Jump to content


Sansui tu 217/417


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Sve mi se cini da su skoro isti tjuneri .Prijatelj je imao oba i osim vece kutije i nekih dodataka isti tjuner.Ja imam tu217 i hteo da zamenim za 417 ali on kaze da je to skoro isti tjuner.

https://www.google.rs/search?q=Sansui+Tu+217&biw=1280&bih=886&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiE95aR5MjPAhXJvBQKHec_Ds4QsAQIGQ#imgrc=OVQ4wqeE0QN2EM%3A

http://www.canuckaudiomart.com/details/134419-sansui_tu417_tuner/images/153785/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Norveška će biti prva zemlja koja će ugasiti FM radio, najavio je norveški ministar kulture.

FM radio će prestati da postoji na kraju 2017. godine. Ovaj proces će trajati tačno godinu dana, od januara do decembra 2017. To će omogućiti zemlji da kompletira tranziciju na digitalni radio.

Digital Audio Broadcasting će slušateljima omogućiti više kanala nego ikad ranije. U Norveškoj već sada 56 posto slušatelja radija koriste digitalni signal.

"Ovo je važan dan za sve koji vole radio. Odluka ministra nam omogućava da resurse koristimo na ono što nam je važno, te da kreiramo raznolik i kvalitetan radio sadržaj", rekao je Thor Gjermund Eriksen, šef norveške radiodifuzne korporacije, piše Gizmodo.

Ovo sam nasao na vebu.

Link to comment
Share on other sites

Који тјунери? ФМ тјунер сигурно не би могао да прихвати радио сигнал са двб-ц мреже. Преко СББ Д3 рисивера додуше може се пратити 50ак радио станица, аналогним или дигиталним излазом у дак.

Link to comment
Share on other sites

pa radio kanale ne mogu bas da koristim za uzivanje u filmovima sve da ocu,ipak pustaju muziku na njima :D Vecina i jeste samo muzika.Nisu losi za dremku,ali i kad naidje neko drustvo za background.Los zvuk se narocito moze proveriti kad se proba uporedo sa "pravim" tjunerom ista stanica.

Link to comment
Share on other sites

Слажем се да звук није на завидном нивоу али ни не очекујем... радио станице су ту за успутно необавезно слушање и евентуално неке сервисне информације, вести. Зато и кажем као тв канали за филм... чак и на ХБО ХД слика је приметно слабија него на филму са БД диска. Што се тиче квалитета звука појачање Д3 рисивера треба бити на 9. тачки (подеоку) и ту је звук отприлике не линијском нивоу излаза. Све преко тога је гласније и уноси дисторзију.

Link to comment
Share on other sites

Не знам које фм станице сондек хвата али у Нишу фм није бољи од сбб радио станица. Ту је неки вид двб-ц сигнала и не знам који рисивер би хватао само радио станице али и ту је већина закључана ван пакета.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...