Jump to content


network cd player ili nesto slicno


chika_milan

Recommended Posts

2 minutes ago, Delija said:

"Rez" izmedju sub-a i glavnih zvucnika se radi na ~80 Hz i to se najbolje radi u digitalnom domenu. Zato je kombinovani streamer/DAC/preamp idealno mesto za to.

Ne bi bilo lose da ima tu opciju ali meni nije potrebna posto koristim 2 zvucnika bez pomagala :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 minuta ranije, Delija said:

Malo je prica "izdivergirala" :)

"Rez" izmedju sub-a i glavnih zvucnika se radi na ~80 Hz (+-20 Hz - iliti u opsegu gde zvuk ne moze da se lokalizuje) i to se najbolje radi u digitalnom domenu. Zato je kombinovani streamer/DAC/preamp idealno mesto za to.

Zanimljivo da si ti one velike dinaudio(e) isekao na 60Hz koliko se sećam. Verovatno si puno čitao i eksperimentisao, šta misliš o teoriji da se glavni ostave full range i samo doda sabvufer? REL valjda preporučuje tako i to sa zvučničkih kablova (pričam samo o stereo). 

Kao kada se ostave full range i imaš dva suba, to je kao da imaš 4 sub-a ;) 

To je neko ovde napisao

Link to comment
Share on other sites

@JTGTS

Meni je to vrlo bitna funkcionalnost. Zato je i pominjem.

A ti uzivaj sa svojom novom "igrackicom" - verujem da je sjajna :thumbsup2

 

@Chieftec

60 Hz koristim sa Anthem ARC room correction-om. Bez njega koristim 80 Hz. Imam razlicite varijante - jedna je cak sa kaskadnom skretnicom. Zeznuto je jer uvek moze jos malo nesto da se "cacne" :)

Rel potencira varijantu kod koje se blago produbi odziv glavnih zvucnika i to je to. Ja rasterecujem C60,  "peglam" sobu i pustam da svako radi ono za sta je namenjen i u cemu je najbolji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2.2.2019. at 18:59, jagermaister said:

 

On 2.2.2019. at 19:12, Willi Studer said:

Izvesno Teac copira Tascam.

Daljinac od Tascam-a je Teac-ov, tj bas pise Teac RC-1310 . :rolleyes:

 

cd-240_p_rc-1310.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Chieftec said:

šta misliš o teoriji da se glavni ostave full range i samo doda sabvufer? REL valjda preporučuje tako i to sa zvučničkih kablova (pričam samo o stereo). 

Kao kada se ostave full range i imaš dva suba, to je kao da imaš 4 sub-a ;) 

To je neko ovde napisao

Postoji Dr.Geddes-ova varijanta sa 3 asimetricno rasporedjena suba gde su glavni zvucnici bez high pass-a. Time se iskoriscavaju pojedini modovi od glavnih zvucnika koji se stvaraju u nizem opsegu, i naravno uz pomoc merenja, uklapaju sa 3 suba. Ukoliko se poseduje dovoljno snazno pojacalo za glavne zvucnike, moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...