Jump to content


JBL Arena 130 + Yamaha A-S201


Jozza

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbg, nema se mesta za šire, a i nisu neke kutije da sad kreiram scenu sa njima. Da hoću, mogao bih da ih kačim na zid, ali to bi morlo visoko da ide, jer je TV komoda tik do vrata. Kao nadogradnja zvuka na TV-u i neobavezno sliušanje muzike, mislim da je to sasvim OK. Za slušanje muzike tu su Sennheiser sluške.

Link to comment
Share on other sites

Није то правило, зависи од интеракције просторије и звучника, типа звучника. Стави звучнике најближе један другом и послушај познате нумере. Онда их удаљавај подједнако један од другог и слушај наново. У једном тренутку схватићеш да је то то. Звучници ће се изгубити из простора и имаћеш испред себе "звучни зид" тј као да звук једноставно долази из целог простора испред. Глас треба звучати природно а не развучено или сабијено, свака жица треба бити као уживо, затегнута а не расплинута, бас треба бити чврст, схватићеш...  Наравно, пробај и да мало закривиш звучнике према себи. Нема ни ту правила већ како се поклопи.

Link to comment
Share on other sites

I onda pomerim malo glavu i "zid" se dezintegriše. Ne dozvoljava mi konfiguracija prostorije da se tako igram. Mada imam ideju da batalim bi-wire, za TV stavim na kanal A neke konfekcijske zvučnjake, a ove WD220 stavim na kanal B na uži zid od 5m, svaki na 0,5-1m od bočnog zida. I da to bude za mjuzu. Samo me brine da ne budu slabi za 30kvm? Pod je u tepihu, masivni nameštaj... Bojim se da se zvuk ne istopi. TV je u trećini dužeg zida.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, gvlada said:

Није то правило, зависи од интеракције просторије и звучника, типа звучника. Стави звучнике најближе један другом и послушај познате нумере. Онда их удаљавај подједнако један од другог и слушај наново. У једном тренутку схватићеш да је то то. Звучници ће се изгубити из простора и имаћеш испред себе "звучни зид" тј као да звук једноставно долази из целог простора испред. Глас треба звучати природно а не развучено или сабијено, свака жица треба бити као уживо, затегнута а не расплинута, бас треба бити чврст, схватићеш...  Наравно, пробај и да мало закривиш звучнике према себи. Нема ни ту правила већ како се поклопи.

Za te pare nema ništa od toga.

Link to comment
Share on other sites

Javi kad stigne Yamaha kako ti se cini. Zvuk posle nedelju dana, mogucnosti mozes i posle par sati.

Uvek moze da se poradi na razmestaju zvucnika ako postoji volja, videces i sam ako si zainteresovan. Probas ovo probas ono, nigde ne zuris. Poenta je da izvuces najbolje iz onoga sto imas a ne da imas najbolje jer to nikad neces imati (niti bilo ko ima).

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, trotter said:

Javi kad stigne Yamaha kako ti se cini. Zvuk posle nedelju dana, mogucnosti mozes i posle par sati.

Da, to će biti vrlo zanimljivo...:lol:

Meni recimo..nikada neće biti jasna Yamahina matematika, da više watti isporuči zvučnivima nego što ih uzme iz mreže... :huh:Koja je to magija i kakvi su to algoritmi u pitanju za mene je potpuna misterija! 

Link to comment
Share on other sites

Ta sirota yamaha čak nema ni aluminijumske hladnjake, već neke od običnog ple(k)a kojeg ko da su mali Malezijci na tehničkom pravili! Odakle tolika snaga toj yamahi iz tako omalenog kvadratnog trafoa i još manjeg para kondova..za mene je prava misterija? :mellow:

883353_04_b.jpg

Mislim da to pojačalo nije vredno pažnje pogotovo ne para! Nadam se da se ovo neće shvatiti kao hejt, već kao dobronamerno činjenično stanje?!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Lilyhammer said:

Ta sirota yamaha čak nema ni aluminijumske hladnjake, već neke od običnog ple(k)a kojeg ko da su mali Malezijci na tehničkom pravili! Odakle tolika snaga toj yamahi iz tako omalenog kvadratnog trafoa i još manjeg para kondova..za mene je prava misterija? :mellow:

883353_04_b.jpg

Mislim da to pojačalo nije vredno pažnje pogotovo ne para! 

To je jadni A-S201, koji mi je Sloba savetovao da uzmem, ali da bidnem iskren to pleKano čudo ne puštam u kuću. A-S301 koji sam uzeo ima drugačije iznutrice, i deli platformu sa 501/701 modelima, sa sve AL hladnjacima (2kom). 201ca ima 6,7kg, dok 301-ca teži 9kg. Ako ćemo iskreno, tek A-S1100 mi se svideo po dizajnu iznutrica, ali ni ona nema toroidalni trafo, tako da ne znam čemu taj komentar. 201-ca daje 2x50W/ch uz nenormalno izobličenje. A sa druge A-S1100 košta ~1.000eur, pa ne vidim svrhu uparivanja sa zvučnicima od ~200eur. Sve u svemu, 301-ca mi je delovala kao jedini izbor (od Yamahe) uz ove WD220. Pojačalo je stiglo, ali ja sam na službenom putu do 12-og, pa kriziram uz forum, hahaha.

PS: Neko mi je ovde preporučivao AVR za iste novce. Elem, Yamaha R-N301 je "nabudženi" A-S201, tj pojačivački deo je isti, pa sam odustao i od toga, i rešio da pazarim stereo pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Jozza said:

To je jadni A-S201, koji mi je Sloba savetovao da uzmem, ali da bidnem iskren to pleKano čudo ne puštam u kuću. A-S301 koji sam uzeo ima drugačije iznutrice, i deli platformu sa 501/701 modelima, sa sve AL hladnjacima (2kom). Ako ćemo iskreno, tek A-S1100 mi se svideo po dizajnu iznutrica, ali ni ona nema toroidalni trafo, tako da ne znam čemu taj komentar. 201-ca daje 2x50W/ch uz nenormalno izobličenje. A sa druge A-S1100 košta ~1.000eur, pa ne vidim svrhu uparivanja sa zvučnicima od ~200eur. Sve u svemu, 301-ca mi je delovala kao jedini izbor (od Yamahe) uz ove WD220. Pojačalo je stiglo, ali ja sam na službenom putu do 12-og, pa kriziram uz forum, hahaha.

Naravno da ni as1100 nema torusni trafo jer to nije yamahina filozofija, mada i kvadratni trafoi imaju svojih prednosti kao što i torusni imaju mana... Elem..prevideo sam neke sitnice i drago mi je da si naručio jači model, jer ovaj stvarno jadno izgleda!:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...