Jump to content


Koja radio stanica?


vdzele

Recommended Posts

Da, ti savremeni urbani, imaju taj neki dynamic expander, il' kako se to već zove, podešen na "Win loudness war".

:lol::D:P

 

Ali voleo bih da ovi imaju neku umerenu nivelaciju. K'o one nekada radio stanice, stare garde, gde je tonac za svaku ploču već unapred znao na koliko da drži regler.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NShappy said:

Da, ti savremeni urbani, imaju taj neki dynamic expander, il' kako se to već zove, podešen na "Win loudness war".

Da, to je neizdržljivo. Ali, nisam utiska da to širi dinamiku. 

Možda bih neku od takvih ponekad i slušao (nisam dugo isprobavao 021, na primer), ali me taj eq preset natera da menjam stanicu u drugoj sekundi. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu to loše sprave ako se podese umereno i stručno. Ti uređaji mogu da rade i nivelaciju bez uticaja na ostatak zvuka. Ali kada daš to u ruke nekome ko od poznavanja audio tehnike ima poznastvo sa vlasnikom radija, onda dobiješ to što dobiješ. Neslušljivo na boljoj opremi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Laguna 93,7 . Nekoliko voditelja sa b92 , prljavi inspektor blaza , a koliko sam cuo zamalo i Zikica Simic ,nisu uspeli pregovori steta . Zikica sada ima emisiju nedeljom od 18-20h na bg3 , i naravno odlicna je .

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

RTS je nedavno uveo "multimedijalnu platformu" preko koje se mogu pratiti njihovi, između ostalog i, radio programi. Nije loše, ali ovo je verovatno razlog zbog kojeg dosadašnji streaming linkovi ne rade. 

Može li me neko uputiti kako sada Radio Beograd mogu da slušam preko, na primer, Squuezeboxa. Postoji li mogućnost? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...