Jump to content


Smart tv da ili ne


Recommended Posts

10 sati ranije, sladjan marinkovic said:

Za zexxa odgovor. Tv nije pc platforma vec android

Znam da je taj TV na Android platformi, imam model 50W828, ali nisam pretpostavio da preko TV pokušavaš da gledaš D3GO, jer to nije moguće, tačnije, nije moguće kroz browser, jer je potreban pomenuti plugin koji nije moguće dodati. D3GO za Android platformu postoji, ali samo kroz aplikaciju koja je dostupna na Google Play, kome ni tvoj ni moj TV nemaju pristup. Možeš eventualno da probaš tzv. "sideloading", odnosno da instaliraš Android aplikaciju preko USB ili Wi-Fi kroz odgovarajući fajl menadžer:

http://corochann.com/install-android-phones-app-on-android-tv-via-wifi-822.html

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja nisam bio siguran da li da kupim smart tv, da li je vredno tih dodatnih para i da li zglavan android tv box može da radi taj posao. Kupio sam UHD LG od 43" i smart je, ali OS je neki fabrički LG-ev, nije android.

 

Moj zaključak posle par meseci korišćenja je da apsolutno treba uzeti smart tv.(Naročito sa onim žiroskop daljinskim.) Žao mi je jedino što za taj Lg-ev operativni sistem nema baš puno aplikacija.

 

Paralelno samnom je drugar uzeo android tv box sa kodijem, čupa kosu svaki dan, sve je to danas radi, sutra ne. Uređaj ok, ali aplikacije su strašno nepouzdane i spore.

 

PS- PC je PC, TV je TV. Mislim da te varijante PC u dnevnoj sobi povezan na tv, tastatura i miš na stočiću za kafu nemaju smisla.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam apps na smart tv-u koristio za 4 godine ukupno 4 minuta.
Osim youtube aplikacije i to tako sto sa telefona pretrazujem mjuzu i onda cast-ujem na veliki ekran, to je stvarno zgodna stvar i to relativno cesto koristim.

Van osnovne funkcije tv-a za gledanje tv programa (osim sporta, gledam samo dokumentarne kanale i ponekad neki film, zna da uleti neki dobar) i kao ekrana za media plejer, najbitnija stvar mi je sto tv ima wifi a evo zbog cega.

Naime, koristim mts box paket i tu nema sport klub koji jedini prenosi englesku premier ligu. Vec godinama to resavam tako sto sa laptopa preko aceplayer softvera (koristi se acestream, nesto slicno torrentu) strimujem utakmice preko wifi na tv. To radi odlicno. U prvo vreme nije bilo ljudi koji su to koristili pa sam prenose uglavnom "hvatao" sa sky sports, bt sports... znaci engleski komentatori. U zadnjih dve godine koriscenje acestreama je drasticno uvecano i javljali su se lagovi. Od tada redovno gledam streamove sa ruskih kanala, malo mi je bio smesan komentar u pocecima ali sada sam se vec navikao i ne smeta. Sljaka super. Mogu da se gledaju prakticno sve tekme tekuceg kola, izbor nije samo na utakmicama timova iz top 4.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

i ja sam imao dilemu pri kupovini novog Led tv da li uzeti smart ili ne. Ali su na kraju odlucili centimetri. Ipak smart funkcije mi nisu bog zna toliko bile potrebne. A i misljenja sam da Tv treba da bude Tv. Jer znam kako prave danasnju tehniku i da sto vise ima elektronike to je veca sansa da nesto krene po zlu.

U medjuvremenu sam nabavio blurey plejer novije generacije koji sam povezao sa Tv i sad imam sve smart opcije kao i ostali smart Tv. Inace blurey player ima upscaling, konekciju za net, pusta 3d formate...  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam i smart tv, i android tv uredjaj, i komp ispod tv-a a i smart blu ray player. Smart tv mi je najgora opcija, pa onda blu ray a android i komp odlicno obavljaju posao...samo zavisi od ukusa, ko vise voli windows ili android.

Dobar izbor tv-a je LG 49U610V...bar po mom misljenju za te pare... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Jos jedna prakticna primena smart TVa: sa TVa mozete direktno da pristupite racunaru na cijem share-ovanom disku se nalaze filmovi i da ih onda direktno na TV streamujete preko WLANa.

Moj kolega cak i muziku tako streamuje, posto je TV povezao sa Dynaudio wireless zvucnicima. Na taj nacin moze da se TV koristi kao media audio i video player.

Osim toga smart TV moze da snima video sadrzaj ukoliko mu zakacite USB disk direktno na jedan od njegovih USB portova. Doduse takvi snimci su zasticeni i ne mozete lako da ih prenesete na neki drugi uredjaj jer koriste neki proprietery format ali su zgodno resenje ako nemate Box sa tom opcijom.

Ima jos puno igracaka na Smart TVima koje mogu u pojedinim situacijama da budu prakticne. Zato nema dileme ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Jos jedna prakticna primena smart TVa: sa TVa mozete direktno da pristupite racunaru na cijem share-ovanom disku se nalaze filmovi i da ih onda direktno na TV streamujete preko WLANa.

Moj kolega cak i muziku tako streamuje, posto je TV povezao sa Dynaudio wireless zvucnicima. Na taj nacin moze da se TV koristi kao media audio i video player.

Osim toga smart TV moze da snima video sadrzaj ukoliko mu zakacite USB disk direktno na jedan od njegovih USB portova. Doduse takvi snimci su zasticeni i ne mozete lako da ih prenesete na neki drugi uredjaj jer koriste neki proprietery format ali su zgodno resenje ako nemate Box sa tom opcijom.

Ima jos puno igracaka na Smart TVima koje mogu u pojedinim situacijama da budu prakticne. Zato nema dileme ...

Daljinskim od tva da se pristupa sadržaju na pcu?

Kako?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, siroma said:

Daljinskim od tva da se pristupa sadržaju na pcu?

Kako?

Takođe, ni ja nisam uspeo da vidim ni jedan od šerovanih direktorijuma na bilo kom od pc-a u kući. Takođe ne vidi ni šerovan usb disk zakačen na rooter.

Imam LG 3D televizor LED LCD 49UB850V. u Smartsher-u ne vidi ništa.

Link to comment
Share on other sites

Moj Sony TV bez problema vidi mediju na HDD-u PC-ja koji je u mreži. Da se ovo omogući, potrebno je na računaru instalisati neki medija server. Ima raznih besplatnih. Ja koristim serviio.

Međutim, mana zbog koje ovu funkciju vrlo retko koristim jeste to što TV ne čita titlove kroz mrežu. Sam medija server omogućava ubacivanje tilova, ali onda, čim krene reprodukcija na TV, medija server kreće da radi reencoding. Praktično, računar raspakuje video zapis, zalepi titl u sliku, te opet pakuje i tako šalje televizoru. Dakle, radi encoding, lepi titl pa opet coding, i sve to on-the-fly.

...što samo po sebi nije problem, osim što mi računar ode na 50-75% zauzetosti procesora (na sva 4 jezgra), kada krenem na TV da gledam neki HD film sa titlom. A ovo dalje ubrza ventilatore u inače veoma tihom kućištu na skoro na maksimum. I to baš smara. Čuje se previše. Kada isto to gledam direkt na računaru, procesor ne radi sa više od 25% resursa.  :(

Dakle, TV nema mogućnost da pročita titl sa udaljenog računara. To može samo sa diska interno zakačenog na USB. :(

Ako titla nema (a vučemo kroz mrežu), računar ne dira video zapis već ga TV vuče takvog kakav je bez mešanja od strane računara.

Za muziku i video bez titla, ovo radi jako lepo.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Father said:

Haa, nađoh nešto interesantno!

 

Nema potrebe da se otvara WMP, kada se klikne desnim tasterom miša na video ili audio fajl, u kontekst meniju već postoji opcija "Cast to device". Takođe, najčešće nije potrebno manuelno dodavanje multimedija uređaja, Windows sam nađe sve što postoji na mreži, uključujući i komšijske telefone, bežične printere i kojekakva IOT čudesa ako ih ima. Sve ovo naravno ako je opcija "Media Streaming On" uključena u mrežnim podešavanjima.

Link to comment
Share on other sites

U stvari pomoću LG-ovog browsera idem na live streem sajt sa koga pustim film u HD-u i gledam, ali radi bolje sa kablom nego na wireless. Takođe i youtube radi super.

Novije  filmove skinute od kojekude, gledam sa kompa zakačenog preko hdmi na TV, ali onda moram da vadim bežični miš i bežičnu tastaturu za navigaciju. Sa tog istog kompa pucam i na projektor preko drugog DVI-D izlaza ako ukućani požele bioskopski užitak.

Link to comment
Share on other sites

Za sada kućni video sa putovanja i slike, imam na HDD-u zakačenom u Oppo sa koga puštam u TV, ali bih voleo da mogu Oppo da  preskočim i direktno pogledam JPG, AVCHD, MP4 i MPEG failove sa hdd-a na glavnom računaru.

Preko SmartShare playera u sklopu TV OS-a

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Zexx said:

Nema potrebe da se otvara WMP, kada se klikne desnim tasterom miša na video ili audio fajl, u kontekst meniju već postoji opcija "Cast to device". Takođe, najčešće nije potrebno manuelno dodavanje multimedija uređaja, Windows sam nađe sve što postoji na mreži, uključujući i komšijske telefone, bežične printere i kojekakva IOT čudesa ako ih ima. Sve ovo naravno ako je opcija "Media Streaming On" uključena u mrežnim podešavanjima.

Od skoro rabim Win 10 pa nisam primetio "Cast to device", moraću da pogledam pažljivije. Hvala probaću.

Link to comment
Share on other sites

Panasonic TVi imaju dve opcije pristupa nekom disku u mrezi. Jedna je preko DLNA servera koji je obicno instaliran na nekom racunaru (TV ima implementiran DLNA client) a druga je opcija direktnog pristupa nekom share-u u mrezi (preko SMB) i reprodukovanje fajla sa njega. Ja to radim preko WLANa, s tim sto su i racunar i TV u istom WLANu.

To kod mene radi bez problema. Cak mogu i titlove da stelujem. To mi omogucava da mogu racunar da koristim kao video i audio server a da pri tom ne moram kablom direktno da ga vezujem za TV.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...