Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

Ako smem da kazem, slobodno trziste je oduvek fikcija (Ajn Rand cak ima i knjigu pod nazivom "Kapitalizam - nepoznati ideal").

Nemam utisak da je prvobitna akumulacija u SAD napravljena na slobodnom trzistu. Njihovi naftni magnati, vlasnici rudnika i ostali iz price "Smith & Wesson tuce cetiri keca" mi bas ne lice na ljubitelje fer-igre, plemenitih vestina i ostalog...

A sad kad je "vidljiva ruka politike" dodatno zamenila "nevidljivu ruku trzista"...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ajd da nađemo nekog ispod 20g da bi gledao film sa fizičkog medija...mision imposible-gledaju klinci na nas kao na dinosauruse.Cd i dvd su mediji prošlosti,a blue ray nije ni zaziveo.Čak i na hifi sajmovima ,koji su btw. okupljališta minorne manjine potrosackog drustva, je tesko naći fizički medij.To sto su nama jos i ploče i kasete,pa nekima i trake interesantne to je druga stvar,ali mi smo budućnost za staračke domove a ne za tehniku.Ljudi pređoše već odavno na streaming i gledanje i slusanje s neta,nasi klinci već ni zicu do zvučnika ne mogu da vide,a kamoli da "guraju nesto u nešto".To sto je nesto dobro i dobro zvuči je jedna stvar,a sto ne donosi profit ili je on mali je sasvim druga.Nisu tu proizvođači zbog muzike,već zbog para.Nema para,nema Oppo-a tuzno ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

@Sondek
Uh voleo bih da si u pravu. Evo ovaj moj klinac vec uveliko kupuje ploce iako jos nisam zavrsio gramofon...o CDima i da ne pricam ima ih duplo vise nego ja. Iz nekog cudnog razloga flac-ovi ga ne zanimaju, a za striming koristi samo Deezer na mobilnom... A najbolje je sto mu je sve "jeftino" i ima racionalna objasnjenja koje se na kraju zavrse sa "...bolje nego da slusam one sabane kao moji iz razreda...".

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nove generacije koje koriste medij, plocu, disk... su extra raritet,  sve mi se cini da ce sledeci korak uskoro biti da deca prvo nauce da barataju mobilnim telefonom ( MINI RACUNAR je pravi naziv ) pa tek kasnije citanje i pisanje rukom u skoli....    pitam se samo kad za dve, tri decenije, ploce, diskovi i kasete, trake, budu pravljene u nano kolicinama, koja ce im cena biti ?

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Krca44 said:

sve mi se cini da ce sledeci korak uskoro biti da deca prvo nauce da barataju mobilnim telefonom ( MINI RACUNAR je pravi naziv ) pa tek kasnije citanje i pisanje rukom u skoli....   

Vidi ga što on proročki predviđa ono što se godinama unazad uveliko već događa. :)

Link to comment
Share on other sites

Biće dobro ako uopšte budu strimovali filmove (cele).

Čini mi se da će pre za nove generacije praviti “sažetke” filmova dužine spotova.

Sin mi reče da njegovi studenti ne koriste gotovo uopšte mail već iskljucivo tex aplikacije i da oseća da on pripada drugom vremenu u odnosu na njih a on ima 33 godine.

 

 

Srećko

 

Link to comment
Share on other sites

Врло тужна вест иако немам Oppo. Ако се вратим уназад, можда сам могао имати неки јевтинији модел али по цену да читаву годину дана не купим нити један Blu-ray диск што би било ипак превише. Њихови уређаји имају неке врло ретке могућности као што је репродукција дигиталне копије Blu-ray диска у облику iso датотеке или омотнице са менијем и са додатим титловима а чуо сам да UltraHD модели могу да пуштају додатни титл преко USB за оптичке дискове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nekako se ova tema zaglibila u seti zbog gašenja dalje proizvodnje HiFi komponenti ovoga branda i prebacivanja kapitala i fokusa na tržište telefona, ali ipak uspevaju da unesu "the shade of gray".

Naime, ima već neko vreme, ne mnogo, od kad sam instalirao zadnju verziju firmware-a na model 105D, iako je izašla još u Avgustu 2017-te, ali nisam testirao ništa već nastavio dalje po starom da ga koristim kao USB DAC, bar u ovom domenu audiofilskog hedonizma.

Neki skorašnji događaji su me naveli da izolujem 105-ticu kao potpuno samostalan izvor i prijatno se iznenadio. Neki se možda i sećaju, da sam slao email Oppo-u sa kritikom internog playera u smislu kvaliteta reprodukcije i na neki način kukanja što sam primoran da zarad višeg kvaliteta zvuka transport selim na računar i specializovane playere... Nisu mi ništa odgovorili, ali je poslednji firmware izgleda rezultat rada i na tom polju. Nije da sam u fazonu "Ako me se sete, sete se ..." ali ono što imam prilike da iz dosadašnjeg slušanja ustanovim je da je reprodukcija sa diska, bilo da je to SACD, DVD-A ili CD, identična do možda i kvalitetnija nego sa PC-a + APlayer Via USB DAC.

Za sada sam isprobao Network streaming sa internim playerom i on mi je dao identične rezultate kao PC + USB DAC od ranije. Definitivno je jako jako blizu u zvuku i kačenje USB eksternog diska na pozadinski USB priključak, ali mi je utisak da je ipak malo, ali zaista malo manje transparentan od Network streaminga sa lokalnog HDD-a u nekom od računara iz kućne mreže.

Donekle je zvuk sa transporta ugrađenog u Oppo bio najbliži PC + USB DAC opciji u zvučnom smislu, ali sada ga je prevazišao u to sam siguran. Ono što je veliko iznenađenje i napredak sa ovim firmware-om je USB veza eksternog HDD-a na uređaju, koja je skoro dostigla taj nivo zvučnog kvaliteta.

Iako se nigde ne pominje interni player na donjem spisku ispravki sa ovim firmware-om, na dva mesta se pominje rad na boljoj implementaciji audio failova, ALAC i WAV. Pogotovo mi je interesantan treći red (boldovan) gde se pominje "static noise". Jeste da se tu navodi neki format faila koji ja nikada nisam koristio, ali ono što je meni smetalo ranije je upravo neka vrsta distorzijice koja se lepila za reprodukciju, zajedno sa smanjenom slojevitošću u poređenju sa PC USB DAC varijantom. Mislim to su bile osnovne zamerke, a razlika je bila mnogo u korist PC-a i napuštanja internog Oppo media playera.

 

Main Version BDP10X-83-0715

Release Date: August 12, 2016

Loader Version:
6U1000 or 7B1400 (BDP-103),
7B1400 (BDP-105, BDP-105D, BDP-103D)

Sub Version:
MCU103-05-0916 (BDP-103),
MCU105-04-1113 (BDP-105),
MCU13D-01-0618 (BDP-103D),
MCU15D-01-0930 (BDP-105D),
DB10X 131030 (BDP-103D, 105D)
 

Release Notes:

- Resolved a no audio issue when connecting via HDMI Out 1 into VIZIO P-series 4K TVs.

- Resolved a disc loading issue with the “A Walk in the Woods” Blu-ray Disc.

- Resolved a playback issue where certain ALAC files would produce static noise.

- Resolved an issue where the player would sometimes lock up when receiving the RS-232 command to launch VUDU.

- Resolved an issue where HDMI Out 2 would sometimes output RGB regardless of the HDMI Out 2 color space settings.

- Resolved an HDMI audio dropout issue that could occur when playing Blu-ray titles with a duration longer than three hours, such as Schindler’s List.

- Resolved an issue where subtitles would sometimes randomly repeat when playing MKV files with embedded PGS subtitles.

- Restored the ability to bitstream Dolby TrueHD audio tracks in MKV files when HDMI Audio is set to Bitstream. If you encounter a no audio issue when playing MKV files, we recommend setting the player’s HDMI Audio setting to Auto (Default) to force the player to output LPCM.

- Improved compatibility with WAV files using ID3 tags.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...