Jump to content


Apogee Duetta Signature i aktivni sistem


damic

Recommended Posts

@damic da u pravu si. Studio grand i grand su poprilicno razliciti. Bez obzira ovi studio grand ubijaju kako rade. Obicno ih teramo baby kronzillom va350 i to je ludilo od zvuka. U trenutcima dokolice prikljuce se Lamm m1.2 mono blokovi da bi se potvrdilo koliko je bolje sa KRom :D

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Zahvaljujem se na gostoprimstvu u potkrovnoj oazi. Vrhunska Loza je urumenela obraze, a muzička predstava zaigrala noge u ritmu.

Izvanredno sproveden u delo, sistem ne toliko uobičajne koncepcije, vrlo studiozan pristup i veliko iskustvo koje sistem prezentuje.

Rekao bih da je to moj zvuk, sa ogradom na temu najdonje oktave. :D do te baze još nisam stigao.

Divno druženje pregršt korisnih informacija i divan čovek pre svega. Proletelo nepunih pet sati uz lozu, razgovor i muziku za čas.

Očekujem uzvraćenu posetu u narednom periodu...

Svako dobro i dalji napredak čika Jure! :)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, lalelala said:

lepo je pročitati da ste taki veseli bili !

I sad si @Father postao pravi hifilista , čuo si pravi bas koji te opkoli a ne znaš odakle svira ... i nije to zbog rakijice i pogleda , to je zbog 4 suba ko 4 vranca debela !!!

 

Meni je vrlo zanimljivo bilo čuti da se bas formirao na pravom mestu tj. ispred mene, a ne okolo što je slučaj kod loše postavke.

Damic je to zaista hiruški ispeglao. Tačno se uočavaju izrazito duboke note koje kada se nalaze na snimku sistem sa lakoćom prezetuje. Meni je najvažnije da ih sistem ne izmišlja tamo gde ih nema na snimku. Vrlo lako se uočavaju rezličite produkcije što je takođe izrazito važno.

4 sati ranije, damic said:

Hvala Ivane, vidimo se uskoro :)

Zaista vrlo prijatno druženj koje moramo da ponovimo. 

:listen

Link to comment
Share on other sites

Uh, Prophet, sad si me uhvatio, sve se desavalo pre gotovo 4 godine, moj drugar toliko menja opremu da je i meni tesko sve da pohvatam. Uglavnom, bila je rec o stereo QSC pojacalu, tezine oko 20 kg., H class, prvenstvena namena za PA. Za bas panel na 3.6R bilo je vise nego dovoljno (aktiva). Drugar je clan foruma, retko postuje, ako vidi ovo pitanje, mozda odgovori.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
On 15.9.2016. at 17:54, Nomimasen said:

Tadašnja situacija je kod mene bila vrlo povoljna za njih - amplifikacija je bila više no izdašna (1200W po kanalu na 8 oma, u čistoj A klasi). Bio je vrlo jasno da im to neizrecivo prija. Činjenica stoji - struja koju ovi paneli isisavaju iz izlaznog stepena je jeziva.

Čitam temu malo od početka, pa budući da je vrlo zanimljiva, da je malo i osvežim (bump up-ujem)...

@Nomimasen koji je amp bio u pitanju koji daje 2x1200W u čistoj A klasi i šta se podrazumeva pod čistom A klasom (obično se misli na SE topologije).

Nešto mi je to mlogo, odosmo na preko 40 A na 230 V i preko 7.2 kW toplotne disipacije...

Link to comment
Share on other sites

Možda bi Bedini sa 24 trazistora (ako sam dobro upamtio) lego tim Duetama?

Trafo u tom monstrumu kojeg sam slušao kod Ace Andonov-a (na Quad ESL 63) je nekih 2500W sa odloženim paljenjem :). Ne znam podatak za snagu, ali mislim da je i za Quodove bilo pre_brzo, pre_efikasno ... hoću reći nad_realno.

Link to comment
Share on other sites

Za Quad treba biti jako, jako oprezan sa pojacalima vece snage. Prvi model do max 50w, kasniji jako oprezno preko 100w. Pise u manualu,samo treba procitati. Za razliku od od USA panela gde je generalno sto vise to bolje. Nema sa quadom ni neke potrebe za glasnim slusanjem, potpuno isto zvuce na glasno i tiho, za razliku od drugih zvucnika koji su radili dobro tek kad se odvrne.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Možda bi Bedini sa 24 trazistora (ako sam dobro upamtio) lego tim Duetama?

 

2 sati ranije, Father said:

Kod Ace je slušaonica oko 80m2 u potkrovlju, gde je sa najvišom tačkom krova nekih 6-8m. Sluša se sa 6-7 m udaljenosti. Vrlo upečatljiv doživljaj.

Ako je rec o Aleksandru, kuca na Bezanijskoj kosi, veliko visoko potkorovlje,  Apogee Duetta Signatures koji su sad kod mene, bili su pre 15 godina njegovi. Tad sam bio kod njega, pojacalo je bilo Bedini, navodno 2 x 100W u A klasi. To je zvucalo jako lose, da ne kazem ocajno. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, somilenko said:

Čitam temu malo od početka, pa budući da je vrlo zanimljiva, da je malo i osvežim (bump up-ujem)...

@Nomimasen koji je amp bio u pitanju koji daje 2x1200W u čistoj A klasi i šta se podrazumeva pod čistom A klasom (obično se misli na SE topologije).

Nešto mi je to mlogo, odosmo na preko 40 A na 230 V i preko 7.2 kW toplotne disipacije...

Upravo tako

(Ako se ima u vidu da je N. Pass za svoje prve zen ampove u A klasi preporucivao za 50 W snage cak 1500W trafo onda je prakticno nemoguce pa cak da je i u blazoj A klasi sa manjom potrosnjom i disipacijom... A kada bi se jos ukalkulisalo koliko je potrebno [J] u capacitivnim bankama i kolika je debljina zice potrebna za sekundar koji je prakticno u kratkom spoju u momentu punjenja onda je jos jasnije.}

BTW

1200W je potpuno druga klasa pojacavaca i sve je drugacije... AB klasa te snage je isto ozbiljniji zahvat. Barem prema ovim manijaicma sa DIYaudio foruma sto se bave tim segmantom ampova.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, damic said:

 

Ako je rec o Aleksandru, kuca na Bezanijskoj kosi, veliko visoko potkorovlje,  Apogee Duetta Signatures koji su sad kod mene, bili su pre 15 godina njegovi. Tad sam bio kod njega, pojacalo je bilo Bedini, navodno 2 x 100W u A klasi. To je zvucalo jako lose, da ne kazem ocajno. 

Sticajem okolnosti, tada sam bio kod Aleksandra, kada je taj komad Apogee bio kod njega, a svirao je loše iz razloga što je bio za reparaciju, riboni su mu bili za zamenu, dotrajali, kao takvi su dugo prodavani na KP. Ako u mešuvremenu neko nije radio zamenu ribona, ona je taj komad i dalje takav, tj. neispravan.

Jedan naš dobar prijatelj ima Apogee Duetta Signature, sa Karan amplifikacijom. To radi jako dobro, probali smo na njemu i Acoustic invader Ice power 1200(samo snagaš ubačen, preamp i ostatak sistema isti), radi, mogu slobodno da kažem bolje. 

Nisam bio jedini koji je slušao to veče, da ne izpadam pristrasan, nije razlika nebo i zemlja, ali postoji...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, somilenko said:

Čitam temu malo od početka, pa budući da je vrlo zanimljiva, da je malo i osvežim (bump up-ujem)...

@Nomimasen koji je amp bio u pitanju koji daje 2x1200W u čistoj A klasi i šta se podrazumeva pod čistom A klasom (obično se misli na SE topologije).

Nešto mi je to mlogo, odosmo na preko 40 A na 230 V i preko 7.2 kW toplotne disipacije...

Mono Karani dubine metar, koliko se sećam.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, damic said:

 

Ako je rec o Aleksandru, kuca na Bezanijskoj kosi, veliko visoko potkorovlje,  Apogee Duetta Signatures koji su sad kod mene, bili su pre 15 godina njegovi. Tad sam bio kod njega, pojacalo je bilo Bedini, navodno 2 x 100W u A klasi. To je zvucalo jako lose, da ne kazem ocajno. 

Da taj, Aleksandar i ta kuća i to potkrovlje. :) Sada sam se setio da si mi spomenuo da ga poznajš. Zaboravih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...