Jump to content


Koja radio stanica?


vdzele

Recommended Posts

Sam naslov već dosta govori.

Od kada su korporativni interesi preuzeli B92 i Studio B za mene je zavladao muzički mrak. Muzika koja se danas tamo pušta je jako loša. Više ne znam šta da slušam preko radija, pa zato pitam vas koje stanice vi slušate.

Ako imate neke stanice koje su približne muzičkom ukusu starih muzičkih redakcija ove dve stanice bio bi vam zahvalan. Treba mi nešto što liči na školu Slobe Konjevića. Ujedno, gde su otišli ljudi sa ove dve stanice, dali rade na nekoj radio stanici?

Link to comment
Share on other sites

Hm, stari muzički urednici radija Studio B su uglavnom ostali, mislim da je Vučko otišao u penziju, ali su poznate emisije nestale.Iako nisam verovao, muzika koju puštaju na StudiuB je i dalje više nego prihvatljiva, bar u terminima u kojima slušam pomenuti radio.Jes da prečesto prekidaju muziku uključivanjem u Sputnjik i Slobodnu Evropu, ali je tako kako je.Sa B92 slušam Skoču, emisiju GistroFM preko Mixclouda, koji je preporuka za za razne duge emisje, pretražiti prema afinitetima. https://www.mixcloud.com/

Link to comment
Share on other sites

Ako tražite Radio B92, onse preselio na Radio Beograd 1, ali u lošem smislu. Biljana Vujasinović, biša urednica B92 je sada glavni urednik, pošto je u nečijem shvatanju uređivanje vesti i informativnog programa dovoljna kvalifikacija da se vodi institucija društva i kulture kakav je Prvi program. Tako je sada u toku B92-zacija Prvog programa, što se najpre primećuje po nedostatku dikcije i lepote govora: jedva da je ostalo par školovanih spikera dok su ostali mikrofonski lajavci bez distance prema mikrofonu, bez početka ni kraja misli. Taman mislite da ćete se odmoriti od sve više zastupljenih politički poslušnih tema kao što je emisija o veganizmu i odbrani prava životnja, kad vas sačeka putopis iz Barselone na nivou Vikipedije, a onda i onaj voditelj Dorđe Ojdanić koji misli za sebe da je zabavan, sa svojim izlupavanjima.

Ostao je još samo Drugi program.

Link to comment
Share on other sites

Џез сцена

Двосатна емисија с „најдужим радијским џез стажом“ сваке суботе на таласе Првог програма Радио Новог Сада доноси атмосферу џез клубова и фестивала. „Живи“ снимци наступа познатих џез извођача и ансамбала на најбољи начин преносе сву магију стварања музике на лицу места.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Willi Studer said:

Ostao je još samo Drugi program.

... i sve češća nelagoda velikog nesklada u obrazovanosti, rečniku, dikciji, pristojnosti... između voditelja i gostiju. 

Čini se da će Radio Beogradu 2, koji decenijama odoleva opštem primitivizmu, "glave doći" manjak na strani resource-a. 

Link to comment
Share on other sites

RTV RNS1 ,svaka subota od 22:15 ...upravo !
Уз светлост поноћне лампе

У емисији која је већ деценијама симбол добре музике Радио Новог Сада не робује се жанровима и не праве се компромиси према тренутној моди и популарности јер је она варљива. Уз кратке коментаре, уредник Милан Шашић представља музику снажних емоција, с квалитетним и необичним вокалима и надахнутим, понекад ангажованим, текстовима. То је музика која се опире времену и оставља трајни печат.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Krenula je sa emitovanjem nova stanica sastavljena od proverenih i priznatih pregalaca (Ceca Đolović, Skoča i još po neki) sa StudiJaB i B92., i za sada se emituje samo preko neta.Sve je još u fazi podešavanja i uigravanja, ali ne sumLJam da će izrasti u prirodnog naslednika onih starih omiljenih stanica kojih se sa setom u očima i tugom u srcu sećamo.Možete slušati direkt preko ovog linka , ili za znalce preko ovog linka koji ćete ubaciti u Screamer radio aplikaciju.

Link to comment
Share on other sites

On 24. septembar 2016. at 20:57, zbrujic said:

Čini se da će Radio Beogradu 2, koji decenijama odoleva opštem primitivizmu, "glave doći" manjak na strani resource-a. 

Baš sam u subotu bio na večeri u jednom prilično kulturnom krugu i tamo sam od urednica Drugog programa saznao da u poslednje vreme Radoman Kanjevacna nedeljnim kolegijumima stalno apeluje na urednike da "postupno  naprave što veći otklon od akademskih tema i da približe program (Radio Beograda II!) narodnim masama". Jedan od proizvoda te nove uređivačke politike je emisija "Demokratski bez muke - pojmovnik demokratije i civilnog društva", jedna simplifikovana školarica, što je uvreda za publiku te stanice. 

Link to comment
Share on other sites

Obaveštavam članstvo da su u Novom Sadu u toku pripreme za puštanje u rad nezavisne Internet radio-stanice.

Inicijativu pokreću dvojica muzičkih entuzijasta, u ranim tridesetim godina, koji su odlučiti uraditi nešto po pitanju žalbi velikog broja njihovih kolega, saradnika, poznanika i prijatelja da bi u etru voleli da čuju nešto novo i sveže.

Program će se u eksperimentalnoj fazi bazirati na nedeljnoj programskoj šemi. Muzika 24 časa dnevno, bez priče. Materijal će pokrivati devetstotinak godina istorije muzike. Bez žanrovskih hijerarhija, bez formalnih vrednosnih sudova. Kvalitet i snaga izraza su imperativ.

Dalje informacije slede, čim ih bude.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da javim šta trenutno slušam od radija.

1. Radio Paradise - odlična radio stanica. Ko je malo stariji ja bi mu preporučio ovu stanicu. Uglavnom pop rock muzika stara i nova. Ima na sajtu link da se sluša u plejeru na 320kbs.

https://www.radioparadise.com/rp_2.php?#

Ko želi da vidi koji tip muzike puštaju evo plej liste zadnjih par sati / dana.

https://www.radioparadise.com/rp_2.php?#name=Playlist

2. Naxi radio clubing - kao DJ u penziji moram i dalje da slušam šta je u fazonu :}. Inače je 128 i samo špica ide bez reklama. Samo ime kaže da je klubska muzika, te vi konzervativci nemate šta da tražite tu. Slušajte Paradise.

http://www.naxi.rs/clubbing

3. Ono što mi je Pero predložio gore. Svaka čast Pero. Već sam misli da Cecu više nikad neću čuti.

4. Pošto mozak traži da bude u balansu, osim ovih "pametnih" stanica volim i da slušam i ono što je za zaglupljivanje - a to je Playradio (bivši B92). Njih u vrlo malim dozama slušam da ne bi postao ....

 

Ako vi imate još šta da dodate slobodno bacite link.

Link to comment
Share on other sites

On 07/11/2016 at 22:10, Nomimasen said:

Obaveštavam članstvo da su u Novom Sadu u toku pripreme za puštanje u rad nezavisne Internet radio-stanice.

Inicijativu pokreću dvojica muzičkih entuzijasta, u ranim tridesetim godina, koji su odlučiti uraditi nešto po pitanju žalbi velikog broja njihovih kolega, saradnika, poznanika i prijatelja da bi u etru voleli da čuju nešto novo i sveže.

Program će se u eksperimentalnoj fazi bazirati na nedeljnoj programskoj šemi. Muzika 24 časa dnevno, bez priče. Materijal će pokrivati devetstotinak godina istorije muzike. Bez žanrovskih hijerarhija, bez formalnih vrednosnih sudova. Kvalitet i snaga izraza su imperativ.

Dalje informacije slede, čim ih bude.

 

Kada ovo kreće?

Link to comment
Share on other sites

On 01/12/2016 at 16:55, perodeformero said:

Nema na čemu.Jedino sam zaboravio da stavim ime stanice, a to je pod obavezno."RADIO APARAT":hdphones

Ima li neko kontakt sa njima?

Hteo bih da se žalim/predočim da im je nivo signala (ono, koliko je audio glasan) strašno neujednačen. Od izuzetno tihog za neke numere, do vrlo glasnog (do izobličnenja) za neke druge, i za govor iz studija.

Ono, ujednačenost nivoa bi trebalo da je jedan od rutinskih poslova tehničke služba na bilo kom radiju.

Inače, zaista sjajan izbor muzike, sjajna radio stanica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...