bez neke potpore dole u vidu suba. I u recenziji u HF magazinu kazu da je dole sve odseceno, samo ne pominju na kojoj frekvenciji sto baš i nije za pohvaliti kod recenzije... Nema nigde podataka o frekventnom opsegu u specifikacijama. Ne sumnjam da srednje i visoke svira korektno ili cak odlicno, ali bez basa nema kompletnog dozivljaja, barem meni, ima ko voli i drugacije sta znam.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam takve zvučnike. Stoje mi na radnom stolu. Veoma sam zadovoljan kako sviraju.

Ono što je Goxy napisao nije tačno. Ja sam imao Dynaudio kutije i slušao sam mnoge njihove male, uključujući i taj ponuđeni model, moj jako dobar drugar ih je imao godinama. Mogu ti preko pm poslati njegov mob za mišljenje. Mislim da ni jedne ne mogu ni da priđu NN po odnosu cena kvalitet [klasa malih zvučnika].

Focus ima grbu u donjem spektru što daje lažnu sliku da kutija izbacuje zdrav bas. 95% firmiranih proizvođača to radi kod malih kutija. Ova grba ulazi u srednji spektar i zvučnik svira mutno u sredini i svaka pesma isto zvuči bez obzira na produkciju [zvučnik tera različite produkcije na istu vodenicu]. Ljudi koji imaju ovakve kutije umišljaju da je to normalno a predstave nemaju da je to neprirodan zvuk. Najveći deo slušaoca nema predstavu da kutija neprirodno zvuči. Proizvođač tera kutiju, ne driver zvučnika, da izbacuje donji spektar uprkos činjenici što je fizički limitirana da svira koliko može dole zdravo. Neupućeni se napale da kutija svira ceo spektar kako treba i kupuju ovakve prevare. Još kad im žena vidi da je kutija mala i da im neće smetati u stanu....idi begaj.

NN kutija svira pošteno. Ne ide toliko duboko kao Focus ali zato ono što svira je izuzetno čisto i transparentno. Prija im da stoje blisko uz zid za razliku od Focusa koje mumlaju čim ih primakneš zidu zbog zadnjeg bas refleksa. Focus traži izuzetnu akustičnu pažnju da nebi mumlao. NN imaju mnogo bolji visokotonac, svetski priznat, ne mumlaju uza zid, neverovatnu vodoravnu disperziju tako da gde god si u sobi visoki i srednji opseg se ravnomerno raspoređuje svuda po sobi....i tako dalje.

Jedina istina koju je Goxy napisao jeste da ćeš lakše Focus prodati. Ipak smo mi ovde velike paljevine na sve ono što dolazi sa zapada, tako da svako njihovo g... lepo miriši.

Osim NN male kutije, BokiVokiToki isto pravi male kutije koje čisto zvuče. Njemu isto svaka čast. Brendovi su ....pih...

PS: NN kutije su izuzetno osetljive na kvalitet uređaja iza njih. Ako imaš budžet ili prosečan sistem one pokažu najmanju manu u sistemu. To ume da smeta.

Focus je sa druge, zbog svoje konstrukcije [čitaj mutan], mnogo toleratniji na ono što je iza. Za neke je to dobro a neke loše. Ako imaš napredan sistem Focus je bacanje para.

Čovek treba samo da stavi prst na čelo i da se priupita kako to da nema malih zvučnika starih 30-40 koji su svirali tako duboko kao današnji Focus. Današnje generacije nemaju predstave koliko se nekad sve poštenije pravilo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, goxy62 said:

ma daj bre za te pare da biraš zvučnike a ne no name(nenad napijalo) koje posle nemožeš nikom da prodaš. Pa evo čovek na forumu prodaje dynaudio focus 110 za 600 e a cena novih 1100 čisto poredjenja radi,pa ti razmisli

Ako nista drugo,treba imati respekt i postovanje prema komsiji koiji je izlagao na sajmu u Americi

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidjaju ovi malci. :) Kada se sve stavi na papir, rekao bih da opravdavaju cenu.

Dyn i slicni imaju 3-5x vecu marzu, ako je nekom bitno da gleda u zaradu. A ne vidim ni svrhu ni potrebu.

Ponuda je zaista lepa, mozda odem da ih poslusam, pa ti javim Predraze. ;) Svoje utiske naravno. 

P.S. Mozda ne bi bilo lose omoguciti ili pozvati NN da izlaze na berzi recimo. Mali sistemcic u jednom kutku, nalik na stare berze, i onako postaje ucmala i dosadna atmosfera dole u Mixeru. Ne mora NN, moze i BTV i tako dalje.. 

Link to comment
Share on other sites

Ja, zaista, izuzetno postujem i cenim sve ono sto urade nasi entuzijasti, konkretno u audio tehnici. Uopste i ne razmisljam o tome da li ce nesto moci da se kasnije lakse ili teze proda. 

@Alexandar, ako budes otisao da poslusas NN KSN napisi svoje utiske.

@vdzele hvala puno na tvom iskustvu i zapazanjima u vezi ovih zvucnika.

Hvala i ostalima koji su podelili svoje misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, vdzele said:

Ja imam takve zvučnike. Stoje mi na radnom stolu. Veoma sam zadovoljan kako sviraju.

Ono što je Goxy napisao nije tačno. Ja sam imao Dynaudio kutije i slušao sam mnoge njihove male, uključujući i taj ponuđeni model, moj jako dobar drugar ih je imao godinama. Mogu ti preko pm poslati njegov mob za mišljenje. Mislim da ni jedne ne mogu ni da priđu NN po odnosu cena kvalitet [klasa malih zvučnika].

Focus ima grbu u donjem spektru što daje lažnu sliku da kutija izbacuje zdrav bas. 95% firmiranih proizvođača to radi kod malih kutija. Ova grba ulazi u srednji spektar i zvučnik svira mutno u sredini i svaka pesma isto zvuči bez obzira na produkciju [zvučnik tera različite produkcije na istu vodenicu]. Ljudi koji imaju ovakve kutije umišljaju da je to normalno a predstave nemaju da je to neprirodan zvuk. Najveći deo slušaoca nema predstavu da kutija neprirodno zvuči. Proizvođač tera kutiju, ne driver zvučnika, da izbacuje donji spektar uprkos činjenici što je fizički limitirana da svira koliko može dole zdravo. Neupućeni se napale da kutija svira ceo spektar kako treba i kupuju ovakve prevare. Još kad im žena vidi da je kutija mala i da im neće smetati u stanu....idi begaj.

NN kutija svira pošteno. Ne ide toliko duboko kao Focus ali zato ono što svira je izuzetno čisto i transparentno. Prija im da stoje blisko uz zid za razliku od Focusa koje mumlaju čim ih primakneš zidu zbog zadnjeg bas refleksa. Focus traži izuzetnu akustičnu pažnju da nebi mumlao. NN imaju mnogo bolji visokotonac, svetski priznat, ne mumlaju uza zid, neverovatnu vodoravnu disperziju tako da gde god si u sobi visoki i srednji opseg se ravnomerno raspoređuje svuda po sobi....i tako dalje.

Jedina istina koju je Goxy napisao jeste da ćeš lakše Focus prodati. Ipak smo mi ovde velike paljevine na sve ono što dolazi sa zapada, tako da svako njihovo g... lepo miriši.

Osim NN male kutije, BokiVokiToki isto pravi male kutije koje čisto zvuče. Njemu isto svaka čast. Brendovi su ....pih...

PS: NN kutije su izuzetno osetljive na kvalitet uređaja iza njih. Ako imaš budžet ili prosečan sistem one pokažu najmanju manu u sistemu. To ume da smeta.

Focus je sa druge, zbog svoje konstrukcije [čitaj mutan], mnogo toleratniji na ono što je iza. Za neke je to dobro a neke loše. Ako imaš napredan sistem Focus je bacanje para.

Čovek treba samo da stavi prst na čelo i da se priupita kako to da nema malih zvučnika starih 30-40 koji su svirali tako duboko kao današnji Focus. Današnje generacije nemaju predstave koliko se nekad sve poštenije pravilo.

pa ne radi Dynaudio toliko loše koliko u stvari mora da uradi lošu kutiju , jer jednostavno imaju takvu politiku da pokrivaju sve segmente . E sad ako bi recimo i Fokus uradili kao one bolje modele kome bi prodali one skupe .Hoću reći , da u ponudi moraju imati i one loše , mada je sve skupa pitanje koliko je loše .

 Što se teme tiče , izgleda da Nenad radi dobro kutije jer jednostavno  mora da ih uradi dobro . Sam izbor zvučnika su dodatna garancija da to radi dobro .

  Male kutije je najteže napraviti jer svi misle da moraju da rade vrhunski što i jeste tačno , velikim kutijama je dovoljno što su velike :-)

Link to comment
Share on other sites

Hehe goxy je u svom fazonu :D

Salu na stranu, video sam oglas prvog dana cim je postavljen i posle malo njuskanja po netu mogu reci da je cena potpuno opravdana i realna za nov zvucnik sa takvim kvalitetom zavrsne izrade i takvim drajverima. Dovoljno je cuti iskustva ljudi koji su imali prilike da cuju Raal ribone, nebitno da li je u pitanju pocetni ili vrhunski model i znace i kakvom se zvuku radi.

NN ove zvucnike raklamira kao "startni nivo u Hi End", a u stvari cenovno su u klasi Bowers & Wilkins 686 S2 modela (takodje 500e), dakle u klasi entry level zvucnika kada su B&W u pitanju. Na nevidjeno smem da se kladim da KSN svira bolje ne samo od 686 S2 modela vec i od dosta skupljih Focal, Dali, Jamo i drugih proizvodjaca prvenstveno zahvaljujuci vrhunskom visokotoncu. S obzirom na dimenzije kabineta koji opet nije toliko mini (300 x 180 x 236) reklo bi se da to svira do 65-70Hz (-3dB) sto za manje sobe od recimo 10-15 kvadrata moze biti pravi pogodak.

Ocigledno je rec o zvucniku cija je namena prvenstveno reprodukcija odredjenih zanrova sa dosta vokala, akusticnih instrumenata itd, tako da verujem da bi vecina slusaoca koji vole dublji i mocniji bass bila razocarana ali nije ovo zvucnik za sve.

Takodje slazem se sa ovime sta je vdzele napisao, pojedini moderni zvucnici su toliko napucani po pitanju bassa i to zvuci toliko usiljeno da je za nepoverovati. Najjednostavniji frequency sweep bez ikakvog merenja moze da pokaze grbu u basu. Koliko se samo puta moglo procitati da mali zvucnici sviraju kao da je pored njih subwoofer, a kada bi ti ljudi stavili pravi subwoofer posle bukvalno par sekundi bi shvatili da ne slusaju bass vec napucani mid bass.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice, ribon u malom dvosistemcu ne pije vodu. Za neki entry level da i zvucace solidno dobro, ali nekog hi end-a tu nema -  zato je bitno definisati tj. rangirati ovaj zvucnik.

Ribon da ali tek uz klasicni tweeter, samim tim namece se veca kutija. Onda je i siri dijapazon drajvera iz nizeg segmenta.

Link to comment
Share on other sites

Podvukao sam sto se mene tice dakle moje misljenje, a odnosi se u odnosu na ovu mini kutiju iz naslova iako je upotrebljen kvalitetan ribon - naravno ne i najbolji.

Jos kako ima odlicno implementiranih ribona bez klasicnog tweetera, dakle moze biti moja predrasuda ali mislim da je za tako nesto bolja trosistemska kutija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...