Jump to content


Sony DTC-ZE700 popravka pomoć


talichni

Recommended Posts

Ćerka mi je u toku premotavanja kasete na početak stisla EJECT dugme i kaseta se zaglavila u mehanizmu DAT-a sa porukom CAUTION. Nekako sam uspeo da izbacim kasetu iz uređaja kombinujući ON/OFF, EJECT, PLAY i ne znam šta još sve, ali sad kad ubacim bilo koju drugu kasetu, dobijem umesto tajm-koda samo -:--:-- na displeju i nema zvuka. Zapis na kasetama je u redu, drugi DAT reprodukuje muziku sa njih. Mehanika radi, doboš sa glavama se okreće, transport trake nije vidljivo prekinut, REW/FF radi i preko glave i ovako, REC fiktivno snima, ali po premotavanju ništa nije snimljeno...Šta se desilo? Azimut trake? Nemam osciloskop za podešavanje, da napomenem. ima li neko ideju kako da ga popravim? Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

Popravio. Pukla su oba plastična "zegera" koji osiguravaju da zupčanici koji imaju metalne ekstenzije za vođice ispadnu iz sinhroniteta, tako da glava na DAT-u nije ni dodirivala traku jer desna vođica nije ni išla do kraja sa trakom. Pošto je na desnoj strani i mali kapstan, on je pomerao traku tako da mi se činilo da transport trake radi kako treba, ali zato uređaj nije ni čitao tajm kod. Umesto plastičnih zegera sam stavio malo epoksi smole na vrh da ne smeta okretanju, a da spreči da zupčanici spadnu ponovo. Inače je mehanizam strašno pipav za rad, sigurno petnaestak konektora, servo ploča sa elektronikom i metalna ploča sa sklopom zupčanika mora da se odvoji samo da bi se prišlo sklopu za pomeranje vođica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...