Jump to content


Kenwood ili Crown


milansombor

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu.

Planiram da kupim jedan od ova dva plejera:

Crown Cd-80 ili Kenwood DP 1060.

 

Dopadaju mi se oba, svaki na svoj način, ali ne znam koji je bolji, za Crown nisam uspeo da nađem nikakve informacije osim da koristi Sony transport i još po nešto.

Ima li neko iskustva sa ovim modelima? Šta mi savetujete? 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

crown zaboravi bez razmišljanja.oni su imali no name jeftine mini linije,neki modeli su imali ugrađen cd plejer u fori "all in one" a koji ne uz njih ili za njih su prodavali te plejere.nisu reči vredni...danas ima jako veliki izbor cd plejera pa makar i jeftinih ali dobrih samo sve od tebe zavisi za šta ti treba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хвала на одговорима, ипак сам одлучио да покушам да поправим свој Sony CDP-791 коме је дотрајао ласер. Покушавам да пронађем нови ласер, али за сада нисам успео, мада још радим на томе.

Размишљао сам да пробам и да набавим нешто савременије, нпр. уређај на коме бих могао да слушам музику директно са флеш меморије, али не знам ни шта да тражим, какав би то био квалитет звука нити за које новце би се тако нешто половно могло купити, па ако неко има идеју, спреман сам за савете.

 

П.С. Где проналазите информације који је модел базни и који су модели квалитетнији???

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam link,nego imam casopis u kome je rang lista cd plejera.Dobio je 65 poena u Audio-u i bio u rangu sa (dobili takodje po 65 poena) :

Denon Dcd-425 kostao 330 dm

Diora Cd-504 c kostao 230 dm

Grundig Cd 360 kostao 280 dm

Kenwood Dp-2080 kostao 350 dm

Philips Cd 721 kostao 270 dm

Pioneer Pd 204 kostao 300 dm

Sony Cdp xe 700 kostao 400 dm

Soundwave Cd 1200 kostao 200 dm

Link to comment
Share on other sites

Хвала.

Ко ми може одговорити на моје друго питање:

Размишљао сам да пробам и да набавим нешто савременије, нпр. уређај на коме бих могао да слушам музику директно са флеш меморије, али не знам ни шта да тражим, какав би то био квалитет звука нити за које новце би се тако нешто половно могло купити, па ако неко има идеју, спреман сам за савете.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, milansombor said:

Хвала.

Ко ми може одговорити на моје друго питање:

Размишљао сам да пробам и да набавим нешто савременије, нпр. уређај на коме бих могао да слушам музику директно са флеш меморије, али не знам ни шта да тражим, какав би то био квалитет звука нити за које новце би се тако нешто половно могло купити, па ако неко има идеју, спреман сам за савете.

Pročitaj ovo, ka'šće ti se samo...;)

http://zokiaudio.com/serbian-projekat-sirotinjski-hifi-9-primarni-izvor-2-blu-ray-plejer/?lang=sr

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, milansombor said:

Добар текст, али како ја да нађем тако нешто.

Осим тога, и ту има ласер за који не могу да знам у каквом је стању.

Ne možeš da znaš, ali nekako je logično da je uređaj koji je mlađi skoro 20 godina, manje izraubovan od ovih praćki koje merkaš...

Link to comment
Share on other sites

Шта мислиш о овом уређају:

http://www.kupujemprodajem.com/SONY-RDR-HX1000-40317911-oglas.htm?filter_id=1523

 

Не бих рекао да је предвиђен за hifi, нигде нисам успео наћи никакву рецензију.

 

Нашао сам корисничко упутство, али не могу да закључим какав био био као ЦД плејер.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хвала свима на одговорима, сада сам у дилеми, да ли да мењам ласер на свом плејеру (не знам ни колико кошта), али претпостављам да су сви кинески, или да купим други плејер?

Меркам ова два: Denon DCD-560 и Denon DCD-595.

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-DCD-595-39967713-oglas.htm?filter_id=8874

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-DCD-560-39967715-oglas.htm?filter_id=8874

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, milansombor said:

Меркам ова два: Denon DCD-560 и Denon DCD-595.

У принципу су исти разлика је у ласеру и дигиталном филтеру. Ја бих ипак уз'о 560 ( КСС 210).

У ствари купи скупљи.   :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...