Jump to content


i jos klavirske muzike


leo hendrix

Recommended Posts

  • 3 months later...

Ako te bas zanima klavir onda obrati paznju na  -
Giovanni Mirabassi i njegove albume
Avanti!
Dal Vivo
Terra Furiosa
Live At Blue Note
Prima o Poi
Architectures
Ima ih jos... a ja sam ti izdvojio one meni omiljene.

Onda, Aaron Parks i albumi Arborescence i Invisible Cinema
Pa zatim, Stefano Battaglia Trio: Songways, The River of Anyder, In the morning: music of alec wilder

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Willi Studer said:

Nikada se neću umoriti od ponavljanja: Bah nikada nije napisao nijedno delo za violinu i klavir. U slučaju klavira, kod Baha se uvek radi o čembalu. Džeretu svaka čast, kao i Guldu, za Baha na klaviru, ali da biste čuli šta i kako je Bah komponovao, treba da slušate sonate za violinu i čembalo.

OK Prihvatam. Imam isto to onako kako  je Bach zamislio.

Bach_VlSon_Mullova_Dantone.jpg

Neuporedivo mi se više sviđa na klaviru. I šta sad da radim? U ime originalnosti da slušam harfikord? Ne hvala. Slušam ono u čemu uživam.

 

PS Pred kraj karijere Bah je video i klavir. (tek izmišljen) Skeptično je otsvirao par nota i vrlo iznenađen se udaljio. Možemo samo sanjati kakva bi bila Bahova muzika da je se klavir ranije pojavio.

Link to comment
Share on other sites

Ja se od pre neki dan upoznah sa Matijom Dedić, sinom Arsena Dedića i vrlo me je prijatno iznenadio. Inače jazz pianista, kada je već o tome reč.

Posebno bih izdvojio njegovu kompoziciju "Tempera"

i Live album gde svira klavir sa   ....   Sinan Alimanovic - Ladislav Fidri Quartet - Live in Tuzla - 2007

 

     very, very :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To sto je jedna od hiljadu takvih... nebitno... ali ona ipak svira taj klavir od svoje trece godine koliko vidim, i skroz je cudno da neko sa takvim kapacitetom poseduje na brzinu sklepan sajt, i da je ne zanima nesto vise..

Btw, krenulo se od Esjborna, pa preslo na ''klasiku''... tako da, sto i nju ne spomenuti, Nekako mi upade u oci... a mozda neko zna neku rec vise.

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2016 at 6:04 PM, Father said:

Ja se od pre neki dan upoznah sa Matijom Dedić, sinom Arsena Dedića i vrlo me je prijatno iznenadio. Inače jazz pianista, kada je već o tome reč.

Od Matije potraži Sentiana i Matija svira Arsena kao solo klavir, a odličan je i dupli From the Beginning gdje ga prate Grenadier i Ballard (Brad Mehldau Trio)

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem.Ok je i cena,kad se doda Pdv biće u nivou naših cena,mozda malo više zbog poštarine.Proveriću da li su voljni da šalju van CRO,to nebi trebao biti problem. Jel video neko vinil kod nas? Baš mi zao sto propustih koncert kad je bio,biće nadam se još prilike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...