Jump to content


Chikin sistem v2.1


chika_milan

Recommended Posts

slusao sam thule kod momka od kog sam kupio amp i kutije. to mi se mnogo mnogo dopalo.

nekako je sve skockano, i nisam morao da lutam.

drugi razlog je cena - nisam uspeo da za slicne novce nadjem nista drugo da je bolje. u opciji je bio i sony petica, ali je bio u vizuelno losem stanju. sve ostalo za slicne novce se ili culo losije, ili je bilo u bas losem stanju vizuelno.

 

 

evo slusam vec satima, definitivno se nisam zeznuo!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

evo i par slisica

sistem-v2-010.jpg

sistem-v2-011.jpg

sistem-v2-012.jpg

sistem-v2-013.jpg

sistem-v2-014.jpg

sistem-v2-015.jpg

 

Jako sam zadovoljan playerom.

nije skok kakav sam ocekivao u odnosu na chromecast audio. ali je zvuk mnogo prijatniji. scena je mrvu sira i zvuk je mrvu masniji. bas je precizniji i izrazeniji.

ostaje mi da promenim strujni kabl, al ce to sacekati sledecu godinu. stavio sam filter na kabl svakako.

idemo dalje ;) sad, pored ploca, nabavljam i diskove :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

jos malo novosti u sistemu

sistem-v2-016.jpg

sistem-v2-017.jpg

sistem-v2-018.jpg

 

 

otud odluka za woofer?

slusanje je pravo uzivanje i bez vufera. za 90 posto muzike koju slusam vufer mi ne treba.

ali tih 10 posto....

prosto, ako privucem zidu opere, dobijem sjajan bas, i ne manjka ga. ali izgubim scenu.

ako odaljim (kako sada stoje opere), scena je fenomenalna, ali nema basa.

ovaj kanton mi se, pored ostalih koje sam slusao(a mogu da ih prisutim sebi), najvise dopao.

Ni malo ne menja karakter zvuka, sto mi je bilo najbitnije. ne ide previse nisko, ali je izuzetno precizan. trebalo mi je dosta vremena da mu nadjem poziciju, a ovaj je bas dobra. srezan je na ispod 80, i uopste nije jak. ali taman masti zvuk da mi se super dopada.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sa Milanom sam se cuo oko blagog zujanja koje se culo iz zvucnika bez zvuka... Doneo je Protona na servis i veoma brzo smo se odlucili da se uradi zamena svih elektolitskih kondenzatora u pojacalu. Nije ih mali broj, ima ih oko 40-50, nisam brojao... Na putu signala sam koristio Sanwa kondenzatore a u filterima uglavnom Jamicon na 105 stepeni i Sanwa gde god je bilo moguce. Igrom slucaja sam resio da skinem dva dzampera sa donje strane ploce u regiji gramofonske sekcije jer je postojala neostećena štampana ploca koja je već povezivala mase... To se pokazalo kao pogrešna odluka jer kad je Milan odneo pojačalo kući, dobio se jak brum na gramofonskom ulazu i tako je doslo do toga da sinoć odem do njega kući da to brzinski rešim na licu mesta jer je bilo očigledno gde je problem. Naravno da je stvar rešena i onda smo utrošili nešto vremena na slušanje njegovog sistema... 

Naime, odavno nisam cuo jednostavno postavljen sistem sa prosecnim komponentama u smislu cenovnog ranga a da toliko dobro prenosi emocije sa muzičkog materijala. Taj Proton je za svaku pohvalu a sa Operama i vuferom u kombinaciji prosto miluje zvukom i jako verno donosi sve one finese koje razlikuju izvođače u ideji koju nam donose kroz svoje snimke... Svaka čast za dobar ukus u odabiru komponenti i uklapanju dobrih pojedinačnih uređaja u mali i ozbiljno zvučeći sistem... Mnogo hvala Milanu na strpljenju i izdvojenom vremenu provedenom u druženju.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Vreme za update teme.

Preselio se, sistem skockao u novu sobu, i red je da to podelim sa vama, jer su mi saveti odavde pomogli dosta.

sistem-v3-01.jpg

sistem-v3-02.jpg

sistem-v3-03.jpg

sistem-v3-04.jpg

sistem-v3-05.jpg

sistem-v3-06.jpg

sistem-v3-07.jpg

sistem-v3-08.jpg

sistem-v3-09.jpg

 

sistem-v3-11.jpg

 

sistem-v3-12.jpg

sistem-v3-13.jpg

 

sistem-v3-15.jpg

sistem-v3-16.jpg

sistem-v3-17.jpg

sistem-v3-18.jpg

 

Nadam se da nije smorilo previse ovih slika.

Struja sam doveo do ove dve uticnice novu, od table sa osiguracima. kabl je u metalnom crevu. Iskreno, ne primecujem neku preteranu razliku ako ukljucim u drugu uticnicu, ali ko zna kada se smetnje mogu pojaviti, tako da mi nije zao tih 75e koliko mi je majstor dodatno naplatio za taj kabl.

Sistem je poznat od ranije - proton integralac, koji se sad posebno raspevao. CD je thule 100, na njemu je chord strujni, i razlika je ogromna ogromna ogromna.

digitala ide preko chromecast audio koji je na mrezu zakacen utp kablom, nije na wifi. za sad jos nisam oformio komp koji ce u mrezi da skladisti fajlove za plex i bude server. ne mogu da stignem sve.

polica je bozina, hrast je u pitanju. trudio sam se da ga obojim u boju pakreta i mnogo mi se dopada. boza je stvarno car, drvo i finis su mu prosto neverovatno dobri.

gramofon je isti, zvucnica i dalje ista. sve to sad peva mnogo bolje. stavio sam i vufer na siljke, pun pogodatk. bas je jos lepsi i cistiji. opere su 80cm od zida, scena je prosto ogromna. jako sam zadovoljan kako to peva sad. malo mi fali daljinac jedino za amp. odlicna je stvar sto se iza mesta za slusanje nalazi trepezarijski prostor, nema vracanja od zida iza.

 

za ploce sam se odlucio za ikein kallax. i super je.

 

chromecast audio sam stavio na siljke cisto iz zezanja. razlike nema nikakve.

stvar koja je sad primetna je da chromcast ima vise basa od cd i gramofona. ali taj bas nije tacan i lep. verovatno cu u nekom momentu razmisljati o boljem daku/strimeru. ali to sve mora da ceka, sredjivanje stana me je potpuno iscrpelo finansijski.

stavio sam i slike plexa, cisto da, ako nekog zanima, vidi kako to okruzenje izgleda.

ostalo mi je jos da okacim slike, resim u uglu levo od sebe policu za knjige i jos neke sitnice koje mogu, mozda da uticu na akustiku pozitivno.

eto, ako nesto jos nekog zanima, pitajte.

nadam se da nisam nista zaboravio da napisem.

 

poz poz

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na useljenju i divno skockanom sistemu. Slike kod tebe uvek naginju ka umetnosti.

Takođe je lepo čuti i da je zvuk bolji nego u starom prostoru, što uz znanje da uvek može još bolje, otvara optimističnu perspektivu za budućnost.

Kada kažeš sledeće:

37 minuta ranije, chika_milan said:

Struja sam doveo do ove dve uticnice novu, od table sa osiguracima. kabl je u metalnom crevu.

 Da li si ispratio ili dobio uveravanja od majstora da je izvršio uzemljenje metalnog creva na strani razvodne kutije? Po pravilu bi to trebalo da bude ključno, da bi to crevo zadržalo svoj smisao. Mada pojavljuje se tvrdnja i iskustvo, od pre neki dan, koje govori suprotno, da njegovo uzemljavanje stvara otpot efikasnom protoku stuje...?

Link to comment
Share on other sites

Nemoj shavtiti kao kritiku, ali blisko gužvanje strujnih i zvučničkih u toj kutiji vidim kao ozbiljan zagađivač zvuka.

Savetujem grupisanje strujaša i odvojeno grupisanje zvučničkih, barem u tom vertikalnom delu iza police. Takođe ih možeš i formirati u snopove i po podu tih pola metra do zida da ne deluju razuzdano.

Hoću reći, bilo bi dobro udaljiti zvučničke, line i Phono interkonekte od strujaša, pogotovo ako nisu šildovani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...