Jump to content


Pitanje za stereo zvuk na surround receiver-u


Bane007

Recommended Posts

Pozdrav, imam u planu da kupim Onkyo TX-NR616 surround receiver.Od zvucnika mi samo fali Sub da bi dobio 7.1. Zanima me kako da slusam muziku na dva front zvucnika bez sub-a tj. kako dobiti stereo zvuk kada su mi svi zvucnici povezani u 7.1. Da li li ima opcija na receiveru za stereo output ili treba da se dva fronta povezu na powered Zone 2? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ако желиш стерео звук на предњим без суб, а желиш суб у оквиру суроунда са сечењем на нпр 80Хц, мораш изабрати директ или пуре аудио режим слушања. Савет, купи неки јачи модел... нећеш се науживати музике на овом моделу.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Da, bas zelim klasican stereo bez sub za muziku a da mogu i da gledam filmove u 7.1. Znaci zvucnici treba da su normalno povezani kao 7.1, samo je bitno da izaberem direct ili pure audio da bi zvuk izlazio na 2ch stereo. Od opreme koju imam sada su dva stara Euromatic S200 200W za front (na koje bi slusao muziku preko kompjutera koji je povezan sa receiverom), centralni i dva surround-a Wharfedale WH-2 koje sam skoro kupio, neke glupe Shockwave bi stavio za back surround i sada mi jos fali subwoofer koji ne znam kakav i koji da uzmem. Ovaj Onkyo TX-NR616 sam nasao polovan za oko 220e koji mi se cini da bi mogao da tera ovo, valjda ne bi pravili problem S200 posto su po 200W. Jeste to Mid range receiver ali ima sve sto mi je potrebno, valjda. Bio bih zahvalan da mi neko pomogne oko ovog setup-a, ako ovaj receiver stvarno ne moze "tera" ove zvucnike i da mi kaze nesto o ovom setup-u. Obozavam dobar zvuk i zelim da gledam filmove u pravi 5.1 ili 7.1 i da slusam pravi stereo preko ovih neverovatnih Euromatic S200. Hvala! 

 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Bane007 said:

Hvala na odgovorima. Da, bas zelim klasican stereo bez sub za muziku a da mogu i da gledam filmove u 7.1. Znaci zvucnici treba da su normalno povezani kao 7.1, samo je bitno da izaberem direct ili pure audio da bi zvuk izlazio na 2ch stereo. Od opreme koju imam sada su dva stara Euromatic S200 200W za front (na koje bi slusao muziku preko kompjutera koji je povezan sa receiverom), centralni i dva surround-a Wharfedale WH-2 koje sam skoro kupio, neke glupe Shockwave bi stavio za back surround i sada mi jos fali subwoofer koji ne znam kakav i koji da uzmem. Ovaj Onkyo TX-NR616 sam nasao polovan za oko 220e koji mi se cini da bi mogao da tera ovo, valjda ne bi pravili problem S200 posto su po 200W. Jeste to Mid range receiver ali ima sve sto mi je potrebno, valjda. Bio bih zahvalan da mi neko pomogne oko ovog setup-a, ako ovaj receiver stvarno ne moze "tera" ove zvucnike i da mi kaze nesto o ovom setup-u. Obozavam dobar zvuk i zelim da gledam filmove u pravi 5.1 ili 7.1 i da slusam pravi stereo preko ovih neverovatnih Euromatic S200. Hvala! 

 

Sve imaš na daljinskom ? , a spoji po uputstvu za upotrebu ! :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, black coffe said:

Sve imaš na daljinskom ? , a spoji po uputstvu za upotrebu ! :)

 

Nisam jos kupuo  Onkyo TX-NR616, uzeo bi ga samo ako moze da podrzi ove zvucnike koje cu navesti. Speaker Impedance mu je   4 Ω – 16 Ω or 6 Ω – 16 Ω . Zvucnike koje bi prikljucio na njega su: Front dva Euromatic S200 200W po 8 Oma, center i dva surround su  Wharfedale WH-2 i na svakom isto pise Power Handling 10-120W 4-8 Oma, za Back Surround bi koristio Shockwave SW550 koju su pod 25W, ne znam koliko Oma, Sub nisam jos odlucio koji da uzmem, treba mi aktivan, pa ako bi mogao neko da mi preporuci? :D

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gvlada said:

Препоручујем ти РЕЛ Т2. ;)

Hvala na savetu, ali taj Sub je ja mislim prejak za ovaj setup, 200W. Koliko vidim i cena polovnog je prilicno visoka 450e. Izdvojio bi od 100 do 150e za Sub. Jel bi ostali zvucnici pravili problem ovom risiveru sto sam naveo? :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, black coffe said:

... i ne može biti "prejek" ima svoj "pot" na kojem regoliraš jačinu . Poželjno je da ima okretač faze . Inače možeš zvučnike spojiti bez brige . Čim zvučnici imaju veči otpor manji su teret za pojačalo , al su "tiši" :) . To znači da moreš jače navrnuti pojačalo ! . 0 oma je kratki spoj ? :)

Da, jasno mi je sto se tice vufera. Ono sto me brine jesu Euromatici od 200W. Pitao sam jednog coveka koji se dosta razume u tehniku i rekao mi je da ih ni slucajno ne povezujem  sa Onkyo-om. Medjutim oni jos uvek vec godinama rade zajedno sa Panasonic SA-HE90 bez problema, jedino sto se jako zagreje pri radu.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Bane007 said:

Zagreje se Panasonic risiver. :)

Pogrešno sam razumeo, pa mi bilo malo čudno.:oops:

A za onih 200W koje zvučnici maksimalno mogu podneti i to u kratkom periodu, već su ti odgovorili - nemaj brige. Koliko se sećam ti zvučnici imaju impedansu 8 oma, što je dobro za svako pojačalo (nemaš problema sa padom impedanse ispod nivoa koje pojačalo može da istrpi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...