Jump to content


CD plejer do 250e


kolombaja

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imaš CA 550C za 270 eura, nov. Ja lično stare rage ne bih ni razmatrao.

Što se tiče korelacije čipseta i zvuka postoji korelacija ali ne i kauzalitet :-) 

Suština ti je u implementaciji. Imaš uređaje koji koriste iste čipsetove a zvuk im veze nema jedan sa drugim. Dakle, slušaj više a čitaj manje :-) 

Link to comment
Share on other sites

Imao  isti problem,ali iz  znatizelje trazio neku promenu na bolje u zvuku od 1541a,,,probao sa Micromega stage 2,3,6 ,unutra tda 1305t-dosta losiji,takodje u cyrusu cd 7,cambridge 650cc,cambridge 840c-losiji od 650cc,,Denon 1450-burbrown pcm1702 ,, ,sigma delta u  harmanu 980,i novijem Nadu.Pa starije burbrown u Akai cd 69,79--pcm 63.donosio kuci modifikovane by Impuls.pa pcm 56 u JVC 1010  k2 interface,pa pcm 54,,.pa Arcam ring dac-bas dac

Ali meni i dalje najbolje svira od 1541a,jos bolji 1541s1-tesko za naci!-imao u micromegi-digit,,,tako da sam se vratio na dobri stari 1541a ,promenuo op ampove,i dobio jos bolje rezultatate,Nisam radio Nos nikada.Interesantno je da mi se Bolje pokazao Sony nego Philips ili Marantz koji su koristili standardni dig filter SAA7220P/A uz pomenuti dac,dok je Sony koristio cesto CXD1088 ..Ima li neko iskustva ,koji plejer sa tda 1541,najbolje svira.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, seven said:

Interesantno je da mi se Bolje pokazao Sony nego Philips ili Marantz koji su koristili standardni dig filter SAA7220P/A uz pomenuti dac,dok je Sony koristio cesto CXD1088 ..Ima li neko iskustva ,koji plejer sa tda 1541,najbolje svira.

Playeri koji imaju TDA1541 i digital filter CXD1088 su:

Adcom GCD-575 (*)

Nakamichi CDP- 2A & 3A  (*)

Nakamichi OMS-20  (*)(*) skupooo

NEC CD-720   (*)

Pioneer PD-8070

SONY CDP-207ESD  (*)

SONY CDP-227ESD (Old ver.), new ver.- CXD1144

SONY CDP-307ESD  (*)

SONY CDP-333ESD

SONY CDP-505ESD

SONY CDP-555ESD

SONY CDP-605ESD

SONY CDP-705ESD

SONY CDP-950   (*)

YAMAHA CDX-630E  (*)

(*) - ima nabavljiv laser koji je original 45e, obično je to KSS-150A ili 210A

Vredi juriti: Nakamichi, Sony 307ESD i 950, Yamaha.

Ne znam koji TDA1541A player najbolje zvuči, ali na papiru i u slici Marantz CD-7 deluje prestrašno-predobro.
 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, kolombaja said:

Taj CAL mi je interesantan za sad, iako nema daljinski. Ima digitalni izlaz sto znaci da mogu u nekom trenutku dodati eksterni DAC bez zamene transporta. S druge strane ima i novih uredjaja koji su otprilike u kategoriji (novcanoj) koju gledam, recimo Yamaha CD-S300.

Novčano jesu u kategoriji ali zvučno nisu.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, aco said:

Novčano jesu u kategoriji ali zvučno nisu.

Još jedna stvar ,neko već reče,kod polovnog se moraš spremiti za zamenu transporta,koliko god da ga platiš.Ja sam u zadnjih par godina promenio 10 tak playera.samo u dva nije zamenjen laser.(Kenwood 5010 i Nakamichi 2E).U ostalima redom,a najviše12.1 Philipsov transport u Marantzima.

Link to comment
Share on other sites

Poslusaj neki sony od navedenih, ako si iz bg-a mogu da ti donesem moj pa proceni sam.Cuo sam nakamichi sa tim dacom i jos par navedenih ali vise mi se svidja zvuk x55es. Plejer koji lepo svira je marantz pm 17 doduse cuo sam neki modifikovan.Ako ces novije nesto a da nije skupo poslusaj yamahu 497 prilicno pristojan zvuk (nisam bio odusevljen kvalitetom izrade plejera).

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam ovih dana dosta na datu temu. Mislim da cu traziti neki plejer sa TDA1541 DAC-om, jer sam u sustini i sa ovim Grundigom bio sasvim zadovoljan i ne bih ga promenio da nije zakazao. Mozda cu pokusati njega da popravim ukoliko u medjuvremenu ne naleti nesto slicno ili bolje (kao npr. njegov rodjak Grundig CD 9009 za koga bih se verovatno isprsio).

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxxa otprilike da jeste ta prica o golfu :D.Nista te ne kosta da poslusas jos nesto pa zakljuci sam.

U nekom postu sam procitao da isti dac- ovi u razlicim playerima zvuce razlicito i to je ziva istina tako da poslusaj sto vise modela i negledaj sta je unutra. 

Link to comment
Share on other sites

Kako bih mogao tacno da utvrdim koji transport koristi moj CD? Na osnovu lista sa interneta vidi se da koristi ili CDM-2 ili CDM-4. Ali kako da znam koji od ta dva je u mom primerku?

Za dac sam utvrdio daje TDA1541 S1.

Razmisljam da umesto kupovine drugog CD-a idem na varijantu popravke ovog mog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...