Jump to content


Pojacalo/Risiver uz JBL Control 1


aconi

Recommended Posts

Pozdrav,

Nov sam u ovoj prici skroz ali bih da za pocetak posto sam prodao stare kutije se malo zaigram sa ovim JBL Control 1 xtreme i vremenom ako bude bilo potrebe predjem na neke ozbiljnije kutije...

Izvor zvuka je PC (u planu je i neki dac za isti ili pojacalo sa dacom) i eventualno PS4.

Ideja mi je da mi zvuk sa tv-a takodje ide na ove zvucnike (verovatno u kombinaciji sa neki-m subom, al otom potom).

Mogu da puknem do 300e na pojacalo/risiver ali da mi onda ono bude najjaca komponenta u prici i da mi omogucava lak prelazak na bolje kutije u bliskoj buducnosti (trebalo bi u tom slucaju da ima jelte i digitalne ulaze kako bih mogao da hookujem tv na isto).

Druga varijanta (koja mi je nekako bliza u ovom momentu iako budzet nije problem) je da uzmem neko polovno pojacalo koje mogu da cujem i da ne puknem vise 100e na njega a da odgovara ovim kutijama (takodje idealno da je pojacalo u Nis-u da mogu da odem i licno probam isto).

Hvala unapred na predlozima i sugestijama. 

Link to comment
Share on other sites

Slusao u lokalima, nisam nista specijalno odusevljen ali ih imam u fakticki mint stanju jako povoljno pa sam ih pazario jer racunam da manje vise uvek mogu da ih prodam... a i bih da ulazim u pricu polako ne da se pruzim max odmah.

Prostor takodje nije veliki u kom slusam nekih 20m2 ali sa mogucnoscu izmena jer rentiram gajbu.

Link to comment
Share on other sites

@Spachek hvala u svakom slucaju svestan sam toga, videh jos takvih utisaka na forumu, medjutim ne mislim da sam se tu mnogo zeznuo, jer cenim da cu sa ovim moci uvek da izvucem to malo ulaganje...

Pojacalo/AVR mi je svakako bitnija stavka pa me zanimaju vasi predlozi za isto imajuci u vidu moj prvi post u ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćeš novo, ja bih išao na ovo:

http://player.rs/integrisana-pojacala/onkyo-a-9010-s/pro/8134#!prettyPhoto[gallery]/0/

Ima i dac u sebi, dakle dva digitalna ulaza, optički i coaxialni. TV sigurno ima jedan od ta dva izlaza, a ne znam kakav digitalni izlaz imaš na kompu, tj. imaš li neki sem usb-a.  A evo kolege ga preporučuju u drugoj temi:

Mada bih ja lično uvek pre išao na polovno (sto sam i uradio kad sam pravio svoj sistem) pa uzeo i dak i pojačalo, a onda promenio i zvučnike. :-)

Control 1 je ok za neku desktop varijantu koja naginje ka HiFi-ju ili kao satelit za neki surround sistem, za terasu ili kao što si rekao za kafić.

Link to comment
Share on other sites

Da, svestan sam da control 1 nije "pravi zvucnik", ali bih malo da se igram i ucim polako pa cu vec da ih zamenim (u zavisnosti od toga koliko se primim)

Ovo pojacalo sam vec video ali i sam vise naginjem ka polovnoj varijanti... Da li imas predlog za neko pojacalo/avr koji bi se za pocetak uklopio ok sa JBL 1 ali bio i solidna osnova za neke ozbiljnije kutije ?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Idi ti svakako probaj, da vidiš da li je to tvoj zvuk, pa onda pregovaraj o ceni.

I da ga ne uzmeš, znaćeš da li je to pravac u kom želiš da ideš. A da kupiš možeš i na drugom mestu.

p.s. a možeš da isprobaš i neko drugo pojačalo kod njega, koliko da ustanoviš razlike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...