Jump to content


Smart tv da ili ne


Recommended Posts

Ako hoćete proverenu kombinaciju koja odlično radi posao:

- Samsung smart TV

- QNAP NAS na kome je instaliran media server Twonky

TV se preko LAN-a zakači na ruter, kao i NAS, instalira se Twonky server koji uradi mapiranje svih foldera sa multimedijom (očas to uradi i ako ima hiljade fajlova) i to je to. Vide se titlovi (moraju da budu istog naziva kao i mkv kontejner sa filmom + srt format).

Ovako gledam filmove već poduže vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

Ovo je za mobilni telefon (koji mi radi)a ne PC ( koji mi ne radi)

1 sat ranije, Woland said:

ili kad se youtube gleda preko Internet Explorera (MS) gore desno u meniju može da se Castuje

ima ga TV u Devices ali MS kaže da mi PC ne podržava Miracast i ne može da castuje

 

Link to comment
Share on other sites

Пуштање видео снимака на телевизору!

remote-howto-illustration-vflxLyvdP.png
1
Покрените YouTube на ТВ-у.
2
Идите у подешавања и изаберите „Повежи ТВ и телефон“.
3
Унесите плави кôд за упаривање приказан на телевизору у поље испод.
4
Кликните на икону remote-vfloU78_H.png да бисте изабрали екран на којем ће се репродуковати видео.
Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, siroma said:

Пуштање видео снимака на телевизору!

remote-howto-illustration-vflxLyvdP.png
1
Покрените YouTube на ТВ-у.
2
Идите у подешавања и изаберите „Повежи ТВ и телефон“.
3
Унесите плави кôд за упаривање приказан на телевизору у поље испод.
4
Кликните на икону remote-vfloU78_H.png да бисте изабрали екран на којем ће се репродуковати видео.

Stvarno ne razumem šta ti je nejasno, kod koji izgeneriše Youtube na televizoru treba da uneseš u polje ispod ovog teksta koji si preveo, a pored koga piše "Dodaj ovaj TV"?!

YT.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, RingeRaja said:

Ako hoćete proverenu kombinaciju koja odlično radi posao:

- Samsung smart TV

- QNAP NAS na kome je instaliran media server Twonky

TV se preko LAN-a zakači na ruter, kao i NAS, instalira se Twonky server koji uradi mapiranje svih foldera sa multimedijom (očas to uradi i ako ima hiljade fajlova) i to je to. Vide se titlovi (moraju da budu istog naziva kao i mkv kontejner sa filmom + srt format).

Ovako gledam filmove već poduže vreme.

to je za filmove, muziku, pitao je za youtube.. mada ima i aplikacija za youtube na smart televizorima, doduše interfejs im je rogobatan - kucka se na daljincu po principu traženja slova..

nego, postoji li varijanta kod QNAP NAS da NAS "vidi" i fajlove u nekom cloudu?

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Woland said:

to je za filmove, muziku, pitao je za youtube.. mada ima i aplikacija za youtube na smart televizorima, doduše interfejs im je rogobatan - kucka se na daljincu po principu traženja slova..

nego, postoji li varijanta kod QNAP NAS da NAS "vidi" i fajlove u nekom cloudu?

Ovako:

https://www.qnap.com/en/how-to/tutorial/article/connect-to-your-cloud-storage-smoothly-with-cloud-drive-sync-on-qnap-nas

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2016 at 15:40, stoN_Cold said:

Ево па упореди:

Znaš li možda da li ovaj LG TV 43LH510V može na svom scart ulazu da da analogni audio izlaz?
Trenutno mi je sa Philips plasma povezan PS4 slim preko hdmi (PS4 slim inače ima samo hdmi out, nema optical niti analog audio out), a uz pomoć scart konvertera koji ima prekidač in/out kada se postavi na out ja iz plasme dobijam audio izlaz pa na činčeve dalje u ekterno pojačalo i zvučnike.

Znači pitanje je da li ovaj LG daje audio out na svom scartu za signal koji primi preko hdmi i preko tunera?

image.png.99da2314a872d56cd50666d0840c98da.png

Link to comment
Share on other sites

Ne! SCART izlaz radi samo sa analognog tjunera u televizoru. Dakle, sada više uopšte (jer analognog signala nema više nigde).
...nije da sam siguran za konkretan LG, ali tako je bilo na svim ostalim televizorima kada sam se ja nedavno raspitivao za isti problem.

Thx. Probaću onda sa usb sound card.
Link to comment
Share on other sites

Kako ćeš da kačiš USB zvučnu kartu na TV? Ako ti je to plan... ?

Ako ti treba da zakačiš TV na neko audio poačalo, a da nije skupo, najbolje je da koristiš optički izlaz iz TV-a. Njega kačiš na neki DAC, ili pojačalo sa ugrađenim DAC-om.

Mislim da je najpovoljije a da iole valja ovo.    Ima da se kupi i kod nas. Ima i nekih no-name kineskih varijanti za  manje para, ali ne znam kako rade.

...mislim , ne znam ni ovaj kako radi, lično ga nisam slišao, ali u rangu cene, hvale ga po netu. A i proizvođač je sada već renomiran za te neke mini HiFi uređaje.

Link to comment
Share on other sites

I kako misliš da dobiješ audio out iz ps4 slim?

Ako si mislio iz usb aux, to ja mislim da neće moći, jer taj ulaz je kako kažu u uputstvu za neku Sony kameru.

Tebi treba HDMI spliter koji ima HDMI pass trough i izlaz digitalni i analogni - ovako nešto:

https://www.amazon.com/Tendak-Optical-Extractor-Converter-Splitter/dp/B017B6WFP8

71zEkXFACaL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče priče smart TV da ili ne, moj konačan odgovor je NE!

Sony kupljen pre 3-4 godine, sada više ne pušta najnoviju verziju .mkv fajlova. :angry:

Instalisan je poslednji fw što ga je Sony izdao, i ništa. Sve je više i više fajlova što ne rade. Nije problem, premostiću Chromecast-om, ili nekim drugim externim uređajem, i PC mi je zakačen na TV, ali eto toliko o smartnosti televizora. Njegova pamet polako zalazi u demenciju, a nije dočekao ni iz vrtića da izađe.

Dakle, smartnost televizora jeste neizbežna samo zato što sada valjda i nema valjan TV da mu nisu ugradili neku "pamet", ali džaba kada će po svom slučaju ta smartnost trajati samo dok je podrške proizvođača za konkretan model. A njma uopšte nije u interesu da rade na stalnom apdejtu fw-a za sve njihove uređaje godinama nakon prodaje. Veliki su resursi potrebni za to, a za'ole njih patka da nam održavaju televizore ažurnim (bar) jednu deceniju. :(

U principu, da smart televizori počnu imati smisla, potrebna je neka otvorena, standardizovana i masovna platforma. Ovako, svako za sebe piše OS, aplikacije i pruža kasniju podršku, mrka kapa. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...