Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

38 minuta ranije, Father said:

Sa Filipom se sve slazem i prihvatam, ja govorim o hardweru da tu nema nikakvih boljitaka, samo kosta 3x vise. 

I kako ab upravo rece, optimizacija je vazna, pa sve zavisi od individualnog afiniteta i spremnosti da senesto docacka i izvuce maksimum.

Znas kako rece onaj u vicu "Smanji glavu ili pravim pokolj" :D

Da ne sitnicarimo, pre ce biti 2x skuplje. Kvalitetna masina plus dobar 5k monitor od 27" tesko da mogu da se nabave bez min. 1.200 eur. Pricamo o PC alternativi aktuelnom iMac-u.

Povodom boldirane spremnosti.. Upravo tako, samo zelim da radim i slusam muziku :)

Link to comment
Share on other sites

Za dočačkavanje sam isključivo mislio na optimizaciju pozadinskih aplikacija, najviše onih koje ne moraju da budu aktivne, odabira najbolje varijante drivera za output ASIO , WASAPI, podešavanja prioritetnosti softwerskih procesa prema hardwer-u kao i podešavanja unutar drivera za u mom slučaju Oppo koji je prozorčić za sebe sa 4 kartice. Svašta nešto treba uključiti i isključiti da bi se došlo do rezultata. Nije nikava visoka nauka, mada može tako da izgleda sa strane.

Obzirom da kada sam pravio poređenje laptopa i Mini-ja, na mom laptop-u nije odrađena nikakva optimizacija pozadiskih (rezidentnih aplikacija), niti sam išta znao oko izbora output-a u foobaru ni setovanja drivera ... pa se razlika u korist Minija sasvim logično i čula.

Sada kada sam svašta nešto pročitao i saznao o kompu kao izvoru i potrebnim podešavanjima, razumno je valjda i prihvatljivo da je zvuk poboljšan.

Nisam ja jedini koji tvrdi da je lako dostižan isti nivo kvaliteta zvuka na pc-ju kao i na mac-u. Pa me malo čudi ova cela hajka na moju personu. Ni jednog momenta nisam tvrdio da je PC bolji već da je "isto dobar".

Zaista ne razumem zašto se doživljava da ja ističem da je moje bolje kada je zapravo MAC strana ta koja potencira Apsolutnu čistotu i besprekornost svojih sprava.

Patkometrija mi nije namera niti se o tome radi, već insistiram na objektivnosti, a toga je sve ređe na ovom našem forumu, pa se svaka diskusija uvek pretvara u diskreditaciju bez previše argumenata i jasno izvedenih činjenica.

Izostavio bih @Филип iz ove poslednje opaske jer je čovek vrlo jasno i argumentovano izneo svoje motive za preferiranje mac platforme. Nije jedini koga poznajem i nemam ništa protiv "mekovaca", naprotiv. Samo mislim da većina u ovoj diskusiji nije spremna da poštuje zaključke druge strane već insistira na svojim stavovima, kruto i ne fleksibilno braneći ih bez sluha za iznesene činjenice.

Nikoga ne ubeđujem ni u šta, iznosim svoja zapažanja i po ko zna koji put kažem, ne mora ni na koga da ostavi nikakav trag. Stojim iza svega što napišem, pogotovo što svaka reč ovde može hronološki da se prati i da sliku razvoja nečije ideje, znanja i stavova u jedinici vremena, pa i ono što se mislilo juče ne mora da se misli danas, niti će ovo danas da možda važi sutra. Sve se razvija menja i napreduje, a ko nije spreman na to, neće ni da napreduje. Da ne dužim, .... ali sada je već kasno, već sam se raspisao :rolleyes: a i kako drugačije, znate me već?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Zaista ne razumem zašto se doživljava da ja ističem da je moje bolje kada je zapravo MAC strana ta koja potencira Apsolutnu čistotu i besprekornost svojih sprava.

Patkometrija mi nije namera niti se o tome radi, već insistiram na objektivnosti, a toga je sve ređe na ovom našem forumu, pa se svaka diskusija uvek pretvara u diskreditaciju bez previše argumenata i jasno izvedenih činjenica.

Izostavio bih @Филип iz ove poslednje opaske jer je čovek vrlo jasno i argumentovano izneo svoje motive za preferiranje mac platforme. Nije jedini koga poznajem i nemam ništa protiv "mekovaca", naprotiv. Samo mislim da većina u ovoj diskusiji nije spremna da poštuje zaključke druge strane već insistira na svojim stavovima, kruto i ne fleksibilno braneći ih bez sluha za iznesene činjenice.

Nikoga ne ubeđujem ni u šta, iznosim svoja zapažanja i po ko zna koji put kažem, ne mora ni na koga da ostavi nikakav trag. Stojim iza svega što napišem, pogotovo što svaka reč ovde može hronološki da se prati i da sliku razvoja nečije ideje, znanja i stavova u jedinici vremena, pa i ono što se mislilo juče ne mora da se misli danas, niti će ovo danas da možda važi sutra.

Ne vredi vise ni demantovati, mene si ubedio.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Može li pojašnjenje u vezi napajanja Oppo 105 D EU?

Nalazim ovu specifikaciju, pa me zanima da li oppo spada u svičersko ili linearno napajane uređaje, pogotovo što poseduje gomilu dioda i elektrolite u delu napajanja (dole desno) i Torusni trafo (dole levo)

"Toroidal power supply . A toroidal transformer offers higher energy efficiency and much lower external magnetic fields than traditional laminated steel core transformers. The BDP-105D's linear toroidal power supply provides a very clean and solid power source for critical audio components."

59e89c15a2581_BDP-105-TopPower.thumb.jpg.01651224c35fdf3727f9795071fde754.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pitanje ima veze sa svičerskom štrokom koja se vraća u mrežu, pa me zanima kako treba da gledam na ovaj uređaj i ako je digitalan, analogno ili digitalno.

Da li ga je potrebno discantirati od phono preampa i pojačala snage u napajačkom smislu na sopstvenu strujunu filtraciju ili je ok da je na istoj?

Oppo-BDP-105D-Noir_Vd2_900.jpg.d68e07674619ce83f214c34f4d10bf65.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Pa to i ja vidim ali spada u  "digitaliju", pa se pitam da li je ok da se meša sa analognim uređajima?

Pošteno je to napravljeno, ne bih se preterano brinuo oko eventualnih smetnji, ali odvoj ga na posebnu granu za probu, pa poslušaj, iako sumnjam da će biti neke razlike.

Link to comment
Share on other sites

Ranije kada mi je bio na namenskoj strujnoj zidnoj intalaciji, koju sam pominjao (gde mi je gramofon zujao), bolje je radio odvojeno na svom malom odvojnom trafou.

Sada mi je ceo sistem nakačen na jedan odvojni balansirani trafo od 1000W. Morao bih da instaliram dupli utikač na zidu pa da uposlim odvojni od 200W koji sam koristio za Oppo ranije. Probaću svakako.

Možda ću i komp da stavim na treći odvojni od 100W, pa da vidim šta se dešava...

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Extra moćiće! 

Assus X51L

 
  • AC Adapter
    Output: 19 V DC, 3.42 A, 65W
    Input: 100 - 240 V AC, 50/60 Hz universal

Verovatno više smetnji unosi taj svičer od kompa nego OPPO, izmesti samo njega na poseban odvojni trafo i miran si. 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi on na odvojnom trafou, malo sam nespretno naveo da je ceo sistem. On mi jeste na istoj fazi stare zidne instalacije, ali na drugom utikaču te je tako ispred odvojnog balansiranog trafoa.

Isprobaću sve kombinacije pa ću već dokumentovati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam primjetija jednu devijaciju u svome pisanju

A ta je da sam sve sprave dosad (koje su radile slicne poslove) zva DVD player tajitaj

Njega zoven "Oppo". Glupo mi je za njega pisat DVD player kad je on puno vise od toga.

Znaci s jedne je strane Oppo a na drugoj su svi ostali CD/DVD/SACD/ ini Media Playeri . 

:D

Link to comment
Share on other sites

@dalmatinac

Video sam iz tvog predstavljanja da si izneo simpatije za sistem @williamwallace a upravo jedina konstanta u njegovom sistemu je upravo Oppo 105D koji je zamenio nesto slabiji model u audio smislu Oppo 103.

Ja sam nebrojeno puta isticao kvalitet izrade, konfor i zvucno zadovoljstvo uredjaja koji posedujem sada vec trecu godinu. Sta reci, iz mog licnog iskustva smatram da je Oppo 105D nezamenljiv. Jedini minus mu je interni player, koji sam sa kolegom @RingeRaja svojevremeno testirao i zakljucio da nije na nivou kvaliteta hardvera.

Na svu srecu tu je foobar koji je Oppo podigao na jos visu lestvicu u smislu reprodukcije. Kao vrlo vazna karika nametnuli su se i USB kablovi u toj vezi, gde se oppo-ova osetljivost i raskosna detaljnost, pokazala vrlo impresivno u valorizaciji i selekciji najbolje kombinacije.

Treba dodati i to da Oppo ne koristi struju iz laptop USB izlaza te je na taj nacin dodatno izolovan od uredjaja koji emituje signal, a sopstveno napajanje osigurava u mnogome bolji interni rad na daljem procesovanju dobijenih paketa iz USB veze.

Sve u svemu zaokruzena sprava koja se ne moze postideti ni jednog svog funkcionalnog sklopa, a ima ih pregrst na izvolte svojim vlasnicima. 

Link to comment
Share on other sites

Je,procita sam njegovu temu, ona i je jedan od krivaca zasto sam uopće kupija Oppa :D

Kako je vrime prolazilo to mi se sve vise cinilo kako je ta cijena (za koju sam inicijalno mislija da je pretjerana) ustvari ne prikladna nego bagatelna. Jos je puno godina pred njim jer je uvršten u kategoriju "Not for Sale".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...