Jump to content


podesavanje led tv-a


surferlola

Recommended Posts

pozdrav

potrebna pomoc oko podesavanja LG led tv-a. slika je pomalo zamrljana, najvise se primeti oko slova u uglovima, gde pise koji je kanal i sl. gleda se preko 3D prijemnika, nisam ocekivao da mogu da vidim takve stvari, kao da je neko koristio efekat blur.

da li postoji neko podesavanje da se slika izostri?

Link to comment
Share on other sites

Sa tom karticom, prijem kablovskog signala ide direktno kroz odgovarajući digitalni tjuner u samom TV uređaju koji bi po pravilu trebalo da bude bolji od STB, a da ne pominjem to što izbegavaš korišćenje dva različita daljinska upravljača. Takođe, sve, ili barem većina naprednih funkcija koje su dostupne preko STB, trebalo bi da rade i na samom TV-u. 

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi sve da bude kao na stb-u osim opcije vracanja unazad koja ne moze da radi preko cam modula . Kad budes i ako budes presao na cam modul bice malo otezan pregled liste kanala ( nije kao preko stb-a gdje su kanali sortirani u podgrupama ) i slika ce definitivno biti bolja, prije svega mislim na ostrinu. Ako se odlucis zamoli servisera prilikom zamjene f konektora koji se navija na d3 da ti montira krimpovani rf konektor s bakarnim srednjim pinom .

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, surferlola said:

pozdrav

potrebna pomoc oko podesavanja LG led tv-a. slika je pomalo zamrljana, najvise se primeti oko slova u uglovima, gde pise koji je kanal i sl. gleda se preko 3D prijemnika, nisam ocekivao da mogu da vidim takve stvari, kao da je neko koristio efekat blur.

da li postoji neko podesavanje da se slika izostri?

Како је повезано и коју резолуцију си изабрао?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, rokijana said:

Vec 7 godina na Ikom-u.....bez problema, osim sto sam morao sam da kupim Smith-ov modul....posle tri godine su ih isporucivali besplatno.

Problemi nastaju sa losim televizorima...

Vec 7 godina na Ikom-u.....bez problema, osim sto sam morao sam da kupim Smith-ov modul....posle tri godine su ih isporucivali besplatno.

Problemi nastaju sa losim televizorima...

 

Naravno, televizor mora imati dvb-c tjuner

Link to comment
Share on other sites

Да си на почетку рекао који тв је у питању, добио би одмах конкретну помоћ. Имам исти тв и подешавања су добра, приметно поправе квалитет слике у ондосу на почетна.

Link to comment
Share on other sites

Њему није оштра аналогна или дигитална тв, хд или сд канали? Очекивати да сд дигитални канали буду оштри је смешно, хд ако нису оштри проблем је у рисиверу или хдми каблу (чим нема картицу).

Link to comment
Share on other sites

Не... у томе је била добра једино плазма. Може се избећи гледањем са нешто веће удаљености али онда се губи поента већег тв. Једноставно лцд технологија је таква да даје оштру слику са природном резолуцијом а све остало је скалирање. Оштра слика се добија једино са хд каналима, док сд могу бити мање или више прихватљиви.

Link to comment
Share on other sites

U vecini popularnih Evropskih paketa svaki "bolji" kanal ima SD i HD verziju i kvalitet u velikoj meri varira od paketa do paketa. Meni licno za sport nista bolje od Nemackog Sky paketa nije potrebno dok npr kod nasih i Hrvatskih Arena Sport kanala bitrate ide ponekad oko 1.5-2MB/s sto je smesno malo za 1080p rezoluciju. Pikselizacija se u brzim scenama ponekad bas primecuje cak i na odlicno kalibrisanom TV-u ali to nije razlog da dolazi do zamucenja u uglovima koje primecuje surferlola.

Za 4K je jos uvek rano i skupo, a najveci problem je to sto nema pouzdanih risivera za sada. Ko zeli da rizikuje sa Ferguson, KAON, Gigablue i ostalim proizvodjacima...srecno, ja za sad ne smem. Mozda jedino VU+ Solo 4K dok ne izadje Dreambox DM 900. Mada pitanje je i da li ce 4K zaziveti, ko zna, mozda bude imao sudbinu 3D-a o kome niko maltene i ne prica u zadnjih par godina. Najveci problem kod 4K je ogromna kolicina podataka koja mora da se skladisti i prenosi putem satelita jer 1 minut video materijala moze da zauzme i 700MB. 

Link to comment
Share on other sites

3D нико не помиње јер је постао стандард. И даље доста филмова има 3D верзију како за биоскоп тако и за кућна издања. 4К је прелазна варијанта ка 8К, слично као 720р ка 1080р. Јеси сигуран да Кроација Арене иду у 1080р?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...