Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da se nadovežem na celu priču i dam svoj skromni komentar.

Prvo bih da se zahvalim domaćinu na tome što me je lepo ugostio u svom domu, a 4 sata je prošlo kao tren.

Što se tiče opservacije na temu Oppo ne bih imao ništa da dodam, osim što bih bio za nijansu kritičniji, pošto je meni razlika bila više nego očigledna, čak ne bih rekao da su u pitanju suptilnosti, već je interni softver debelo degradirao mogućnosti DAC-a koji je u okviru plejera, a u pitanju je jako dobar Sabre ESS 2018, u prilično impresivnoj implementaciji. Sam uređaj je što se tiče funkcionalnosti po meni nenadmašan trenutno, praktično sve živo što čoveku padne na pamet, a vezano je za Audio/Video ovaj uređaj može.

U vezi situacije Oppo vs. HiFace EVO, razlike jeste bilo, ali po meni ona nije dramatična i dosta se svodi i na to kakav je ukus samog slušaoca. Oppo je sjajan uređaj, tu dileme nema, radi besprekorno kao DAC i iskreno, sviđa mi se kako svira, ali moj je utisak da razlike nisu preterano dramatične i da su više u pitanju finese. Ostaje mala rezerva to da smo slušali numere koje Father mnogo bolje poznaje od mene i koji je navikao na zvuk, dok sam ja to slušao prvi put juče kod njega. Takođe, napajanje nije bilo u igri, pošto još uvek nisam zamenio bateriju, već je sve išlo preko onih smešnih napajanja "ala mobilni", od kojih jedno ima problem sa kontaktom. Mislim da je i ovo doprinelo da HiFace ne da onoliko koliko može, pogotovo ovaj "problem" sa napajanjem usb/spdif-a, što sam primetio i kod mene kući.

Ipak, na kraju, ono što nije pomenuto, jer je tema Oppo, ali ću ja ipak podvući - moje skromno mišljenje je da su kod Father-a glavne zvezde zvučničke jedinici, jer "daske" sviraju sjajno, mene je zvuk oduševio, koju god opciju da smo puštali.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, RingeRaja said:

Da se nadovežem na celu priču i dam svoj skromni komentar.

Prvo bih da se zahvalim domaćinu na tome što me je lepo ugostio u svom domu, a 4 sata je prošlo kao tren.

Što se tiče opservacije na temu Oppo ne bih imao ništa da dodam, osim što bih bio za nijansu kritičniji, pošto je meni razlika bila više nego očigledna, čak ne bih rekao da su u pitanju suptilnosti, već je interni softver debelo degradirao mogućnosti DAC-a koji je u okviru plejera, a u pitanju je jako dobar Sabre ESS 2018, u prilično impresivnoj implementaciji. Sam uređaj je što se tiče funkcionalnosti po meni nenadmašan trenutno, praktično sve živo što čoveku padne na pamet, a vezano je za Audio/Video ovaj uređaj može.

U vezi situacije Oppo vs. HiFace EVO, razlike jeste bilo, ali po meni ona nije dramatična i dosta se svodi i na to kakav je ukus samog slušaoca. Oppo je sjajan uređaj, tu dileme nema, radi besprekorno kao DAC i iskreno, sviđa mi se kako svira, ali moj je utisak da razlike nisu preterano dramatične i da su više u pitanju finese. Ostaje mala rezerva to da smo slušali numere koje Father mnogo bolje poznaje od mene i koji je navikao na zvuk, dok sam ja to slušao prvi put juče kod njega. Takođe, napajanje nije bilo u igri, pošto još uvek nisam zamenio bateriju, već je sve išlo preko onih smešnih napajanja "ala mobilni", od kojih jedno ima problem sa kontaktom. Mislim da je i ovo doprinelo da HiFace ne da onoliko koliko može, pogotovo ovaj "problem" sa napajanjem usb/spdif-a, što sam primetio i kod mene kući.

Ipak, na kraju, ono što nije pomenuto, jer je tema Oppo, ali ću ja ipak podvući - moje skromno mišljenje je da su kod Father-a glavne zvezde zvučničke jedinici, jer "daske" sviraju sjajno, mene je zvuk oduševio, koju god opciju da smo puštali.

Jel ste slikali da vidimo daske zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Sve je @RingeRaja rekao mnogo bolje. Ja sam nekako hteo da ostavim ostatak interne igrarije po strani i fokusiram se na taj segment playera u Oppo-u koji je svakako nesrećna degradacija ostatka celine Opoo BDP105D.

I tačno je kada kaže, ja sam od zanesenosti igranjem potpuno zanemario prilično loše napajanje i ožičenje na njegovom DAC-u tako da sam sasvim siguram da bi i HiFace mogao ozbiljno bolje.

Da dodam da su oba i Oppo i HiFace bili slušani preko odvojnog trafoa i da je jedino MacMini bio čisto na mreži. I u takvim uslovima pa je pokjidao kao izvor.

Što se dasaka tiče, one su prototip openbuffel koncepcije koju tune-ujem već 3 godine u završnoj su fazi. Zahvalio bih kolegi RingeRaji na pozitivnim komentarima.

Spine_Speaker.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Father said:

Što se dasaka tiče, one su prototip openbuffel koncepcije koju tune-ujem već 3 godine u završnoj su fazi. Zahvalio bih kolegi RingeRaji na pozitivnim komentarima.

Spine_Speaker.jpg

Tjuniranje ti je koliko se secam zapoceo Vule, koliko je to do sada otislo van tog koncepta? Ili nije?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, ab said:

Tjuniranje ti je koliko se secam zapoceo Vule, koliko je to do sada otislo van tog koncepta? Ili nije?

Tako je, Vuletu (kolega destimulacija) sam jako zahvalan za usmeravanja, podršku i znanje koje mi je nesebično dao i ako nije verovao u ovaj koncept zbog samih drivera. Ipak sam na kraju uz njegovu asistenciju na početku makeovera i kasnije samostalnim daljim radom, uspeo da napravim veliki napredak u linearnosti i stabilnosti. Nije to 100% oslobođeno kompromisa, da se razumemo, ali radi ozbiljno bolje nego pre našeg druženja, a nije uloženo mnogo novca da se dobije značajno bolji zvuk. Bolja rešenja u skretnici praćena preporukama ka kvalitetnijim elementima učinila su da je sada to već ozbiljna koncepcija ...

Još jednom hvala Vuletu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Sve je @RingeRaja rekao mnogo bolje. Ja sam nekako hteo da ostavim ostatak interne igrarije po strani i fokusiram se na taj segment playera u Oppo-u koji je svakako nesrećna degradacija ostatka celine Opoo BDP105D.

I tačno je kada kaže, ja sam od zanesenosti igranjem potpuno zanemario prilično loše napajanje i ožičenje na njegovom DAC-u tako da sam sasvim siguram da bi i HiFace mogao ozbiljno bolje.

Da dodam da su oba i Oppo i HiFace bili slušani preko odvojnog trafoa i da je jedino MacMini bio čisto na mreži. I u takvim uslovima pa je pokjidao kao izvor.

Što se dasaka tiče, one su prototip openbuffel koncepcije koju tune-ujem već 3 godine u završnoj su fazi. Zahvalio bih kolegi RingeRaji na pozitivnim komentarima.

Spine_Speaker.jpg

Mnogo lepo i\gledaju.Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kakav danak u neiskustvu! :D Uopšte nisam primetiio ono "au", već sam pomislio da su se izbrezobrazili.

 

Inače, poslao sam im email sledeće sadržine pa možda bude nešto...

" Dear Oppo,

I own oppo 105D for about 2 years. Wery pleased with the machine. Few days ago I tested MacMini as a source of audio, connected thrue USB to 105D as a DAC and noticed a huge difference in sound quality in favor of MacMini (Audirvana 1.5.10 + ML 10.8.3).
What I want to say, is that the Audirvana particular version 1.5.10, as a player is much more natural and filled with details than internal Oppo 105D player software. The audible difference was huge. My humble opinion is that original internal player degrades the potential of the overall machine BDP105D.
Is it by any chance possible to obtain the same programing or software solutions for internal player like Audirvana 1.5.10 , in some future Firmware update for Oppo BDP105D?  "

Link to comment
Share on other sites

Ima li neka app popularna među audiofilima pc orjentacije da valja da probam sa laptopa win7 64bit.

Inficirao me Ringe za ove kombinacije pa dok se progameri u Oppo-u ne raspišu oko kodova za novi Firmware, da pošten svet sluša valjano mjuzu.

Inače bacio sam pecaljku za neki MacMini u lokalnoj Mac zajednici pa možda iskrsne neki polovnjak...

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, ivanp said:

Ybg, ja sam stari oftopičar (al sam ga sročio).

Da li bi mogli da nekako zamolimo, najlepše, moderaciju, administraciju, za neku amnestiju. Za Dan Republike8):D.

Pa ako je za dobre ljude, dobre volje onda  ... count me in!

Link to comment
Share on other sites

`Ja sam posle malo igranja odlučio da ostavim Audirvanu i pređem na Ammaru.

Razlika u zvuku je suviše velika da bih ostao ravnodušan, čak sam rešio i da kupim aplikaciju, mislim da je pošteno da ono što koristim i platim. Support im je fenomenalan, pitao sam ih par stvari i pre nego što sam odlučio da kupim aplikaciju, našli su mi se odmah sa odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...