Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

Да би се послао Долби или ДТС ХД звук мора се користити хдми веза. Ако Оппо то чита преко мреже или са хдд можда и није неопходно користити комп за ту намену.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, gvlada said:

Ништа ново... ''Oppo on the Inside, Lexicon on the Outside''

http://www.audioholics.com/blu-ray-and-dvd-player-reviews/lexicon-bd-30-blu-ray-oppo-clone/oppo-inside-lexicon-outside-1

'' Here’s the plot: Take one of the finest off-the-shelf BD players available (Oppo’s BDP-93), re-engineer it with custom power supplies, upgraded DACs, dedicated high-end analogue output stages for music playback and then add a much prettier user interface.''   и повећај цену 11х...

http://www.homecinemachoice.com/news/article/primare-bd32-blu-ray-player-review/10654

pa sto sami nisu uradili re inzenjering pa uzeli pare.Tu je ocigledno sve popravljeno na bolje,pa i naplaćeno.Od golfa napravljen mercedes i mi kukamo sto je skup.I za golfa u mercedes postoji kupac,oba zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

Цитат ако је прескочено:

'' We fully disclosed our findings to Lexicon prior to publishing this article and they still maintain their player has audio and video enhancements over the stock BDP-83.  We find this rather insulting given the insurmountable evidence we presented here that indicates otherwise.''

У принципу ако неко жели за исти уређај да да више новца... има права на то. :)

Није од голфа направљен мерцедес већ је залепљен други лого. ;)

Оппо је и тада нудио побољшани модел 83ЅЕ, затим 95 а тренутно 105 по нижој цени али као што кажеш за све постоји купац.

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2016 at 8:16, Father said:

MSB-ov univerzalni transport takođe koristi Oppo platformu. Cena prava sitnica.

http://www.msbtech.com/products/universalVDetail.php?Page=platinumHome

Off: Electrocompaniet i DCS napuštaju SACD format, njihovi najbolji transporti sada čitaju samo Red Book CD.

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2016 at 17:13, gvlada said:

Цитат ако је прескочено:

'' We fully disclosed our findings to Lexicon prior to publishing this article and they still maintain their player has audio and video enhancements over the stock BDP-83.  We find this rather insulting given the insurmountable evidence we presented here that indicates otherwise.''

У принципу ако неко жели за исти уређај да да више новца... има права на то. :)

Није од голфа направљен мерцедес већ је залепљен други лого. ;)

Оппо је и тада нудио побољшани модел 83ЅЕ, затим 95 а тренутно 105 по нижој цени али као што кажеш за све постоји купац.

Mislim da je Sondek mislio na Primare a ne na Lexicon. 

Link to comment
Share on other sites

dobro misliš.kod njega i jeste urađen reinženjering i taj tekst jeste afirmativan.Ako je neko uradio bolja napajanja,bolji dac,poravio analogni deo,poradio na mehanici i sl. kod nekog uređaja i sto je još važnije napravio bolje zvučeću spravu i treba da uzme neke novce.Ja btw. na sve sto se ovde i po časopisima pise ne polazem ni 2%.Jesam zainteresovan kako rekoh iz praktičnih razloga smanjenja broja uređaja ali za probu.Da ja razmišljam i ovde naročito pisem ovo je ili ono bolje na osnovu toga sta negde pise...ma jasno vam je koji me poznajete.Samo direktna usporedba sa postojećim resenjem i ništa drugo.Neki ljudi su godinama u stanju da se zbog svoje nacitanosti ovde prepiru,nadmeću svađaju...a da ni videli,a kamoli čuli nisu.To mi nikako nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

Унапређени модел можете купити по више него дупло нижој цени, зове се 105.

Сви ти унпаређени други брендови раде 103, али добро... неко воли налепницу мерцедеса и не би приметио голфа у њему па да га лупи по челу.

Link to comment
Share on other sites

pricas opet napamet.nista od toga nisi čuo.Odkad sam na forumu pises pozitivno o Oppo.Razumem i podrzavam kolege koji su ga probali ili ga imaju.Uostalom i zaintrigirali su me.Ali ti piseš godinama navodeći ga kao super spravu,bolji izbor,a nemas ga,nisi ga ni probao kod sebe.Izvini unapred ako jesi pa sam propustio

.

Link to comment
Share on other sites

103 и 105, као и 93 и 95 изашли су истовремено на тржиште.

Навео сам у другој теми да ми се допао Oppo HA1, 105 нисам чуо... кад нико од власника неће у Ниш.

Мени је НА1 недовољан јер је стерео уређај, 105 иде до 7.1 а мени је систем 9.1 тако да ми се не уклапа у концепт, користећи га дигитално џаба се купује 105, аналогно 2 канала ми остају неискоришћена. Чекам нове најављене моделе.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, gvlada said:

103 и 105, као и 93 и 95 изашли су истовремено на тржиште.

Neka su i izasli u isto vreme, opet ne znamo kakav je Primare vs Oppo 105. Zasto se Primare odlucio za 103 a ne za 105, ni to ne znamo.

Zato VW pravi Golf GTI kad za te pare ima Jetta ili Passat? :)

Link to comment
Share on other sites

Nije ti bas dobro poredjenje jer su sve to VW automobili, a Primare mora da plati licencu za taj "upgrade", ali sigurno nisu ludi i uradili su to jer su znali da imaju trziste i da ce da zarade na tome.

Ali je sigurno i licenca za slabiji i jeftiniji model jeftinija nego za skuplji - i tu su sracunali sta im se vise isplati. Ne brinem se ja za njih :)

 

BTW, Mercedes-Brabus i BMW-Alpina su bolje analogije - jedan upgrade na Alpina-u B3 bi mi legao kao budali samar :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam se uključivao u diskusiju jer nisam imao prilike da poredim oppo 105 sa ovim Hi End brandovima.

Još jedna interesantna činjenica je da niko kod nas nema u ponudi oppo uređaje, a uredno se mogu kupiti I slušati u Hrvatskoj I Sloveniji, čak u radnjama kao tehnomanija?

Ja sam ga kupio na slepo preko šanera iz mađarske I nemam zamerki, čak suprotno, svakim danom me sve vise iznenađuje.

Ima na tone ponuda za upgrade na netu I ko je voljan može lako da podigne nivo fabričke 105-ice, ali mislim da osim zamne seta dioda za shotky I izlaznih kondenzatora za neke besne mundorfe ja neću dalje da se mlatim ...

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja uspeo da pohvatam sa gornjeg videa, ovo je naslednik modela BDP-103 i biće uglavnom video orjentisan što se ividi kada ga okrenu odpozadi. Čuje se u videu da će biti i model 205 kada na ovom ispeglaju svašta nešto. Ako sam dobro shvatio ima još par poslednjih utezanja a najznačajnija fora je što će video biti procesuiran iz jednog jedinstvenog čipa što bi trebalo da poboljša performanse oko međusobnih dekodiranja i bla, bla koje čega. Znači ozbiljan napredak u rezoluciji koji prati hardverska arhitektura jednočipskog pricesuiranja sa poboljšanim protokom i obradom slike. Nešto se ne sećam šta je oko audia komentarisao, ali to će svakako biti tema kada se budu fokusirali na model 205 koji će sadržati izvesna poboljšanja u audio delu.

Da li će integrisati neke od aktuelnih upgradeova ili će poboljšati arhitekturu iskorišćavanja DA čipa ili unošenje novog DA čipa i kloka i svega što to prati treba videti ...

Ja se svakako ne bih zaletao, uzimajući u obzir da sam prvenstveno zvučno orijentisdan korisnik, pre nego video orijentisan, ali kako i kosooki tamo kaže, ne bi trebalo da bude nikakve razlike u video obradi između 203 i 205 modela sa opaskom na audio deo koji će biti priča za sebe u 205-ici.

Link to comment
Share on other sites

https://www.avforums.com/news/first-look-at-the-oppo-udp-203-4k-ultra-hd-blu-ray-player.12972

The UDP-203 uses an ES9038 DAC for top-of-the-line digital-to-analogue performance and a fully balanced design for the best signal quality.

Балансирани дизајн без балансираних излаза... и нема више СЅ дакова, ЕЅ9038 се користи.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se prijavim u Oppo fan klub, obzirom da sam jedan od prvih, ako ne i prvi koji je i udomio jedan njihov uredjaj. Ja sam taj koji je izbacio AV risiver dolaskom Oppo-a, sto neko pomenu na prethodnoj strani. Obzirom da  Oppo moze da sluzi kao AV preamp, a oduvek mi je bilo bezveze da na preouts od AV kacim integralca ili snagas, i estetski i zvucno, sa dolaskom 103 AV je izbacen. Samo sam posle ubacio jedan snagas da gura surround, centralni odavno nisam ni koristio, i dobio ubedljivo najbolji zvuk nego sa bilo kojim AV risiverom do 2000e. Pored toga funskiconalnost i lakocu upravljanja koju Oppo ima je nezamenjiva, nema laptopova da su prikaceni tamo negde uz sistem, sto, barem meni, totalno bezveze izgleda a i nije prakticno, niti veliih upaljenih ekrana. 105-ica donosi i odlicno pojacalo za slusalice u sebi, testirao ga sa moji AKG 712, i u jednom trenutku pomislio kako samo te dve stvari mogu da bude i vise nego dovoljne za prosecnog audiofila sa ogranicenim prostorom i mogucnostima. Sve u svemu 105 je ozbiljna audiofilska sprava, nazalost ogranicenost mnogih im ne dozvoljava da shvate da jedan univerzalni plejer moze da svira bolje od CD plejera od 5k evra od pre par godina, a i sadasnjih. Ja sam to shvatio i stavio tacku na izvor, i super mi je, ne opterecujem se vise tom karikom sistema. Ne znam sta ce novi, predpsotavljam sa oznakom 205???, Oppo plejer doneti, ali siguran sam ad cu preskociti barem ovu novu generaciju, jer niti me Atmos interesuje, jednostavno nemam prostor, nemam ni za surround back, a ni 4K rezolucija. Malo sam se ohladio od video segmenta, psoto vidi da tu bas idu da uzmu lovu, prvo DVD, pa BluRay, 3D BluRay, pa sada BLuRAy 4k, i za par godina jos nesto  novo... Ne pada mi napamet da ih jurim, zaista me ne interesuje, pogotovo kada sam svoje odlicni 720p Panasonikov projektor menjao za najnoviji 1080p 3D model i shvatio da razlika nije toliko velika, sigurno ne da opravda razliku u ceni. Sve u svemu, prezadovoljan sam Oppo-om, za mene je otkrovenje.  

Link to comment
Share on other sites

Što više čitam o Oppo-u, sve mi se više priviđa crni 105D :) u polici umesto trenutnog Pioneer DV-LX50, a kojem sam po drugi put uspeo da skrckam audio out konektor :rolleyes:

Sad nešto gledam izlaze i razmišljam koji je najbolji način povezivanja sa Devialetom.. Ovako na prvu, liči mi da bi RCA audio out bio najbolje rešenje.

Devialet od balansiranih digitalnih ulaza ima samo AES/EBU).
Koliko vidim, digitalni izlaz na Oppo-u ne postoji - ovo zaokruženo crvenom bojom ne znam čemu služi.

Dakle, za zvuk: Oppo stereo audio out > Devialet Line 1 (druga slici).

Da li neko ima neki drugi predlog za povezivanje?
Koji je najbolji način za nabavku, na zvaničnom sajtu vidim da je najbliži distributer u Budimpešti.

BDP-105-back.jpg

image-configurateur.jpg

Link to comment
Share on other sites

То прво заокружено јесу спдиф излази, коакс и опт. Коришћење само као транспорта није за 105, доста је 103. 105 је много напреднији и скупљи уређај, баш због аналогне аудио секције. Вреди га пробати и као извор и као преамп.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...