Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не би требало... 103 је рекламиран за транспорт и ав ентузијасте а 105 за аудиофиле због аналогне секције. Мада би ту могао WW да помогне.

Питање за власнике 105, када пустите стерео звук да ли раде сви предњи излази тј и леви само стерео и десни из 7.1 излаза или се то негде бира?

Link to comment
Share on other sites

Ok, jasno je da je za ulogu audio transporta uz video bolji izbor Oppo 103. 
Sad videh, ima na kp 103D za oko 1k eur.

Isečak sa www.audioholics.com: 

The 'D' stands for Darbee Visual Presence, or "DVP". This is a brand new video processing technology that enhances depth and detail by looking at the luminance information on the fly and modulating the pixels to create better contrast and definition. It doesn't affect color, and it's not a system that changes the frame rate or adds any frame interpolation. The processing delay is also very small, just a few hundred microseconds (0.300 ms).

The technology works on standard definition, high-definition...even 4K, though anything at that resolution or higher may require some more robust video processing to handle the overhead

Da li 105D ima jači video procesor? Dakle, da li je jedina bitna razlika između 103 i 105 postojanje kvalitetnije audio sekcije u skupljem modelu?!

Link to comment
Share on other sites

Колико знам, иста видео секција. 105 има торусни трафо, дупли дак, балансиране стерео излазе, хдми улазе, рад као екст дак... Ако је битна усб веза са компом, 103 је нема, нема торусни трафо и сл.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam "običan" 105, ne Darbee ediciju, jer kao sto vec rekoh, video deo me ne tangira previse, posto vidim da ce tu tek da bude "priča bez kraja". Nisam poredio 103 i 105, samo sam iybacio jedan i ubacio drugi. Inace, ja sam i sa 103 bio veoma zadovoljan, zvučno. Sem toga sto 105 ima jos i deo za slusalice i digitalne ulaze, po pitanju funkcionalnosti, da, samo je razlika u kvalitetnijoj audio sekciji. Imaju identičan meni, daljinski, oba se kontrolisu preko aplikacije, tako da ukolko te Filipe samo video sekcija zanima onda ti je 103D sasvim dovoljan, jer kao sto je Vlada rekao, 105 je sve to samo za audiofile. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, gvlada said:

Колико знам, иста видео секција. 105 има торусни трафо, дупли дак, балансиране стерео излазе, хдми улазе, рад као екст дак... Ако је битна усб веза са компом, 103 је нема, нема торусни трафо и сл.

Hvala na odgovorima.

1 minut ranije, williamwallace said:

Ja imam "običan" 105, ne Darbee ediciju, jer kao sto vec rekoh, video deo me ne tangira previse, posto vidim da ce tu tek da bude "priča bez kraja". Nisam poredio 103 i 105, samo sam iybacio jedan i ubacio drugi. Inace, ja sam i sa 103 bio veoma zadovoljan, zvučno. Sem toga sto 105 ima jos i deo za slusalice i digitalne ulaze, po pitanju funkcionalnosti, da, samo je razlika u kvalitetnijoj audio sekciji. Imaju identičan meni, daljinski, oba se kontrolisu preko aplikacije, tako da ukolko te Filipe samo video sekcija zanima onda ti je 103D sasvim dovoljan, jer kao sto je Vlada rekao, 105 je sve to samo za audiofile. 

Interesuje me kvalitetan video izlaz (pretpostavljam 103D sasvim dovoljan), ali i kvalitetan CD transport/izlaz jer bi se DA konverzija "odigravala" na Devialetu. Onda je ovo ujedno i odgovor na moje pitanje veze Oppo sa Dev (spdif izlaz), hvala!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu. Iskreno nisam pratio razvoj novog modela Oppo-a, i sta ce sve doneti, ali i 93/95 i 103/105 su u trenutku pojave bili  jedni od ako ne i najbolji "bang for the buck" BluRay plejeri sto se tice video reprodukcije. Mozda samo malo da sacekas da vidis sta 203 donosi po pitanju video sekcije, za sada siguno 4k, a 103 nema, a ni 103D. Ja sam uzeo 103 maltene odmah po izlasku, i ovi ljudi sto donose iz Madjarske su ga odmah i imali, a tako ce verovatno biti i sa novim modelom. U svakom slucaju javi utiske ukoliko se prividjenja materijalizuju. :)

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, gvlada said:

Ако сачека 203, пашће још више цена 103. Преко спдиф везе нема транспорта дсд и трухд/хд мастер звука.

Znaci trazimo 2 kom 105.   Od Nove Godine.....

:)

Ili cekamo test ovog DAC-a. 

Nego ima li neka informacija, hoce li neko zastupati Oppo u Srbiji?

Link to comment
Share on other sites

Onaj crni RCA koji je zaokružen,

3 sati ranije, Филип said:

BDP-105-back.jpg

 

a nalazi se iznad digitalnih izlaza coax/opic je najobičniji Video out ranije bojen sa žutom bojom. Problem kod njega je što ne reprodukuje HD signal već je samo SD video orijentisan. Zaboravi sam sad već šta se vidi, a šta zacrni ekran kada se pusti? U principu neupotrebljiv izlaz.

Filipe, pošto imamo zajedničkog druga Duška (pravnika), mogli bi da se organizujemo jednim povodom i da donesem Oppo 105D na probu i čuješ kako radi u tvom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

Питање за власнике 105, када пустите стерео звук да ли раде сви предњи излази тј и леви само стерео и десни из 7.1 излаза или се то негде бира?

Svi izlazi su aktivni obzirom da se napajaju sa 2 različit-a trafoa. Opciono se može isključiti video izlazi i dobiti dodatna struja za audio deo. Nisam nešto primetio poboljšanje, ali da kažemo da je super imati. Moguće je dimovanje displeja kada se već pilotira preko Iphona ili android aplikacija. Moguće je upaliti svetlo ispod dugmića na daljinskom ako se pilotira sa daljinskim u mrako ... Opasno sveobuhvatan uređaj ... Love it!

Ja naprimer povezujem u drugo pojačalo za zadnje zvučnike i frontalne i back izlaze sa 7.1 seta RCA konektora a izborom na selektoru biram, da li ću surrorud ili ću front na tom paru zvučnika. Uglavnom ako je film ili jako retko DVD-a sa surroundom palim back LR a kada "žena usisava" svičujem na front LR i onda cepa VH1 sa D3-a povezan na koaksialni digital ulaz u oppo.

Nije loše i za party razdeliti na 2 sistema isti izvor i nema se problema sa impedansom i crkavanjem bilo čega. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Интересовало ме да ли се приликом слушања стерео звука може нпр искључити 7.1 излаз, те да звук иде само на стерео делу. Ионако има дупли дак, један за 7.1 а други за стерео излаз.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

Znaci trazimo 2 kom 105.   Od Nove Godine.....

:)

Ili cekamo test ovog DAC-a. 

Nego ima li neka informacija, hoce li neko zastupati Oppo u Srbiji?

Ни теби, ни мени 105 не значи када су нам системи преко 7.1. Да користиш 105 само као транспорт, неисплати се а да користиш као извор/преамп остаће ти празни канали. Лично кад сам једном чуо суроунд са горњим... не идем назад.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, gvlada said:

Интересовало ме да ли се приликом слушања стерео звука може нпр искључити 7.1 излаз, те да звук иде само на стерео делу. Ионако има дупли дак, један за 7.1 а други за стерео излаз.

Pogledaću  ali nije mi nikada palo na pamet ta mogućnost, ali ako ima za video, možda ima za 7.1 deo. Postoji takođe opcija da se isključi HDMI audio izlaz tj. da ne koristi informaciju iz uređaja na koji je zakačen HDMI izlaz. Takva informacija može da ograniči decoding audia na limite ricivera zakačenog na HDMI, pa savetuju da se ta stavka ostavi kao off, kako bi se koristio pun kapacitet DAC-a. Jedino se treba setiti kada se gleda film da se ponovo uključi jer ne bude zvuka na TV-u. :)

Link to comment
Share on other sites

Колико се сећам била је и нека фора да се други хдми не користи тј звук гаси ако се жели да оппо обрађује дсд или да не конвертује у пцм... Нисам сигуран да ли 105 шаље дсд преко хдми, ако је пцм онда је та прича да би се дсд обрадио директно.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam, ali mislim da šalje dsd kroz jedan od HDMI-a pa ako je neki uređaj aktivan na njemu i HDMI audio uključen onda oppo prebaci na PCM i degradira zvuk ili ako je materijal 192/24 a uređaj 96/24 ili niže on degradira konverziju radi kompatibilnosti...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, gvlada said:

Ако сачека 203, пашће још више цена 103. Преко спдиф везе нема транспорта дсд и трухд/хд мастер звука.

DSD kao fizički medij (SACD) nemam u značajnom broju, tako da mi nije ni bitan.
Taj deo posla (DSD) obavljaće Melco :)

True hd/master zvuk mi nije toliko važan, ali mi kod 103-ke jeste bitno da li sve vrste audio formata može uspešno da se pošalje na Devialet DAC? Da li je jeres ako kažem da za TV i filmove ne palim hifu.. :ph34r: Moj verni Philips 42PFL9664 ima tako dobar i ubedljiv zvuk da mi nikada ne zafali stereo setup. Ok, ne gledam akcione filmove otpanjene do daske, ali za moje gledalačke navike sasvim dovoljno.

Dakle, za muziku je jasno.. u 99% slučajeva Oppo bi služio kao transport za CD albume kad god me iznervira aplikacija na whatever budućem kontrolnom uređaju :D Ali šta je sa audio izlazom na video formatima (Blu-ray npr.), da li tu može da bude nekih "problema" sa S/DIF izlazom?

Btw, na kp sam našao 103D po ceni od 725 e (ne kupujem, samo konstatujem).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo malo da istračarim ekskluzivno novi info. <_<

Bio mi @RingeRaja u poseti u petak i siti se naslušasmo nekih 4 sata i izvrtesmo 3-4 pesme menjajući sve i svašta. Ne bih sada o svemu i svačemu već o onome što je opasno zabolelo i donelo mi "duševni nemir" kao istaknutom poštovaocu i ljubitelju cenjenog nam brenda Oppo.

Tema segmenta koji bih izdvojio je bila direktno poređenje reprodukcije u dva režima rada.

1. Oppo BDP105D u koji je direktno ukpljučen USB 3.0 HDD i reprodukuje kroz Oppo-v interni player.

MacMini izvor (Audirvana 1.5.10 + ML 10.8.3) + isti USB 3.0 HDD zakačen u MAC + FTA USB kabal zakačen u Oppo BDP105D (kao DAC).

Pobedu nažalost odnela Opcija 2. Nema dramatiče razlike u poziciji, prostoru, veličini slike, ali se iskristalisala i prisutnije pojavila gomila nekih pozadinskih halova i odjeka, dodatno se izdefinisala i popunila jasnoća back vokala i svašta nešto od najtiše siće koja se krila "iza debele zavese" i jedva se nazirala u opciji 1. :unsure:

Sa žaljenjem konstatujem da je interni Oppo player software daleko ispod nivoa celokupnog uređaja i da bi mogao biti predmet budućeg unapređenja koje bi trebalo predložiti cenjenom Oppo management-u.

Planiram da im pošaljem email sa konstatacijom i zamolbom da razviju ili nekako integrišu softverska rešenja pomenute aplikacije u obradi signala i eventualno ukomponuju u nekoj od novijih upgradeova firmvera ...?

:D Ljubitelji Oppo-a ne klonite duhom, sada je potrebno učiniti pritisak i zajednički napor da unapredimo naš voljeni uređaj, ako je to ikako moguće.

Ako nas se sete, sete se, ako ne, to je možda bila naša dužnost, da im na to ukažemo i predložimo dalje korake u pravcu obostrane sreće i većeg zadovoljstva.

Poz, :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...