Jump to content


Pukla gramofonska igla


Depeche

Recommended Posts

2 minutes ago, Willi Studer said:

Ovde ćeš sigurno dobiti odgovor ako postaviš pitanje:

http://forum.beoworld.org/default.aspx

Hvala za link tog foruma ali bih mi najpre pomogao kada bi mi rekao da li postoji neka radionica kod nas koja to reparira. Nije taj gramofon toliko vredan pa da trazim po inostranstvu resenja. Cudan smo mi narod, kod nas sve moze da se nabudzi i popravi na ovaj ili onaj nacin. Nasao sam na googlu da je neko pisao na ovu temu na hi-files forumu 2007god, da postoji neka radinica na Tosinom Bunaru koja radi samo to, ne znam koliko je sada to aktuelno i da li je neko upucen u tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

Zamena igle moguća je na svakoj zvučnici - pitanje je veštine i alata.

Retiping kod nas je radio živopisni g-din Miroslav, a kuća jeste na Tošinom bunaru. Odavno nisam kontaktirao, čak i nemam bilo kakav kontakt i pitanje je da li se gospodin još uvek bavi tim poslom.

B&O gramofoni, osim drugih priznatih kvaliteta imaju i dodatni kvalitet da se zvučnice ne montiraju po sistemu koji koristi čitav svet, pa je nabavka rezervnih skopčana sa izvesnim problemima i verovatno se ogleda u ceni.

Sa druge strane, nije neuobičajeno da tržišna vrednost starog (čak ne nužno i starog) gramofona bude niža od vrednosti zvučnice.

 

Toša

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Privatni kontakt telefoni i adresa gospodina koji pomaze clanu oko retipping-a su sklonjeni sa javnog foruma. Ako doticni gospodin zeli ima nacina da se reklamira, a u svakom slucaju ostavljati neciju kucnu adresu i telefon je krajnje neumesno i zadiranje u neciju priuvatnost. 

 Ako zeli, clan Depeche moze ovo da deli privatnim porukama ubuduce. 

Link to comment
Share on other sites

Telefon je tri godine stajao na forumu, u temi čiji sam link okačio. Fino što ste se setili da ga sad obrišete. Srećom pa je u međuvremenu bilo od pomoći momku.

A i principe tog pravila treba preispitati. Ne vidim kakva je razlika između toga i onoga kad neko ostavi link kakvog oglasa ili neke veb stranice koja sadrži kontakt telefone, adresu neke radionice, radnje, prodavnice, itd. Sumnjam da bi pomenuti gospodin bio ljut, ako bi još koji član sa polomljenom iglom, bez mogućnosti zamene, nabasao na njegov telefon.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
7 sati ranije, hi fi interesent said:

Da ne otvaram novu temu...Kakva je sada situacija sa ZAMENOM igle na B&O glavama? Da li ko radi to kod nas? Ujedno da oglasim da kupujem ispravnu glavu, recimo MMC 20... al' može i neka druga...za b&o 4002.

Kod B&O tangencionalnih gramofona u koji spada 4002 se koriste ultra low mass MMC glave specificnog kacenja kod kojih nije moguće menjati igle a ni koristiti cartridge drugih proizvođača. Retype je jako skup tako da je najbolje naći drugu polovnu glavu. Originalne MMC4000 i MMC6000 su skoro nemoguća misija.MMC 20 je dobro rešenje ali treba preskočiti 20s model (zvučno jako los) i ići na 20CL ili 20E. S obzirom da je sam gramofon kao polovan skup (dobrano prelazi 1000eur) i da je jedini gramofon koji se nalazi u postavkama najvećih svetskih muzeja u njega treba uložiti, naročito što je cena remake modela 4000c trenutno blizu 10000 usd. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, pollux said:

Kod B&O tangencionalnih gramofona u koji spada 4002 se koriste ultra low mass MMC glave specificnog kacenja kod kojih nije moguće menjati igle a ni koristiti cartridge drugih proizvođača. Retype je jako skup tako da je najbolje naći drugu polovnu glavu. Originalne MMC4000 i MMC6000 su skoro nemoguća misija.MMC 20 je dobro rešenje ali treba preskočiti 20s model (zvučno jako los) i ići na 20CL ili 20E. S obzirom da je sam gramofon kao polovan skup (dobrano prelazi 1000eur) i da je jedini gramofon koji se nalazi u postavkama najvećih svetskih muzeja u njega treba uložiti, naročito što je cena remake modela 4000c trenutno blizu 10000 usd. 

Zahvaljujem na odgovoru koji me je usmerio u kom pravcu da razmišljam... S obzirom da taj gramofon ostaje kod mene u kolekciji, gledaću da "nahrčkam" dovoljno glava(polovnih) 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 16.11.2021. at 11:22, Zexx said:

Auu Zexx,ovo je bas dranje, glava koja je kod mene na 4002 - MMC 6000 je ovde 1100eur, što nije adekvatno njenom zvučnom kvalitetu. U svakom slučaju treba juriti polovne dobro očuvane MMC20 ice

Link to comment
Share on other sites

Pa čovek već ima polovnu...:rolleyes: Šalu na stranu, đavo nažalost uvek dođe po svoje pre ili kasnije kad je neka takva egzotika u pitanju... Da je kojim slučajem taj gramofon u mom posedu, ja bih ga picnuo do maksimuma i stavio da stoji kao ukras, to je najmanje što takav dizajn zaslužuje.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

Pa čovek već ima polovnu...:rolleyes: Šalu na stranu, đavo nažalost uvek dođe po svoje pre ili kasnije kad je neka takva egzotika u pitanju... Da je kojim slučajem taj gramofon u mom posedu, ja bih ga picnuo do maksimuma i stavio da stoji kao ukras, to je najmanje što takav dizajn zaslužuje.

Apsolutno se slazem

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

Зар Sound-Smith није опција?

https://www.sound-smith.com/bo-replacement-cartridge-models

Jeste opcija ali i on je skup, adekvatna zamena za 20cl je 800usd plus adapter a za 6000 je 1000usd plus adapter, tako da je bolje onda kupovati nove originale sa sajta koji je zexx preporučio nego zezati se sa aftermarket adapterima....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...