Jump to content


network cd player ili nesto slicno


chika_milan

Recommended Posts

Zexx u pravu si - realno nisam video da je covek pomenuo neku cenu pa sam zato i opalio po spektru Ariesa jer ide od tih 500 pa navise, a taj Mini mu zavrsava posao jer u njega ubacuje direktno hdd, a ima i svoj bacic DAC pa kapiram je realno solidno resenje.

No ima ovde dosta predloga koji piju vodu pa ce verujem naci nesto sto mu odgovara...

Pozz!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

nisam napisao cenu, to je definitivno unelo pometnju.

svakako, da imam cca 2000dolara, radije bih uzeo drugo pojacalo, lampe za ove moje operice ;) ili bih promenio zvucnicu ili ceo gramofon :P

budzet sigurno nece biti preko 500e.

ali bih voleo da vidim da li neke sprave od cca 200-250e zavrsavaju posao. jer, digitala mi je mnogo manji deo muzike, mnogo mogo manje digitalu nego vinile.

 

hvala na pomoci i idejama, jos cu razmotriti sta i kako.

Link to comment
Share on other sites

On ‎10‎/‎31‎/‎2016 at 18:11, Woland said:

U tu Yamahu ne može da se priključi eksterni disk ili USB flash, potreban je nekakav storage.. prvenstvena joj je namena da strimuje sa pay servisa

Ovo nije tačno. Može da se priključi i USB flash i eksterni hard disk, probano i radi!

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, ranko said:

Može da se priključi i USB flash i eksterni hard disk, probano i radi!

 

Ranko, da li radi i sa eksternim HD-ima bez sopstvenog napajanja (koji se napajaju preko USB porta) ili samo sa onima koji imaju svoje namensko napajanje (5V, preko ispravljaca koji ide uz ekst. HD)?

Na vecini uredjaja ove (ili slicne) vrste sam vidjao u uputstvima da je posebno napomenuto da se koriste iskljucivo ekst. HD sa sopstvenim napajanjem, pretpostavljam da je i ovde taj slucaj?

Link to comment
Share on other sites

Ja se u temu javih jer je chika-Milan naslovi "Network CD player".

Network Streamer (Tidal/Spotify/Deezer/Qobuz/TuneIn) - CD plejer - CD riper - UpNP renderer - Skladiste (NAS) do 4TB - DAC - Pojacalo - WiFi - upravljanje daljinski ili web ili tel. U crnoj ili beloj bojN :). Malisan koji se odaziva na kodno ime X12

X12.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, trotter said:

 

Ranko, da li radi i sa eksternim HD-ima bez sopstvenog napajanja (koji se napajaju preko USB porta) ili samo sa onima koji imaju svoje namensko napajanje (5V, preko ispravljaca koji ide uz ekst. HD)?

Na vecini uredjaja ove (ili slicne) vrste sam vidjao u uputstvima da je posebno napomenuto da se koriste iskljucivo ekst. HD sa sopstvenim napajanjem, pretpostavljam da je i ovde taj slucaj?

Ne treba napajanje za externi HDD.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Lilyhammer said:

Ne treba napajanje za externi HDD.

Nejasan mi je tvoj motiv da donosiš takve proizvoljne zaključke, ili prosto voliš da svakoj čorbi budeš mirođija... U uputstvu za ovu Yamahu piše doslovce: "Do not connect USB chargers, USB hubs, or other devices that are not USB mass storage class devices. Do not connect PCs, card readers, or external hard disk drives." 

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Zexx said:

Nejasan mi je tvoj motiv da donosiš takve proizvoljne zaključke, ili prosto voliš da svakoj čorbi budeš mirođija... U uputstvu za ovu Yamahu piše doslovce: "Do not connect USB chargers, USB hubs, or other devices that are not USB mass storage class devices. Do not connect PCs, card readers, or external hard disk drives." 

..da ne bi bilo "proizvoljno" ti lepo uzmi HDD pa probaj!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, chika_milan said:

ne bih isao na ove kina varijante. iako je cena prihvatljiva.

@DJ.NIK - kakav je kvalitet zvuka? i, postoji li varijanta bez amp?

X12 je dobro svirajuca sprava ali gledano realnim ocima ipak nekakva 'dobra ulaznica' za visi nivo hife. Ako je tebi AirPlay referentni zvuk, X12 ce po meni, sigurno biti iznad.

X30 je vec vrlo, vrlo ozbiljna sprava sa nekih 2x60W snage, sa Burr-Brown PCM1972A D/A konvertorom te uz gore nabrojane mogucnosti dodatim i FM prijemnikom.

Ima i model bez pojacala - model X40. Sigurno bi popunio sve tvoje danasnje pa i nekakve buduce potrebe jer uz sve ostalo (ESS Sabre9018, DXD/DSD do x256) ima i fono sekciju, fono ulaz. Dakle, prikljucis gram i sve ostalo (sem pojacala) bacas napolje. Gramofon mozes da slusas ili presnimis u svoju digitalnu kolekciju na 24/192 te sprecis habanje voljenih (i sve skupljih) LP-a.

Ali, nazalost ovo ima i svoju cenu, ovo je 'Top Shelf' uredjaj pa je i cena takva. Pre dve i tri godine odnos USD/EUR je bio daleko povoljniji pa su i cene za nas bile prihvatljivije. Doslo vreme da se isplati kupovati Britanske proizvode. E da, na ostrvu (UK) ovaj brend je davno prekrsten u 'Nova Fidelity'. To je valda nekakav odgovor na pitanje sigurnosti/trajnosti uredjaja.

Pozz

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...