Jump to content


CD plejeri


Ljuba Truba

Recommended Posts

Hvala za pojasnjenje, sada znam koji bitumen je u pitanju. Mozda je glupo

pitanje ali interesuje me da li se postavljanje vrsi tako sto odlepis

jednu stranu plastike i tu stranu bitumena prislonis na kuciste ili na

neki drugi nacin? Koliko jako se bitumen zalepi za kuciste, tj. da li

postoji mogucnost da se zbog tezine odlepi sa poklopca kucista?

Link koji si mi dao je verovatno Draxov pa cu sa njim videti oko op.

pojacavaca a posto sa elektronikom nisam bas najbolji, neko drugi ce da

ga zameni.

Da li je CD4000 prepakovan Philips 723 ne bih bas znao mada na sajtu

pise da je on u stvari 753 sa drugim napajanjem, a sto se tice unutrasnjosti

potpuno je ista kao 723 cak na 2 od 3 stapmane ploce pise "713/723". Na 3.

ispod transporta nisam uspeo da vidim sta pise.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Odvajanjem analognog dela (OpAmp) od digitalnog posebnim regulisanim napajanjem koje napaja poseban trafo dobija se u rezoluciji (detalji), sirini, dubini zvucne slike. Stereo je prisutniji. Promena OpAmpa ozbiljnijim upotpunjuje dozivljaj.

Ipak, tesko da ce to svirati kao 3x/4x skuplji uredjaj. Ja sam to bio odradio na Marantzu CD5000 i svirao je stvarno dosta bolje. Posle sam pazario CD6000.Marantz CD6000 je ipak ozbiljnija masina. Kasnije je i on modifikovan ali znatno dublje.

Nije sve u tome da se napravi posebno napajanje za taj jedan (dva) OpAmpa u playeru. Potrebno je postaviti reg napajanje na odredjenom mestu u odnosu na OpAmp, kako umasiti napajanje (gde formirati zajednicku masu), potrebno je promeniti filter konde kod OpAMpa-a, ... A i sama konstrukcija regulisanog napajanja nije toliko jednostavna. Da, najcesce se koristi LM317/337 kombinacija (srednja skola?) koja je najprikladnija za tako nesto. Sa malim modifikcijama iste dobija se fini regulator napajanja koji se CUJE vrlo dobro.

Vrlo fin upgrade za malo para. Preporuka.

Pozdrav, Boban

Link to comment
Share on other sites

Velja je preradio Denon DCD-725 koji je u klasi 250 Evra, sa nekih 100-120 Evra, i to je zvuÄalo kao grom. Uporedjivali smo ga sa nekim Linn CD playerom koji koÅ¡ta nenormalno, i bili su tu negde, a sigurno taj preradjeni Denon moće da se nosi sa playerima od 800-1200 Evra.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima za savete, dogovorio sam se sa Draxom oko upgradea.

Sto se tice bitumena za dampiranje proizvodi ga Grmec, ima ga pod raznim nazivima najcesce "kondor", debljine je oko 2 mm i prodaje se samo na rolnu od 10m2 koja je oko 1100 din.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima za savete, dogovorio sam se sa Draxom oko upgradea.

Sto se tice bitumena za dampiranje proizvodi ga Grmec, ima ga pod raznim nazivima najcesce "kondor", debljine je oko 2 mm i prodaje se samo na rolnu od 10m2 koja je oko 1100 din.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su sva 3 stepena:

1. Burr Brown - OP

2. Polpropilenski kondenzatori u izlazu (Icel)

3. Napajanje za OP (mrezni filter,torusni transformator, stabilisano napajanje)

Slazem se da ako radis sam ispadne jeftinije (tako nesto sam i ja planirao), ali na

zalost neznaju svi elektroniku toliko dobro. Onda je bolje dati malo vise para a da

te ne boli glava :smile:)

Za Notaxa: naravno da mozemo da uporedimo sa nekim dr. CD-om, i mene zanima razlika.

Posto sam iz KG jos nisam doneo CD, imam malo vise obaveza sada a treba i da se uklopim

sa Draxom, ali se nadam u narednih 10-tak dana.

Link to comment
Share on other sites

Koji CD6000 ljudi pa vi mora da nabavite nesto vrlo opasno da bi

ostalo u igri sa vasim budzenim pleyerima...

Inace obavezno na sve to dole dodajte neke "valjane" nozice a i ovo

sa dampiranjem jako preporucujem i onda sto se kaze odradil ste skoro

sve sto ste mogli i sto je realno i to stvarno ne mogu da zamislim kako ce da radi!! :smile:

Pozdrav!!!

Link to comment
Share on other sites

Koji CD6000 ljudi pa vi mora da nabavite nesto vrlo opasno da bi

ostalo u igri sa vasim budzenim pleyerima...

Inace obavezno na sve to dole dodajte neke "valjane" nozice a i ovo

sa dampiranjem jako preporucujem i onda sto se kaze odradil ste skoro

sve sto ste mogli i sto je realno i to stvarno ne mogu da zamislim kako ce da radi!! :D

Pozdrav!!!

Link to comment
Share on other sites

Za notax-a :

Izvini ali ocigledno me na gore napisanom nisi bas najbolje razumeo.

Upravo suprotno sam hteo da kazem i da te potpuno podrzim u prici sa DIY-om.

A to da nemam pojma o materiji mozda i jeste donekle tacno ali da li si se neko ovde

pametan rodio pitam se ja ?

Sigurno da u ovoj audio prici nisam ni priblizno godina

kao neki ovde ali zar ovaj forum i nije napravljen da bi svako izneo svoje iskustvo

i stav a mi koji smo u celoj prici znatno manje da naucimo neso od iskusnijih...

Tako da uopste nisam imao nameru da nesto kao ismevam ceo projekat iako

slozices se sve malo gubi prncip DIY-a kada vi to ne radite sami,vec mora neko

drugi pa je sve znatno skuplje, ali bolje i to nego sami nesto da budzite pa da ostanete bez pleyera...

Inace kazem da ce zvucati opako jer i daleko "gluplja" poboljsanja daju sasvim solidne

rezultate a kako ovo sve zvuci znas i sam jer si vec cuo mnogo toga

Toliko pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Treba uzeti u obzir i ostatak uredjaja. Tako da neke nadogradnje nemaju smisla, jer ih ostatak ne može ispratiti, a i postoji momenat da za recimo 627 ili 637 trebaju mnogo skuplji delovi za dodatno stabilisano napajanje itd., a + ni ostatak uredjaja neće osetiti, tako da se doÅ¡lo do onoga Å¡to je optimum. DRAX je baÅ¡ dosta eksperimentisao sa viÅ¡e modela Marantz-a, i sa viÅ¡e razliÄitih OP-a, tako da je izabrao maximalno dobru kombinaciju za upgrade nižih Marantz modela.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...