Jump to content


network cd player ili nesto slicno


chika_milan

Recommended Posts

dakle, imam ideju, a uskoro i potrebu, da PC izbacim iz HiFi sistema. Mozda cak i iz stana skroz.

treba mi alternativa za slusanje digitalnog dela kolekcije.

da li postoji neki network cd player, ili nesto slicno, neki uredjaj u koji bih, na primer, ubacio usb hdd, i kontrolisao sve preko app na telefonu/tabletu, ili evenutalno sa laptopa.

opcija je i neki streamer, ali bas ne znam sta svira ok.

nije opcija da laptop stoji blizu HiFi sistema, tako da dac ne igra. postoji opcija nekog nas-a, ali bi mi draze bilo da ne komplikujem.

 

druga opcija je cd player koji valja, pa da narezem muziku, sto mi se, na neki nacin, i dopada kao ideja.

ovo je sistem 

ne bih znao koji je budzet za ovako nesto, tako da bih voleo da cujem razlicite opcije. 

hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U novom broju Hi-Files magazina imas i test Yamaha WXC-50, deluje kao solidna masina za sve namene koje trazis, a dimenzije su mu midi, sto mozda moze da ti znaci a i ne mora. Nema ugradjen cd citac. To ima Onkyo koji ima Jagger a slicne su cene. Taj Onkyo je sigurno odlicna masina.

Yamaha isto ima cd playere sa streaming funkcijama.

Ima i Cambridge Audio ponudu network playera i streamera a verovatno i jos brandova koji se mogu kupiti kod nas. Najbolje da prelistas ponudu po domacim distributerima, nema ih puno, zatim na osnovu cene odredis par favorita, onda na zvanicnim sajtovima uporedis specifikacije sa svojim potrebama i sve ce ti se samo kasti.

Link to comment
Share on other sites

U tu Yamahu ne može da se priključi eksterni disk ili USB flash, potreban je nekakav storage.. prvenstvena joj je namena da strimuje sa pay servisa

U uputstvu pise da moze sa USB flasha, a ne moze sa USB hard diska.

U testu u magazinu nigde ne pominju da su podrzani samo pay servisi. Kontam da preko ethernet ulaza moze da se povuce bilo sta sa kucne mreze.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, mnogo ste pomogli!

@golum totalno interesantno. ne uspevam da pronadjem ko uvozi kod nas auralic? cini mi se da je uredjaj prevazilazi moju ideju koliko bih para dao u ovom momentu.

@DJ.NIK - tacno, pricao si mi o cocktail audio, potpuno sam zaboravio, to bas moze biti sprava koju trazim. javicu se oko detalja i dogovora za prezentaciju! a malo cu i da se informisem na netu o tome :)

Ja sam prosle godine uzeo CD player sa idejom da rezem CDove. Posle par meseci sam odustao i nabavio network pojacalo Onkyo TX-8150. Ubodem flesku od 32B sa muzikom koju trenutno slusam i upravljam preko Android aplikacije. Dobio sam i izbor velikog broja radio stanica, mogucnost strimovanja muzike sa kompa preko DLNA ...

Ja sam prvo hteo network streamer, tu sam uzimao u obzir Onkyo CN7050, Pioneer N 50 K.

 

@fege - zalutalo u pogresnu temu.

kakav je kvalitet zvuka tom Onkyo, ako bih, na primer, poredili sa sony 7 cd playerom? cisto da steknem sliku.

 

@jager isto pitanje - kako se cuje u poredjenju sa nekim cd playerom.

@trotter jutros sam video ovaj uredjaj, tu yamahu, deluje mi totalno interesantno. i vidim da je dobro ocenjena, ali, opet - koji je kvalitet zvuka?

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, chika_milan said:

Hvala, mnogo ste pomogli!

@golum totalno interesantno. ne uspevam da pronadjem ko uvozi kod nas auralic? cini mi se da je uredjaj prevazilazi moju ideju koliko bih para dao u ovom momentu.

@DJ.NIK - tacno, pricao si mi o cocktail audio, potpuno sam zaboravio, to bas moze biti sprava koju trazim. javicu se oko detalja i dogovora za prezentaciju! a malo cu i da se informisem na netu o tome :)

 

@fege - zalutalo u pogresnu temu.

kakav je kvalitet zvuka tom Onkyo, ako bih, na primer, poredili sa sony 7 cd playerom? cisto da steknem sliku.

 

@jager isto pitanje - kako se cuje u poredjenju sa nekim cd playerom.

@trotter jutros sam video ovaj uredjaj, tu yamahu, deluje mi totalno interesantno. i vidim da je dobro ocenjena, ali, opet - koji je kvalitet zvuka?

 

Onkyo sam uporedio sa marantz 6000 ose le  i sony 222 es na kojima je bio odradjen dobar upgrad-e i bolje je zvučao u mom sistemu od ova dva ...nekako je ugladjen i tonski izbalansiran , prijatan u cijelom frekventnom opsegu sa blagim naglaskom na srednji spektar što je i karakteristika većina onkyo proizvoda . Na what -hifi su ga slično opisali u prevodu : lijepo izbalansiran , odbija da naglasi jedan frekventni opseg iznad drugog.

Link to comment
Share on other sites

Koristm Cambridge CXN,čita sve i sa mreže i USB-a (od zadnjeg update-a i diskove preko 2TB) i moze raditi kao preamp svakako ga poslušaj.Slušao sam ga sa NAD 3130 koji je pretpostavljam sličan zvukom Proton-u i to je bio dobar "match" .Rekao bih da je blago otvorenog karaktera što meni odgovara.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, chika_milan said:

Ne uspevam da pronadjem ko uvozi kod nas auralic? cini mi se da je uredjaj prevazilazi moju ideju koliko bih para dao u ovom momentu.

Zaista nisam siguran ko to uvozi i kako u Srbiju ali mi se cini da je kolega sa foruma Lale uzimao Auralicov Vega DAC kod gosn Sretenovica.

Aries Mini bi trebalo da bude oko 500 novcanica ili malo nize...

Poz i srecan lov!

Link to comment
Share on other sites

hvala puno svima na pomoci. informisacu se sad malo, pa cu da smislim sta kako. probacu da nadjem neki onkyo na oglasima, da ga cujem u svom sistemu.

svidja mi se opcija kupovine novog uredjaja, mogu to na rate, to mi odgovara totalno, mada je tu problem sto ne mogu da cujem u svom sistemu... videcu vec...

@Woland nisam ni sam siguran, zato nigde i ne pominjem.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, observer said:

Mislim da Auralic uvozi Sloba BM, proveri. Altair je meni jako interesantna sprava, mada nisam siguran u kvalitet njegovog DACa koji je osiromašena varijanta Vege.

1895$ za Altair, plus još cca 150$ za 2TB hard disk, skoro pa džabe...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, golum said:

Mada koliko sam upratio Altair je all in one resenje (Amp, strimer, DAC)...sto nekome moz da znaci...

@VU metar taman da se nakaci na Acoustic Invader DAC i imamo bingo :D

Ma jeste AIO, i ne komentarišem cenu kao preteranu za to što se nudi, nego u kontekstu sistema koji je chika_milan okačio odmah na početku, a upravo zbog toga da se ne bismo gađali uređajima i ciframa koji po ceni verovatno prevazilaze ukupnu cenu sistema...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...