Jump to content


Dac - računar


moonru

Recommended Posts

Imam "mali" problemčić, pa da pitam za savet .... menjao sam komp, i uopste nisam razmisljao da treba da trazim maticnu plocu koja ima SPDIF ulaz za opticki kabl, bio sam ubedjen da se taj ulaz podrazumeva, jbg.....stara ploca je imala spdif ulaz, i tako mi je bio povezan dac ..... na novoj ploci od audio ulaza imam samo onu klasicnu bananicu i nista vise.....da li postoji neka redukcija spdif na bananicu, i ako postoji da li se gubi kvalitet zvuka, itd ... ili moram da menjam plocu, sto bih naravno izbegao ako je ikako moguce 

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u uputstvu za ploču - možda na samoj ploči postije konektori za SPDIF, pa sa njih možeš da izvučeš digitalni signal na novi bracket (nekad bilo da se kupi ovo sa koaksijalnim i optičkim izlazom).

Kakve ulaze imaš na DAC-u?

 

P.S. Naslov malo zbunjuje - trebalo bi da bude : Računar - DAC.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odogovorima :D .... i dalje ne znam sta je najbolje resenje.

 

DAC je Cambridge Audio AZUR 840C, od ulaza ima opticki i koaksijalni, USB nema. Voleo ih da ostane ova opticka veza jer mi je opticki  kabl dugacak 4 metra iz razloga sto mi je komp daleko od muzike, kupio sam bas kvalitetan opticki kabl ..... koliko sam guglao, na samoj ploci nema konektora da se izvuce SPDIF .... ako postoji neka opcija i sa koaksijalnim kablom, razmotricemo, sto da ne ...

 

Tako da ostaje resenje koje je naveo NINO69,  a to je USB>SPDIF konverter .... zanima me da li neko imao iskustva sa ovim, da li se gubi kvalitet, sta gledati prilikom kupovine, neki predlog za kupovinu odredjenog konvertera, itd ... 

Link to comment
Share on other sites

RingeRaja, a rece i trotter, ne sumnjam da su vrhunski ove koje si preporucio, ali nesto ne bih davao toliko novca, iskreno ;) 

 

Ovo sto je Zek linkovao je neki max, oko 50 eura kostaju ..... sta me jos zanima, do sada je sve to islo preko maticne ploce direktno, i ako se ne varam to je najgora moguca opcija za kvalitet zvuka, tako da bi ovi adapteri koje je Zek linkovao trebalo da rade jos bolje, ili bar podjedanko dobro kao sto je bilo direkt sa ploce, samo mi je vazno da ne bude losije, nadam se da nece? 

Link to comment
Share on other sites

Od ovih koje je zek preporucio, prvi je Breeze Audio, i on je prilicno hvaljen medju budzetskim opcija. Svi oni su sa XMOS U8, koji je prethodna generacija XMOS-ovog cipa.

Ja preporucujem i ovaj

http://www.shenzhenaudio.com/x-1-digital-interface-module-xu208-xmos-usb-interface-u8-updated-version.html

On ima najnoviji XMOS xCORE-200, takodje se dobro pokazao, ne kao jaca i (dosta) skuplja braca F-1 i SU-1.

Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2016 at 11:58, nino69 said:

Ako DAC ima USB onda tako , ako nema onda trebaš USB>SPDIF konverter

 

I ako ima USB preporuka je ici na usb-spdf konverziju. Prvo zvuk je bolji preko spoljne konverzije nego preko usb a ako je jos usb ogranicen na 24/96 kao na mojoj Regici onda dileme nema.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, RingeRaja said:

Kolega ne bi da menja plocu i "sto bih naravno izbegao ako je ikako moguce"! A ovde mu nudite gedzete koji su verovatno duplo skuplji od njegove MB ploce? :klanjanje

Po meni: Ako ti vec nude te bespotrebne preskupe konvertore (koji nicemu ne sluze osim da isteruju novac iz dzepa), onda bolje za te pare (cca 50-60 funti) uzmi neku opremljeniju plocu ili prodaj staru i dodaj na tih 50-60 funti i uzmi neku MB plocu boli glava...

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, moonru said:

RingeRaja, a rece i trotter, ne sumnjam da su vrhunski ove koje si preporucio, ali nesto ne bih davao toliko novca, iskreno ;) 

 

Ovo sto je Zek linkovao je neki max, oko 50 eura kostaju ..... sta me jos zanima, do sada je sve to islo preko maticne ploce direktno, i ako se ne varam to je najgora moguca opcija za kvalitet zvuka, tako da bi ovi adapteri koje je Zek linkovao trebalo da rade jos bolje, ili bar podjedanko dobro kao sto je bilo direkt sa ploce, samo mi je vazno da ne bude losije, nadam se da nece? 

Jel ti ima ploča HDMI out?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...