Jump to content


NAS vs Melco etc


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, garson said:

Imam i 3.5" 2TB u usb rack-u, iste su temp. ;)

Opet uopste nije uporedivo. Ni pod razno.

Evo ti 2Tb i 8Tb hardovi u Cooler Master MasterCase Pro 6 kucistu sa aktivnim samo jednim ventilatorom sa prednje strane - vrlo slican tretman / poziciju imaju.

Razlika je skoro 10 stepeni.

149909820_SAMSUNGHD204UIS2H7JD2ZB01092-HardDiskSentinel5.01PRO.thumb.jpg.66a158c6877bc9f3384b806e9517afb9.jpg

1973676140_WDCWD80EFZX-68UW8N0R6GWBDKY-HardDiskSentinel5.01PRO.thumb.jpg.ef7e4fb1ca994f6f650bfc4c113f2099.jpg

Link to comment
Share on other sites

Veterani - jos se drze :)

Bogami, sve drzim duplo. Tome mi i sluze ti matori hardovi koji odbijaju da odapnu :)

 

Sve sam blize da pazarim kao covek Synology DS920+ i 4x 8Tb WD Red (Plus) + 2 M.2 SSD 1Tb za cache i da zavrsim pricu na duze staze. Sakricu ga ako treba iza subwoofer-a :D

Link to comment
Share on other sites

Ne da se drze nego kidaju. :D Secam se da su tad diskovi bili ekstremno jeftini, da li bese 60e komad. Posle bese poplava u WD fabrici i cene otisle gore, i tako ostalo, tj nikad vise nije bilo tako jeftino. Uzeo sam 2 komada, realno mi tada nije trebao toliki kapacitet, nije ni da mi sad treba nesto spec (posle 10 godina), popunjeni su oko 60%, i striktno ih koristim za muziku (i nesto malo filmova). Mislim da su oba i dalje na 100% health, doduse malo su radili kad se sve sabere jer su korisceni kao bekap.

Verovatno moja najbolja tech kupovina ikada.:D

Nemam neke prevelike zahteve (jako retko cuvam filmove) ali polako idem ka all flash storage.:) Plus 10G mreza. 

Sta ce ti 32TB? Tj verovatno 16TB plus isto toliko za bekap? Meni se to ne bi popunilo do kraja zivota.:D

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Knap TS-431P2 sa sva četiri slota popunjena diskovima WD Red 4TB, od kojih su dva za bekap offline i iskopčana. Ima ventilator 12cm i hučanje vazduha se čuje onoliko koliko mu podesiš hlađenje ali se čuje uvek. Čak i na silent režimu, koji inače nije dobar jer tada temperatura diskova ide preko 45 stepeni, nije dovoljno nečujan da bi stajao u istoj prostoriji. Pošto stoji u hodniku pored rutera pa buka nije važna, podesio sam temperaturni opseg diskova 35-45 Celzijusa i tada duva u impulsima, naročito kada je toplije vreme. Zimi je skoro nečujan. Nisam do sada probao ali sumnjam da neki Noctua ventilator može da ga značajnije utiša.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...