Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

1 sat ranije, RingeRaja said:

Ja sam posle malo igranja odlučio da ostavim Audirvanu i pređem na Ammaru.

Aaaaaha, pošto su meni ova sva imena aplikacija nova, znači mi smo slušali Ammaru, jel da? Ja se uhvatio za Audirvanu jer videh u temi tvog sistema pred kraj da tako piše. Što ne reče odmah sada će ovi iz oppo-a da kopiraju opet lošiji player :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa, kamo ono starija verzija bolja, narocito Amarra 2.5.1 Symphony ili Amarra 2.6?

Da li si dobio, pored specijalne cene, neka specijalna uputstva za setup? Koliko si eksperimentisao sa tim, slusne razlike su velike.

A, moze li se share-ovati ta tvoja placena verzija? :)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, RingeRaja said:

Ne, mi smo slušali Audirvanu.

Ammara je za koplje bolji plejer, to sam skapirao posle našeg druženja kada sam uzeo malo da detaljnije testiram softver.

Eh, a od kada ja to pričam... :)

Da li si slušao starije verzije 2.5 i 2.6? 

Ja sam još uvek na njima. Nikako da probam Amarru 3, pošto sam čitao da su je po zvuku približili Audirvani (!?), navodno je rezolutnija i detaljnija ali se delom izgubila "magija".

Postao sam užasno lenj kada nešto novo treba da se testira, pogotovu ako sam super zadovoljan sa starim. :) ...Pa se sve nadam da će neko da uradi posao za mene i proba. :D

Kod 3-ojke mi je zanimljiva room correction opcija uz Dirac, ali ta verzija je mnoogo skuplja.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ab & Kuja

Što se tiče priče oko toga koja je verzija bolja, probao sam i starije, i to baš 2.5.1 i 2.6, i nisam čuo neku razliku u zvuku.

A ono što je prednost verzije 3 je što fluidnije radi, kao da su samu aplikaciju malo bolje optimizovali za rad, pa sam se zato i odlučio da kupim novu. Uvek mogu ako budem imao potrebe (i para) da uradim upgrade sa Dirac i to po specijalnoj ceni.

Što se tiče uputstva za setup malo sam švrljao po njihovom blogu i našao svašta nešto + dobija se uputstvo kako da se podesi softver, sa preporukama. Meni je i ovako nenamešten radio 3x bolje nego Audirvana 1.5, čuje se na prvu loptu. Sad mi ostaje da se igram i fino tjuniram softver, ali to otom potom. Od podešavanja nema mnogo začkoljica koje mogu da se menjaju, preferences je jako jednostavan.

Plaćena verzija se ne može šerovati, pošto se kači za njihov server i proverava podatke, a ne bih da dovedem sebe u nezgodnu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se igrao ali na PC-u i probao ...

Da napomenem da sam obe probe uradio sa običnim štampačkim USB kablom tako da špekulacija o kvalitetu testiranja uvek može biti. Korišćeni laptop je Assus Intel Core 2 Duo sa 3MB ram memorije, OS WIn 7 64bit i externi hard koji koristim na Oppo-u. Naravno DAC Oppo BDP105D.

Prvo sam probao "Latest stable version" Foobar 2000 v1.3.13. sa podešenim izlazom kao WASAPI (Event) 32bit

Meni se izrazito loše pokazalo, nema dovoljno prirodnosi, živosti i vazduha, a zvučna slika je nekako malo sužena. Kako bih ja umeo da kažem zvuk je nakako "desaturisan" od prirodnih boja, takoreći suv. Takođe se tu i tamo pojavljivalo pucketanje koje, čitam nije nikakva novost ni za Mac. Posle desetak minuta sa prebacio HDD sa bočnog USB-a na USB pozadi i dosta se poboljšala reprodukcija i umanjilo pucketanje ali sve u svemu nije dovoljno da me zainteresuje.

Onda se setim da imam izuzetno fleksibilnu i sveobuhvatnu Player aplikaciju koju koristim već dugi niz godina na kompu za preslušavanje i koje šta. Reč je o AIMP 3.0 sa njom me je upoznao kolega @vladac tokom našeg druženja i merenja zvučnika...

Podešen prema slici prvo isto kao Foobar na WASAPI (Event) 32bit a onda dao nešto bolje rezultatate podešen na ASIO 32bit.

AIMP 3 Settings.jpg

Na odmah se osetio veliki pomak u rezoluciji i prirodnosti i svim začinima dobre reprodukcije. Počele su i manjkavosti USB kabla da se polako pojavljuju u vidu izrazitije oštrine kontura, ali sve u svemu mnogo zdravija i prirodnija zvučna slika i širina scene.

Naravno da ovde nisam završio sa daljim uporednim poređenjem obe aplikacije jer je moguće da se i USB kabal (kakav takav) malo bolje usvirao pa se i otvorio kasnije, tako da je foobar ostao uskraćen tog mističnog faktora usviravanja. Svakako bih voleo da čujem i tuđa iskustva sa ovom aplikacijom jer koliko sam mogao da vidim potpuno se obraća istom izlazu i premošćava windows-ov mixer (ostaje van funkcije) isto kao što radi i foobar, sa tom razlikom što nisam u foobar-u video ovaj ASIO direkt to OPPO ASIO driver opciju izlaza ...?

Inače aplikacija je izuzetno pregledna i jednostavna za korišćenje a čitanje sa HDD-a radi u periodičnim bufferovanjima ako se to možće zaključiti iz povremenog svetlucanja pa mira led lampice na telu externog harda. Daleko je manje puckanja negu sa foobarom, malte ne je nestalo.

AIMP 3 Player.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da kažem da se pojavio novi OPPO_USB_Audio_Dac_Driver_release_ver3.26_build19

Ja sam koristio verziju 2.0

Pa ću danas i to da isprobam sa oba player-a.

Aaaaa i novi firmware čeka da ga uzidam u stranice prelepog Oppo BDP105D "my precious one" uređaja! :D

Dečacima nikad ne manjka igrarija .... mašta je granica.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj tako. Nije iznosenje misljenja guranje prsta u oko.

Ukoliko postoji fabricki drajver treba ga koristiti. Nije cudo da asio radi bolje. Mada i tu znaju da zabrljaju.

Kao sto rekoh probajte na Mac-u w7 i foobar pa uporedite. Kazem na Mac-u jer je tu moguce napraviti obe instalacije i w7 i osx. I naravno nadjite neki referentni sistem, da ne pricamo u prazno. Probajte i druge plejere. Meni se dopada i vlc.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, prophet said:

Nemoj tako. Nije iznosenje misljenja guranje prsta u oko.

Ukoliko postoji fabricki drajver treba ga koristiti. Nije cudo da asio radi bolje. Mada i tu znaju da zabrljaju.

Kao sto rekoh probajte na Mac-u w7 i foobar pa uporedite. Kazem na Mac-u jer je tu moguce napraviti obe instalacije i w7 i osx. I naravno nadjite neki referentni sistem, da ne pricamo u prazno. Probajte i druge plejere. Meni se dopada i vlc.

Kao što napomenuh, instaliraću sve tip top i na Oppo poslednji firmware i u Windows-u poslednji USB DAC driver za Oppo 105D, pa ću da poredim  ........  Oppo interni player, posle instalacije novog firmwera VS. Windows player-e Foobar vs. AIMP. Zatim ova dva na Win 7 platfomi sa MacMini-jem ako ponovimo akciju @RingeRaja i ja.

Mislim može opet kod mene, ako se želi ispoštovati zahtev da imamo referentni sistem :P

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, RingeRaja said:

@ab & Kuja

Što se tiče priče oko toga koja je verzija bolja, probao sam i starije, i to baš 2.5.1 i 2.6, i nisam čuo neku razliku u zvuku.

A ono što je prednost verzije 3 je što fluidnije radi, kao da su samu aplikaciju malo bolje optimizovali za rad, pa sam se zato i odlučio da kupim novu. Uvek mogu ako budem imao potrebe (i para) da uradim upgrade sa Dirac i to po specijalnoj ceni.





 

Super! :) Znači treba probati!

Da li se zna koja bi to specijalna cena bila za verziju sa Dirac-om?

Pa da ako stvarno dobro radi eventualno napravimo group buy. :)

Link to comment
Share on other sites

Svratio do njihovog sajta da se podsetim cena...

Morala bi da bude višestruko odlična sa obzirom na full cenu od 650$, vs 99$ koliko košta regularna verzija. :D

Vidim da uskoro izlazi i Amarra 4, a na sajtu piše da je upgrade za ranoranioce 5$.

Dobra vest je da će verzija 4 raditi i na Windows-u!



 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam ispeglao sve verzije i update-ove i pluginove i :order definitivno Foobar 2000 je odneo pobedu.

Obrazloženje je sledeće. Foobar sam slušao kroz output: WASAPI (Event) 32bit i kroz ne usviran USB, a sinoć je kao što pomenuh USB kabal već ranije progledao i dodatno doinstalirao ASIO output za Foobar i to je sada totalno druga priča. Definitivno usviravanje kabala uneolo najveću promenu, ali se uočava i vrlo mala razlika između WASAPI (Event) i ASIO output-a.

Instalirao sam i novi driver za Oppo DAC ver. 3.26 (Win 7 64bit) i pronašao podešavanja za buffering (naknadno ću okačiti screenshot-ove podešavanja) i time u celosti rešio problem onog povremenog pucketanja koje sam pominjao. Posebno se čulo kada se puste DSD nativ failovi u čini mi se ekstenziji "dsf".

Razlika između Prethodno favorizovanog AIMP 3.0 i Foobara 2000 je ne za koplje već za vojsku bolja reprodukcija iz Foobara 2000. Čak je i moja supruga kao ne zavisan i totalno ne zainteresovan član dvočlanog konzilijuma u za nju apsolutnom blind testu rekla sledeće " Ovaj drugi ti je mnogo prirodniji i lepši "

Pa kada i žena tako kaže onda mora da je tako. :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da li moze neko da mi objasni koja je prednost, ako uopste ima neke zvucne, u pustanju muzike sa kompa, preko bilo kog programa u odnosu na direktno kacenje hard diska na Oppo, obzirom da Oppo sam pusta maltene sve, ako ne i sve bitne hi-res audio formate, pored standardnih flac, ape, wav?

Tata, ako sam te razumeo bolji ti je zvuk preko zadnjih USB ulaza nego oonog na prednjem panelu? I da li je neko kacio eksterni SSD hard disk direktno na plejer i da li je primetio razliku?

Link to comment
Share on other sites

Prednost je u tome što je izgleda softver koji ima Oppo njanjav i kvari.

Kad se ide preko zadnjeg USB-a i preskače interni plejer u Oppo-u zvuk je neuporedivo bolji. Ovo je potvrđeno, slušali smo Father i ja kod njega i upoređivali, razlika je prilično čujna.

U pitanju je bio Mac mini + Audirvana/Amarra na zadnji USB (ovde se preskače Oppo plejer i ide direktno na DAC) vs. eksterni disk na Oppo. 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, williamwallace said:

Da li moze neko da mi objasni koja je prednost, ako uopste ima neke zvucne, u pustanju muzike sa kompa, preko bilo kog programa u odnosu na direktno kacenje hard diska na Oppo, obzirom da Oppo sam pusta maltene sve, ako ne i sve bitne hi-res audio formate, pored standardnih flac, ape, wav?

Tata, ako sam te razumeo bolji ti je zvuk preko zadnjih USB ulaza nego oonog na prednjem panelu? I da li je neko kacio eksterni SSD hard disk direktno na plejer i da li je primetio razliku?

Kada sam ja kao veliki obožavalac Oppo-a odmah priznao na prva 3 takta da je bolji zvuk sa kompa povezanog USB A-B kablom na asinhroni DAC (to je kada se na daljincu izabere USB Audio input), onda je valjda jasno kao dan da je istina.

Inače kačenje na prednjii USB HDD-a direktno na oppo ume da se pojave dropovi na HI res failovima dok se to ne dešava na zadnjem panelu, gde se nalaze 2 priključka.

Da se vratim na zvuk.

- Prvo i najzanimljivije je izuzetna pročišćenost od distorzijica u prezenciji ekstremno zeznutih glasova tipa Adele i kompleksnih instrumenata.

- Drugo, što utiče na čistoću od pomenutih distorzijica je dodatna slojevitost pomenutih zvukova koji sada zvuče mnogo prirodnije i uverljivije, čak i sa PC Laptop-a koristeći Foobar 2000 kroz ASIO driver (koji opet osetno bolje zvuči od WASAPI driver-a),

-Treće kompletan pomak u rezultnosti i zdravijoj otvorenosti kompletne scene pogoootovo po dubini

- Četvrto i najvažnije ..... jednostavno moraš takvu postavku da čuješ! :D

Polako mi se sve više dopada ovaj koncept jer je kao puštanje ploča. Napraviš palylistu, zavališ se i uživaš. Nema više konstantnog brljanju po tabletu razmišljajući šta bih dalje mogao da slušam i stalno prekidanje jer je nekako uvek nešto drugo možda zanimljivije ... Prosto sedneš i slušaš!

Link to comment
Share on other sites

Prvo, meni se i najvise svidja koncept bez laptopa jer mi je totalno bzv kada vidim jedan na sred sistema, jos otvoren. Muziku slusam iskljucivo u totalnom mraku. Ali da, slazem se da slusanje muzike postaje malo bzv kada imas svaku sledecu pesmu, tu "zanimljiviju", na dva klika. I sam sebe hvatam kako samo prebacujem muziku umesto da uzivam u jednoj pesmi, do kraja. Ne sumnjam da je bolji zvuk, ali sada me terate da procitam celu temu na AVS-u o kvalitetu zvuka sa Oppo105, gde izmedju ostalog pricaju i o koriscenju asihronog USB DAC-a

http://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/1451764-oppo-bdp-105-sound-quality-check-thread-audiophiles-2.html

Mozda je neko instalirao jailbreak softver na 103/105 i time izbegao potrebu za laptopom, vec na sam plejer instalirao nesto tipa foobar? Kada kazes " čak i sa PC Laptop-a koristeći Foobar 2000", jel to znaci da je Mac mini + Audirvana/Amarra bolja varijanta?

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, williamwallace said:

Mozda je neko instalirao jailbreak softver na 103/105 i time izbegao potrebu za laptopom, vec na sam plejer instalirao nesto tipa foobar? Kada kazes " čak i sa PC Laptop-a koristeći Foobar 2000", jel to znaci da je Mac mini + Audirvana/Amarra bolja varijanta?

 

Pročitaj deo iz korisničkog uputstva koji se zove "In-home Network Media Sharing", sve što ti treba za streaming bez računara već postoji na samom uređaju, uz napomenu da je i dalje potrebna instalacija nekog od podržanih medija servera na NAS uređaju ili računaru, a upravljanje može da se vrši sa mobilnih uređaja ili računara preko brojnih aplikacija koje su na raspolaganju za tu namenu. Poenta je da taj medija plejer na samom OPPO uređaju nije ništa posebno kada se uporedi sa dobrim kompjuterskim plejbek sistemom, ali možda su nekome jednostavnost i komfor bitniji, da ne pominjem uštedu na računaru koji bi služio samo za puštanje muzike, dobrom USB kablu, itd...

Link to comment
Share on other sites

Pa to, jer napredak u zvuku mora da bude bas dobar da bih kupio pored svega jos i lap top i onda naravno neki "babaroga USB kabl"... Ja vec imam instaliran, cini mi se easyshare program na kompu i njegovim ukljucivanjem mogu preko aplikacije na mobilnom da ulazi i pustam sve sa serovanih datoteka sa kompa,. To koristim uglavnom za pustanje filmova jer me za neke mrzi da ih prvo prebacijem na hard pa onda direktno u Oppo, ali mi je zvuk tada osetno losiji, kada ide preko mreze, pa one bitnije filmove ipak prebacim na hard. Ista je prica i sa muzikom.Naravno to nije ista prica, veza o kojoj pricamo, ali to me navelo da zaboravim sve, da ne komplikujem stvari, hard disk ubacim u Oppo i cao. U poslenje vreme sam razmisljao da nabaim eksterni SSD hard koji bi kacio direktno na Oppo, ali obzirom da us jos uvek poprilicno skupi u nekoj funkcionalnoj velicini, sacekacu da im cena padne.

U svakom slucaju jako me zamina koji je to zvucni napredak koriscenjem USB DAC ulaza.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, williamwallace said:

Pa to, jer napredak u zvuku mora da bude bas dobar da bih kupio pored svega jos i lap top i onda naravno neki "babaroga USB kabl"... Ja vec imam instaliran, cini mi se easyshare program na kompu i njegovim ukljucivanjem mogu preko aplikacije na mobilnom da ulazi i pustam sve sa serovanih datoteka sa kompa,. To koristim uglavnom za pustanje filmova jer me za neke mrzi da ih prvo prebacijem na hard pa onda direktno u Oppo, ali mi je zvuk tada osetno losiji, kada ide preko mreze, pa one bitnije filmove ipak prebacim na hard. Ista je prica i sa muzikom.Naravno to nije ista prica, veza o kojoj pricamo, ali to me navelo da zaboravim sve, da ne komplikujem stvari, hard disk ubacim u Oppo i cao. U poslenje vreme sam razmisljao da nabaim eksterni SSD hard koji bi kacio direktno na Oppo, ali obzirom da us jos uvek poprilicno skupi u nekoj funkcionalnoj velicini, sacekacu da im cena padne.

U svakom slucaju jako me zamina koji je to zvucni napredak koriscenjem USB DAC ulaza.

Predlažem da probaš da instaliraš Minim Server na taj PC. Ovo je potpuno besplatan UPnP medija server namenjen samo za audio, a instalacija je trivijalna, potrebno je samo da imaš Java runtime na tom kompu i podesiš nekoliko parametara. Pod parametrima mislim na dodavanje streaming plugina, upisivanje putanje foldera gde ti se nalazi muzika, kao i podešavanje transcodinga lossless fajlova, tako da se plejeru šalje WAV, a ne FLAC, i to je sve. Za kontrolu probaj Linn Kinsky, ili noviju i važeću verziju, Linn Kazoo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...