Jump to content


Izvod iz teme Kaset Dekovi: Ston_Cold


ZoranBG

Recommended Posts

On ‎8‎/‎31‎/‎2016 at 13:34, Sloba said:

Pre svega izvinjenje admnima ako ću prekršiti neko pravilo što ovde pišem ono što sledi. Mislim da je najefikasnije da to uradim ovde pa molim za razumevanje. :-)

Dakle, nekom od vas magova za dekove bih poklonio moj Teac V5000. Prvi sam vlasnik, u super je stanju, osim što mu fali stop dugme koje je moj sirovi drug ne znam kako zeznuo. Ako ima preprodavaca i sl. nemojte da mi pišete i da gubite vreme. Dajem isključivo dugogodišnjem članu ovde. Molim PM ovde da bih znao sa kim komuniciram. Živim na Novom Beogradu kod Palate Srbija, lično uručujem, nisam u mogućnosti da šaljem.

 

EDIT: Javio se  stoN_Cold.

20160719_165111_1920x1080.jpg

 

Petnaest dana kasnije na KP:

Capture.JPG

Ja ovde primecujem potpuno oguljen natpis na Power dugmetu I kod jednog I kod drugog. Mislim da je slika namerno "promasena" da se ne vidi namesteno Stop dugme I sitne ogrebotine blizu leve ivice deka.:

ca2.JPG

Nadam se da zamajci nisu polirani :)

@stoN_Cold

Da li je to dek koji si dobio na poklon od Slobe?

Da napomenem, imam jasan razlog zasto pitam, ne zelim da pokrenem flame.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ston_Cold najčešće odgovara u minutama, nekada i u sekundama.

No, odgovor na svoje pitanje nisam dobio. Medjum, u roku od nekoliko minuta oglas je povučen.

Ali, eto čuda, pojavio se uveče: isti oglas, ali sada prodavac nije "Dragan", već "Ljuba", a različit je i broj telefona.

Naravno, "Dragan" i "Ljuba" su ista osoba što se moglo videti po identičnom tekstu ocena na KP portalu i prodatoj robi (Hitachi D900 dek, štampane pločice, trafoi, hladnjaci). Do jutra oglas je nestao.

Capture1.JPG

Pogadjate, iza oglasa ne stoje ni "Dragan" ni "Ljuba" ni glumac Стив Остин (Стон Колд) već Mi****.

Cena deka je korigovana na 7.500 dinara, što mi govori da je postoji želja da se što pre "utopi" i "digne kinta" i izbegne dalje prozivanje.

Ivo Andrić je rekao: “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti, budala progovori a fukara se obogati."

Mislim da treba da prestanemo da ćutimo i da javno žigošemo ovakvo ponašanje. Ne okrećite glavu na drugu stranu.

Kada neko prodaje poštenje, moral i etiku za 7.500 dinara, verovatno ni ne vredi više.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je to tako ja zam blago rečeno razočaran. 

Ideja mi je bila da poklonim dek nekome ko je ovde duže i ko neće profitirati na njemu jer nisam ni ja. Hteo sam da se odužim ovom forumu na taj način jer sam upravo ovde prodao zvučnike.

 

Pozivam Ston_Cold da se izjasni. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako kako izgleda onda je to stvarno jadno.Kad je Sloba ponudio dek na poklon,pomislio sam da se javim i da ga koristim kao head amp za slusalice jer je izlaz za sluske kod mnogih dekova bolje urađen nego mnogi pristupačni headampovi.Odustadoh pomislivsi da nije uredu da uzmem za takvu svrhu,ipak je namenjen ljubitelju dekova,a da bi ga tako vrlo retko koristio.Dobro reče jedan moj drugar ,financijska kriza je u ovoj zemlji najmanji problem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ako je tako kako izgleda onda je to stvarno jadno.Kad je Sloba ponudio dek na poklon,pomislio sam da se javim i da ga koristim kao head amp za slusalice jer je izlaz za sluske kod mnogih dekova bolje urađen nego mnogi pristupačni headampovi.Odustadoh pomislivsi da nije uredu da uzmem za takvu svrhu,ipak je namenjen ljubitelju dekova,a da bi ga tako vrlo retko koristio.Dobro reče jedan moj drugar ,financijska kriza je u ovoj zemlji najmanji problem.

Ako je izlaz za sluske tako dobro napravljen kao kod Z serije - napravio si veliku gresku.

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo da se javim kada je covek ponudio dek na poklon jer ima ljudi koji ce ga srediti i odrzavati bolje od mene... Ima vecih ljubitelja od mene pa rekoh sebi nije red... Kupio sam npr 2x technics m253x preko ljudi na ovom forumu za relativno male pare i nemam nameru da ih prodajem jer mi se svidjaju a i volim dekove sto je razlog zasto sam ovde! Nemam posao i tuzim se sa bivsim poslodavcem evo vec 5-a godina, nadam se da je spor u fazi finisa u moju korist napokon, imam dete i zenu koja nema posao... mucimo se i snalazimo kako nam Bog pomaze i da ne kukam dalje ALI NI JEDNOG MOMENTA MI NIJE PALO NA PAMET DA URADIM NESTO TAKVO!!! jer nisam takva osoba kao i iz respekta prema drugim clanovima koji TAKODJE VOLE DEKOVE!!!

Link to comment
Share on other sites

nenadjen  sam

On 16.9.2016. at 9:43, ZoranBG said:

Ston_Cold najčešće odgovara u minutama, nekada i u sekundama.

No, odgovor na svoje pitanje nisam dobio. Medjum, u roku od nekoliko minuta oglas je povučen.

Ali, eto čuda, pojavio se uveče: isti oglas, ali sada prodavac nije "Dragan", već "Ljuba", a različit je i broj telefona.

Naravno, "Dragan" i "Ljuba" su ista osoba što se moglo videti po identičnom tekstu ocena na KP portalu i prodatoj robi (Hitachi D900 dek, štampane pločice, trafoi, hladnjaci). Do jutra oglas je nestao.

Capture1.JPG

Pogadjate, iza oglasa ne stoje ni "Dragan" ni "Ljuba" ni glumac Стив Остин (Стон Колд) već Mi****.

Cena deka je korigovana na 7.500 dinara, što mi govori da je postoji želja da se što pre "utopi" i "digne kinta" i izbegne dalje prozivanje.

Ivo Andrić je rekao: “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti, budala progovori a fukara se obogati."

Mislim da treba da prestanemo da ćutimo i da javno žigošemo ovakvo ponašanje. Ne okrećite glavu na drugu stranu.

Kada neko prodaje poštenje, moral i etiku za 7.500 dinara, verovatno ni ne vredi više.

 

 

HMM..  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Moj lični zaključak je: po već viđenom scenariju Ston_Cold se povukao u ilegalu (spontano mu "crkne Internet" ili slično) dok se situacija ne smiri i ne odgovara na postavljena pitanja.

Posle nekog vremena pojavi se ponovo kao da se ništa nije desilo, sa punom dozom forumskog (i vanforumskog) nevaspitanja koje mu je svojstveno.

Zatim nastavi da šiša forumske ovce, tj. naivne ljude kojima treba pomoć. Zato i jeste na forumu, sećam se da sam to primetio još prvih dana kada se pojavio.

Krajnje detinjasto, inače. Ali prolazi jer većina okreće glavu na drugu stranu.

Znam da je sve ovo ostavilo osećaj gorčine nama, ljubiteljima starih uređaja, a najvise Slobi koji je imao čistu i iskrenu nameru.

Toliko od mene.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ima nekoliko litara interneta u rezervi za oglase na kupujem-prodajem... Tuga!!! Neka se javi i prizna pa sta drugo, ovo je jos gore u najgorem. ignorisati?! Sreca pa se ne srecemo na ulici i gradu, ovde je lako iskulirati... Sada ce se pojaviti pod drugim nalogom i nastaviti...

Link to comment
Share on other sites

I sta bi na kraju, proradi li Sbb.... Sta bi sa od strane moderacije zasticenim----------------- (upisite sami). Tolike nas izvarao i nikom nista. Pozdrav od mene (ukradeno pojacalo, zavrsilo kod Ringeta gomila delova, pare za daljinski, DVD HD storidz Mise Blama nemoguce za popraviti, a ja ga posle nekoliko dana cuo u njegovom stanu....), Tina ( skretnice za Tanoj gold monitor, a onda opljuvavanje istih), Zeljka (pojacalo),  Impulsa (kondenzatori), Milenceta ( Onkio unakazeni  risiver tek da se seti).... Koliko shvatam red poduzi. A on ko beli medved cuvaju ga samo tako.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Milosav Grozni said:

I sta bi na kraju, proradi li Sbb.... Sta bi sa od strane moderacije zasticenim----------------- (upisite sami). Tolike nas izvarao i nikom nista. Pozdrav od mene (ukradeno pojacalo, zavrsilo kod Ringeta gomila delova, pare za daljinski, DVD HD storidz Mise Blama nemoguce za popraviti, a ja ga posle nekoliko dana cuo u njegovom stanu....), Tina ( skretnice za Tanoj gold monitor, a onda opljuvavanje istih), Zeljka (pojacalo),  Impulsa (kondenzatori), Milenceta ( Onkio unakazeni  risiver tek da se seti).... Koliko shvatam red poduzi. A on ko beli medved cuvaju ga samo tako.

Poslao dek Sony TCK 700 ES. Spakovao i NOS (nekoristenu) duplu glavu i corak...Nit se javlja nit vraca dek i glavu. Kasnije se sa tim MOJIM dekom qurcio u temi  Sony Fan klub. Poslajem mu PM i pitam ga: majstore, jel to moj dek? On mrtav hladan odgovori da jeste . Kao, to da se napravi vazan uradio :-) Naravno, od mog zahteva da vrati dek nista...

Dok je bio clan na diyaudio forumu (par godina ranije) sam mu gratis poslao plocice za Aleph 5 koje su tada bile prilicno retke i skupe. Vidim da ima oglas za Aleph plocice...ne znam da li su moje niti me briga. Ne zelim vise bilo kakve kontakte sa njim. 

Sledeci... 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...