Jump to content


Nobel


Kuršum

Recommended Posts

4 minuta ranije, rrapaic said:

E ovo je dilema...

Moje misljenje je da Dilanove pesme bez njegovih tekstova ne bi bile to sto jesu. Drugim recima, najveci kvalitet tih pesama su upravo buntovnicki tekstovi koje je Dilan tako darovito pisao. I onda sta - ispada da ni njegove pesme nisu muzika ;) (kao sto ni tekstovi nisu knjizevnost).

Logicke zavrzlame na stranu, morate uzeti u obzir NEMERLJIV uticaj na citav svet (ne samo muzika) koji je BOB DYLAN izvrsio; covek je postao LEGENDA za zivota. Tako da, slazem se u potpunosti: Dilan je potreban Nobelu (a ne obratno).

Pozz

Ok to...:nerd..ali to ipak nije knjizevnost! :nono

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbt. sad već ličite na one babe kojima su smetali bitlizi...matorite

Dobio Dilan nobelovu nagradu.Kako bi to zvučalo pre 10-20 ili zamislite 30g.Nemoguće.Ovo je samo dokaz da se planeta mnogo promenila.Ali nisu i problemi,zapravo ostali su isti.Amerika i Rusija u hladnom ratu,ameri prave i resavaju ratove po svetu,bombarduju, kaznjavaju i nagrađuju diktatore po svetu,dozvoljavaju i zabranjuju demokratiju...

Samo sto se protiv toga vise niko ne buni,ne pišu se buntovni tekstovi,a i da se pišu who cares.Opsta letargija.

Mozda zato i jeste dobra osoba izabrana za Nobelovu nagradu,mozda je i ranije nekom iz R&R sveta trebala pripasti.Mozda J.Lennonu,al ne za književnost već za mir na pr.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Jbt. sad već ličite na one babe kojima su smetali bitlizi...matorite

Dobio Dilan nobelovu nagradu.Kako bi to zvučalo pre 10-20 ili zamislite 30g.Nemoguće.Ovo je samo dokaz da se planeta mnogo promenila.Ali nisu i problemi,zapravo ostali su isti.Amerika i Rusija u hladnom ratu,ameri prave i resavaju ratove po svetu,bombarduju, kaznjavaju i nagrađuju diktatore po svetu,dozvoljavaju i zabranjuju demokratiju...

Samo sto se protiv toga vise niko ne buni,ne pišu se buntovni tekstovi,a i da se pišu who cares.Opsta letargija.

Mozda zato i jeste dobra osoba izabrana za Nobelovu nagradu,mozda je i ranije nekom iz R&R sveta trebala pripasti.Mozda J.Lennonu,al ne za književnost već za mir na pr.

A "jadni Rusi"...Šire mir, nikog ne napadaju,  šire demokratiju (diktaturu), jedan te isti mali procenat Rusa se bogati (predsednik, tajkuni i njima bliski) dok 90% živi u siromaštvu (huh..ovo mi nešto poznato), ucenjuju pola sveta i celu Evropu zbog gasa, sipaju čoveku u egzilu radioaktivni polonijum u čaj i tako... Aloha..Rusi za tvoju informaciju hapse članice r'n'r grupe, a Dilan da je njihov odavno bi ga preselili sa one strane duge! O čemu mi ovde rapravljamo? :/

Link to comment
Share on other sites

Nit mi smeta nit me raduje.

Cini mi se da sam odavno citao da je ta nagrada izgubila vrednost koju je jedno vreme imala, razne neke analize, recimo za ekonomiju. Pominjala se i fizika ili hemija, uvek je bilo iscudjavanja posle proglasenja.

Sto se tice Dilana, sto kaze Sondek, covek je postao legenda jos u srednjim godinama svog zivota, ovako matorom mu neko zvanicno priznanje ne treba. Njemu je sve odavno jasno. Nije on namcor sto se na koncertima ne obraca publici i ne daje intervjue svaki dan, nema sta vise da se kaze a nema ni kome.

Link to comment
Share on other sites

Majstori smo za negativu i hejt, u svem vidimo nesto lose,pa naravno i u ovom,a očas namirisemo i po neku zavericu.Dilan je neko koga kompletno zabole za sve,pa i za Nobelovu nagradu.Kako već neko reče,vise je Dilan trebao njoj nego ona njemu.Dok se ostali trkaju dal da skupe 20-50 100000 pola miliona ili milion ljudi u publici,veću popularnost i profit za čukununuke svojih menadžera,on je napravio koncert za jednu osobu.Iskreno jedva čekam da cujem reakciju,verovatno će pogresiti na kojoj se nagradi zahvaljuje...

btw.jel neko može da potvrdi da li je tačno da je u vreme sankcija napravio incognito koncert u babtističkoj crkvi u Novom Sadu,ziveo sam nedaleko od nje tamo je baš bilo veselo subotom i prašilo se dosta rocka,ali da li je ovo tačno ili urbana gradska legenda nikad nisam potvrdio.Meni lično liči na njega

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Lilyhammer said:

A "jadni Rusi"...Šire mir, nikog ne napadaju,  šire demokratiju (diktaturu), jedan te isti mali procenat Rusa se bogati (predsednik, tajkuni i njima bliski) dok 90% živi u siromaštvu (huh..ovo mi nešto poznato), ucenjuju pola sveta i celu Evropu zbog gasa, sipaju čoveku u egzilu radioaktivni polonijum u čaj i tako... Aloha..Rusi za tvoju informaciju hapse članice r'n'r grupe, a Dilan da je njihov odavno bi ga preselili sa one strane duge! O čemu mi ovde rapravljamo? :/

Liyli on the west ! :)

Link to comment
Share on other sites

Slavni muzičar, čije je pravo ime Robert Cimerman, kazao je: "..da je udes na motoru koji je doživeo 1966. godine podstakao njegovu "transfiguraciju" (aludirajući na Isusovu transfiguraciju iz fizičkog u duhovno biće)..." :screwy

Kako se neko takav uopste može shvatiti ozbiljno i još zavrediti bilo kakvu pažnju? :mellow:

Link to comment
Share on other sites

To je Dilan izjavio nista ja nisam izmislio! Lik je uveren da cini  neku veoma bitnu misiju i uspesan je u tome, a uspeo je cak jednom prilikom posvadjati i podeliti Srbe i Hrvate (po ko zna koji put)! Ocigledno je taj pad s motora '66 ostavio odredjene posledice, a svet opet voli samozvane mesije...i tako... 

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, trotter said:

Kako se moze desiti da se banovani michelas vrati iz mrtvih i da ponovo zagadjuje okolinu je jednako napredna misterija.

Kako se moze desiti da neko etiketira ljude iz čista mira i pri tom je ubedjen da "ne zagadjuje" forum? Ja bar iznosim činjenice,  ako ih ti imaš iznesi svoje!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...