Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

Mislim da je dovoljno vremena prošlo i da se do sada već iskristalisao utisak kvaliteta i konfora u HiFi-ju koji pruža ime Oppo.


Osim toga što je izrazito multimedijalan i lak za korišćenje, takođe poseduje izuzetne zvučne kvalitete koji se rame uz rame nose sa znatno skupljim uređajima. Imajući ovo u vidu i pomenute sposobnosti polivalentne prirode ovi uređaji nude izrazito mnogo za uležen novac.

Zato Oppo filozofiji treba odati poštovanje preko, kako to kod nas na forumu priliči posebnog fun cluba.

Moju pažnju je privukao čuveni BDP-95, o kome sam mnogo čitao niz godina u nazad, sve do momenta konačne odluke da „prodam njivu“ i kupim sopstveni primerak. Kada se to konačno i desilo, aktuelan i fresh nadahnut je bio BDP-105 D koga trenutno imam i apsolutno obožavam.

Posvećujem ovu temu svima koji gaje približno jednaka ili veća osećanja prema ovom brandu i kao teenage-eri nestrpljivo isčekuju novi model sa uvek prisutnim faktorom iznenađenja u onome što će dodatno da pruži.

Long live  oppo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 sati ranije, Knežević said:

Sa kojim zvučnicima se najbolje slaže Oppo?

Ima sigurno na sto mesta uzbudljivo pozitivnih utisaka da ne kažem review-a, pa eto rekao sam,  koji osim prijatnog iznenađenja i neočekivanog zvučnog testa svrstavaju njihove uređaje među zavidno vrhunske brendove. Što se tiče slike apsolutno su na vrhu.

U jednom review-u je ocenjeno da karakter barem ovoga koji ja imam BDP-105d može da se opiše kao izrazito bogat basom ali pametno izbalansiran sa ostatkom odziva, gde se oseća blaga "povučenost" kao su oni napisali, a ja bih to preinačio u izuzetna rafiniranost i bogatost detaljima, gornje sredine (tu misle na opseg od 2.5-6 kHz recimo). Moje iskustvo potvrđuje da doživljaj zvučne otmenosti prvenstveno potiče iz tog dela opsega gde se i sva dreka stvara pa onda kontrolisanost i utegnutost basa što treba da prati jasna preciznost filigrantske visine koja ocrtava i konturiše sve ispred pomenuto... Ističe se izvanrednom zvučnom slikom i prostornošću sa izrazitom dubinom scene, a doživljajno relaxiranog zvuka bez napetosti i nervoze, čitaj otmeno :D... što svakako prija nekim nervoznijim i preciznim driverima kao npr. Dynaudio ili B&W npr. a zaobilazio bih JBL ili JAMO... npr.

Iz toga bih zaključio da je vrhuinski zvučnik, otvorenog, transparentnog i osetljivog na najfinije mikro tonove, izuzetno kompatibilan sa ovim izvorom. I tvrdim da to i zaslužuje.

Izdvojio bih BDP-95 i BDP-105 kao njihove top modele u zvučnom smilu koji poseduju vrlo sličnu i zanimljivu konstrukciju iskorišćavanja ESS Technology SABRE32 Reference ES9018 DAC-a, dok BDP-103 nikada ne bih kupio zbog izrazito tupog i beživotnog zvuka koji u konstrukciji koristi Cirrus Logic CS4382A, nema dovoljno predan analogni izlazni stepen i prvenstveno je namenjen video orjentisanim korisnicima koji ne žele da izdvoje dodatnih xxx $ za bolje posvećen audio deo.

Link to comment
Share on other sites

.... a ono što si pitao na temu AVR-a je samo loše postavljeno pitanje, obzirom da je BDP-xxx samo Blueray player i ne može da zameni AVR već je verovatno sugerisano da se koriste njihovi analogni audio izlazi kao superiornije rešenje od korišćenja internih DAC-ova u pojedinim AVR-ovima baš zbog obrade SACD i DVD-A diskova ili HiRes failova u vidu native DSD ili PCM 192/24 ...

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko iz NS raspolozen za druzenje 105.Voleo bi da probam,interesantan mi je u smislu smanjenja broja kutija.Mora naravno da zadovolji i tezi deo od prakticnosti koja mu je velik +,a to je odlican sound uklopljen u ostatak sistema.Ako ima neko nek PP-uje,zahvalan unapred.

Link to comment
Share on other sites

Хехе... исто важи и за Ниш, на две локације. :)

Мада нисам чуо да неко, осим познате двојице са форума, има 105.

@сондек Не би ли теби био занимљивији Оппо дак који доста тога дели са 105, што се тиче стерео дела.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, gvlada said:

Оппо може радити не само као плејер већ и претпојачало.

Реци ми да ли 105 поседује неки систем корекције звука или све мора ручно да се ради?

Tačlno tako, ja ga i koristim kao svojevrsni Digitalni "Sabirni centar" povezan direktno na pojačalo snage. Drugi set izlaza sa 7.1 tj. njihov front LR sam povezao na drugo stereo pojačalo koje je za muziku dok se usisava kuća ili sluša radio / VH1 sa SBB D3-a. Izvanredan je kao preamp i koliko se meni čini nema problema pri tišim nivoima. Reprodukuje identičan nivo punoće u celom opsegu, bez obzira da li se sluša na 20%, 80% ili 100% volume. Ne poseduje nikakve ton kontrole, osim jedne stavke koja je rekao bih u vezi sa subwoofer analognim izlazom gde se ograničava donja frekvencija na izlazu, a obzirom da ne koristim 7.1 ni sub nisam ni siguran da je to, ali nema nikakav uticaj na 2CH zvuk.

U njega sam povezao na USB DAC "cinema" kompjuter sa koga projektujem filmove preko projektora na platno, USB HDD sa muzikom , LAN mrežni kabl, koaksialnim kablom SBB D3 risiver i još mi ostaju slobodni HDMI in za povremeno HD Camcorder i optički ulaz na DAC-u kao i 2 USB porta za dodatni flaš ili HDD.

Prelazak sa jednog na drugi izvor je zaista lako i ne pokazuje sklonosti ka bagovanju. Treba istaći i odličnu aplikaciju za Iphone i u mom slučaku Android, koja navigaciju pretvartaju u pravo uživanje potpuno eliminišući potrebu za, osnovnim njegovim nedostatkom, potrebom za upaljenim TV-om.

Strimovanje sa youtube-a je lako pomću lokalne androidove youtube aplikacije sa kojom je takođe moguće napraviti play listu youtube klipova koji se redom strimuju 1 za drugim, kao neka waiting lista ....

Izuzetan i veoma zaokružen uređaj sa fenomenalnom "idiotproof" platformom za navigaciju i nesmetani rad. Da ne ispadne kako samo hvalim, desi se i njemu da se zakuca, ali vrlo retko. Sve u svemu fenomenalna sprava stvorena za pravo uživanje.

I da ne zaboravim Dvix, DVD, DVD-A, SACD, Blueray, MP4, DSD, JPG ...... sve što vam padne na pamet čita, verujem da mu gurnem novine da bi i njih onako na ćirilici u 4K upsamplovao na UHD TV.

Da ipak na karju završim sa pohvalama. :D

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, gvlada said:

Хехе... исто важи и за Ниш, на две локације. :)

Мада нисам чуо да неко, осим познате двојице са форума, има 105.

@сондек Не би ли теби био занимљивији Оппо дак који доста тога дели са 105, што се тиче стерео дела.

sondek je izgubio sve ambicije oko digitalije... Slusam gramofon u odnosu 10:1 prema ostalom pa me samo nerviraju kutije koje i rade,a tek one koje ne rade...,pa rekoh bar jedna manje.Nije samo ovde hvaljen uređaj.Mada,nije prvi put da se nesto mnogo fali pa bude ćorak.Zato volim da probam direktnim poređenjem.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sondek said:

sondek je izgubio sve ambicije oko digitalije... Slusam gramofon u odnosu 10:1 prema ostalom pa me samo nerviraju kutije koje i rade,a tek one koje ne rade...,pa rekoh bar jedna manje.Nije samo ovde hvaljen uređaj.Mada,nije prvi put da se nesto mnogo fali pa bude ćorak.Zato volim da probam direktnim poređenjem.

Ок, дао сам предлог зато што је НА1 искључиво стерео уређај док је 105 и стерео и суроунд.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Father said:

Ништа ново... ''Oppo on the Inside, Lexicon on the Outside''

http://www.audioholics.com/blu-ray-and-dvd-player-reviews/lexicon-bd-30-blu-ray-oppo-clone/oppo-inside-lexicon-outside-1

'' Here’s the plot: Take one of the finest off-the-shelf BD players available (Oppo’s BDP-93), re-engineer it with custom power supplies, upgraded DACs, dedicated high-end analogue output stages for music playback and then add a much prettier user interface.''   и повећај цену 11х...

http://www.homecinemachoice.com/news/article/primare-bd32-blu-ray-player-review/10654

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Father said:

Tačlno tako, ja ga i koristim kao svojevrsni Digitalni "Sabirni centar" povezan direktno na pojačalo snage.

U njega sam povezao na USB DAC "cinema" kompjuter....

Деф да пробаш и суроунд ;)

Јеси ли пробао foobar upnp plugin и да ли види 105 и омогућава директни стрим преко мреже без усб дак са тим да се користи фубар?

Link to comment
Share on other sites

Nisam, jer mi nije konforno da se akam sa kompjuterom i miševima ... već sve pilotiram preko tableta. A na pomenutom kompjuteru mi je samo HD video pa se nisam zezao sa testiranjem kako zvuči muzika. Komp mi je takođe povezan preko DVI to HDMI konvertera sa TV-om i to pored projektora isto radi odlično. Naravno zvuk ide preko Oppo-a.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, gvlada said:

Деф да пробаш и суроунд ;)

Za surround korisitim drugo stereo pojačalo samo za back LR i radi ok ali se preterano ne palim na to pa ga češće ni ne palim već kao što rekoh drzim to pojačalo na drugom paru Front LR kada žena usisava kuću da cepa VH1 hitove. :P

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, gvlada said:

Јеси ли пробао foobar upnp plugin и да ли види 105 и омогућава директни стрим преко мреже без усб дак са тим да се користи фубар?

Nisam probao ni to strimovanje iz PC aplikacija, jer sam zaboravio da probam, ali sam primetio u VUZE torrent downloader-u da vidi moj TV ne sećam se za oppo jer mi verovatno nije bio uključen. Možda probam neku gimnastiku oko toga, ali sve je to bezveze i ne praktično u mom slučaju uživanja u muzici pa se nisam ni cimao da prokljuvim.

Link to comment
Share on other sites

Коришћење upnp plugin или усб не би променило начин коришћења фубара, већ само пут сигнала.

Преко хдми улаза на Оппо може се искористити потенцијал TruеHD/HD Master звука из не само филмова већ и БД аудио материјала (музике). Нешто су помињали својевремено да је Оппо променом фирмвера онемогућио преко усб или преко мреже читање дсд или само iso сацд фајлова... нисам сигуран...

Пробао сам неколио пута да гледам филм у стерео и суроунд варијанти, да упоредим... стерео је звучало ок али се тек са суроундом добије права трећа димензија звука, као када се уместо гледања у екран тв изађе напоље и погледа свет око себе. :)

Link to comment
Share on other sites

Verujem, ja nisam probao bolje od 4CH pa je to ostalo na proširenom stereu. Imam ja dosta te dubine i jako se dobro uparuju prednji i zadnji u smislu konstantnosti zvuka, ali opet nisu ni svi ripovi a surround zvukom pa me onda nervira što mi gori pojačalo "za badava".

U pravu si za iso failove, njih ne kapira upošte bar koliko sam ja probao ni sa hdd-a ni sa mreže ali nisam probao foobar nikada sa oppo-om.

To sa HDMI ne kapiram šta da povežem pa da dobijem maximum, ali sam probao native dsd failove sa hdd-a i to radi odlično. Sada nisam siguran da li su bili 64, 128 ili 256, ali sam ih skinuo sa Oppo-vog sajta za probu.

Demo Tracks by DSD Pioneer Musician David Elias

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...