Jump to content


NAS vs Melco etc


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

3 sati ranije, Delija said:

@srdjan_cvetkovic

Koliko su cujni ventilatori na tvom QNAP-u?

(ispratio sam da nisu u istoj prostoriji sa "muzikom", ali me zanima ŠBBKBB:))

 

Jel ima jos neko na forumu QNAP ili Synology? Isto pitanje.

QNAP je u istoj prostoriji kao i HiFi, ventilatori se ne čuju, ali se diskovi čuju kad nisu u “leru”.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minuta ranije, Delija said:

Onaj fanless HS-453DX-8G je cirka 900 evra sa diskutabilnim performansama hladjenja i ne prejakim procesorom. 

Za tu cifru ima finih NAS-ova sa ventilatorima... :rolleyes:

A ima i solidno jakih NUC-ova sa sve pasivnim hladjenjem...

Zavrsio bi posao taj CPU bez problema, ako sam razumeo imao bi 1-2 klijenta. Jos je Devialet 100Mbps...

Ali da, cena je preterana, ne znam sta naplacuju 900e tu. Fensi kuciste? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Dobiješ dva tunela ako promašiš...
Gledaj da ti izlazna rupa bude iza nekih polica sa leđima i da bude u plakaru, da se ne vidi, pričam iz iskustva... Ovo sve pod uslovom da je cigla ili blok zid, sa gipsom kontam da nebi imao toliko problema...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

Onaj fanless HS-453DX-8G je cirka 900 evra sa diskutabilnim performansama hladjenja i ne prejakim procesorom. 

Za tu cifru ima finih NAS-ova sa ventilatorima... :rolleyes:

A ima i solidno jakih NUC-ova sa sve pasivnim hladjenjem...

Ja sam ovaj moj platio oko 1000€ + 2x16gb sodimm (još oko 100€).

Odličan NAS sa odličnim hlađenjem i super efikasnim AMD procesorom.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

To je uvodnik za kutiju ako dobro vidim.

Jedino ako planiraš da to uradiš sa instalacionim kutijama i nekim maskama a onda možeš ići sa standardnim zidnim priključnicama za RJ45.

Kablovske uvodnice, osim protivpožarnih, za zidani ili betonski zid još nisam video (što ne znači da ne postoji), mada nisam ih nešto ni tražio...

Ja sam ga kod mene samo prosvirao kroz zid i izlazna rupa je iza neke bočne strane police u plakaru, tako da se ne vidi, a ulazna je iza dečijeg kreveta, tako da se ni ona ne vidi.

Vodi računa samo o elektro instalacijama, da ne potrefiš neku, instalateri (čast izuzecima) imaju poprilično slobodno tumačenje prave linije...

Link to comment
Share on other sites

Fantastičan izbor, na osnovu mog iskustva iz poslednjih nekoliko meseci korišćenja, pogotovo u toj konfiguraciji.
Jednostavno, kada gospodin Zexx da pozitivno mišljenje o nečemu (NUC) onda je to za mene aksiom, uz ogradu da moj sistem nije ni na približnom nivou Vašem sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...