Jump to content


CDM 4/19 popravka


kolombaja

Recommended Posts

Imam CD sa CDM 4/19 transportom koji vise ne cita diskove. Voleo bih da ga zadrzim pa me zanima da li je zamena lasera/transporta jedini nacin ili postoji jos nesto? Gde bih mogao da potrazim ovaj transport, da li da kupim neki jeftini CD plejer koji ga vec ima u sebi ili postoji nacin da se nabavi nov?

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nista. Uz neko uputstvo mogao bih po nesto sam da uradim, a komplikovanije zahvate bih prepustio majstoru. Ako dobro shvatam, moguce je ponesto uraditi i bez zamene. Vidim da plejera sa ovim transportom ima vec od 15e, jedino sto ne znam da li je prepakivanje sraf na sraf i da li bi mi resilo problem.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ono što može na licu mesta da se uradi je čišćenje sočiva i provera slobodnog kretanja swing-arma bez kočenja i zapinjanja.

Da li se sočivo lasera pokrene gore-dole kada se zatvori fioka?

Da li plejer zavrti disk nakon toga?

Da li plejer učita TOC?

U zavisnosti od tog na kom koraku plejer stane, može se utvrditi kvar.

Kod CDM 4/19 najčešće je u pitanju slabija struja lasera ali to ne mora da znači da je laserska dioda na idzisaju. Pomoću unimera treba izmeriti napon na test tački. Tačku i referentni napon ćeš naći u servisnom uputstvu a on obično iznosi 40mV +/-5mV. Često se meri niži napon a razlog tome može da bude elektrolit 33uF na samom transportu koji treba zameniti. Takođe treba proveriti napone i elektrolite digitalne i servo sekcije u samom napajanju.

Druga slaba tačka je motor Mabuchi koji je sklon pregorevanju.

Ne bih tako lako digao ruke od ovog odličnog i izdržljivog transporta, CDM 4/19 je deo slavne familije Philips.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...