Jump to content


Input sensitivity


allee

Recommended Posts

Koliko je bitno da se kod pre ampa i power ampa ove vrednosti poklapaju ?

Ako je output level na preampu 1v,a input na power 2v,jel to znaci da poweramp nece moci isporuci deklarisanu snagu iako je pojacan na maximum ? Isto tako,pot je na 11/12 a i dalje se slabo cuje..

I obrnuto,ako se salje signal jaci nego sto je na power amp,brze postize max glasnocu tj pre nego sto je pojacan do max...

Slucajno naleteh na tu temu ovde

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/amplifier-sensitivity-decibels-and-you.58829/

http://wiki.slimdevices.com/index.php/Connecting_directly_to_a_power_amplifier

Pogledah u spec raznih brendova,pre+power amp i uglavnom ima manjih i vecih odstupanja..

Npr,Rotel -RC-1590 preamp

OUTPUT LEVEL

Unbalanced (RCA): 1V

Balanced (XLR): 2V

Rotel - RB-1590 poweramp

INPUT SENSITIVITY

Line Level Inputs (RCA): 2.2V

Line Level Inputs (XLR): 3.5V

a oni valjda vode racuna o tome tj znaju sta rade..

Isto,postoji i input/output impendansa,koja na izvoru treba da bude sto manja a na ampu sto veca,i na taj nacin se to valjda 'nivelise' ako sam dobro razumeo

Neko ko se razume,a ima vremena/volje nek mi pojasni,bio bih mu zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

I mene ovo zanima, nije nekako dovoljno objašnjena tema. 

Važi sve i za integrisana pojačala, u principu mislim da shvatam sve, mada možda grešim.

Na primer ako je ulazna osetljivost 1V, znači da sa 1V na ulazu, maksimalno pojačano, daje deklarisanu snagu. Na primer moj DAC ima 2V izlaz, da li to znači da bi na takvom pojačalu sa 1V ulaznom osetljivošću na pola snage davalo svoj maksimum s sve preko toga bi bilo izobličenje?

I uopšte kako treba da se uklope izvor, pretpojačalo, pojačalo u pogledu izlaza / input osetljivosti?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...