Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

21 sati ranije, zflazar said:

ko je spreman da se isprsi sa 10k € za njih taj ima i 100€ za maksimalne troškove glede puta&smeštaja do BG glede njihovog slušanja i procene da li im to treba u ovom kratkom ali slatkom životu.

 Ko moze da da 10k EUR za sistem, taj tesko ima vremena da se cimne. Njegov dan cimanja kosta vise od 100 EUR, tj. on mora da ne zaradi mnogo vise od toga. Vodi racuna o tome.... Nije problem 100 EUR, problem je vreme - dosta kupaca bi bez reci platilo 100 EUR slusanje u svom prostoru, par sati, npr. vikendom, ili nekim radnim danom pre podne kad su deca u skoli, ili... kad je vec njima zgodno.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ko moze da da 10k EUR za sistem, taj tesko ima vremena da se cimne. Njegov dan cimanja kosta vise od 100 EUR, tj. on mora da ne zaradi mnogo vise od toga. Vodi racuna o tome.... Nije problem 100 EUR, problem je vreme - dosta kupaca bi bez reci platilo 100 EUR slusanje u svom prostoru, par sati, npr. vikendom, ili nekim radnim danom pre podne kad su deca u skoli, ili... kad je vec njima zgodno.

Moj drugar to trazio. Da neko donese amp kod njega na probu. Nudio kintu. 

Jedino Sima I Mladja doneli

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ko moze da da 10k EUR za sistem, taj tesko ima vremena da se cimne. Njegov dan cimanja kosta vise od 100 EUR, tj. on mora da ne zaradi mnogo vise od toga. Vodi racuna o tome.... Nije problem 100 EUR, problem je vreme - dosta kupaca bi bez reci platilo 100 EUR slusanje u svom prostoru, par sati, npr. vikendom, ili nekim radnim danom pre podne kad su deca u skoli, ili... kad je vec njima zgodno.

...to ne menja na suštini da jutjub nije zamena za 10.100€... pa makar sa lepom devojkom i dobrim slušalicama...

da ne bude zabune: slušao sam u kućnom ambijentu KII3. Imam o njemu mišljenje na osnovu ličnog iskustva.

To lično iskustvo ne može da se stekne ni približno na način koji je ovde -makar i šaljivim tonom- bio prezentovan.

bez ljutnje :(

Link to comment
Share on other sites

...btw znam i za slučaj kad hifi-diler iz Beograda nije hteo ozbiljnom kupcu iz Niša koji mu je bio u BG salonu da donese opremu u Niš radi prezentacije u kućnim uslovima. Red veličine para je bio petoznamenkasti u €.

zato je istom čoveku na neviđeno došao u Niš na noge hifi-diler iz HR. Pogodite od koga je kolega pazario? :)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zflazar said:

...to ne menja na suštini da jutjub nije zamena za 10.100€... pa makar sa lepom devojkom i dobrim slušalicama...

da ne bude zabune: slušao sam u kućnom ambijentu KII3. Imam o njemu mišljenje na osnovu ličnog iskustva.

To lično iskustvo ne može da se stekne ni približno na način koji je ovde -makar i šaljivim tonom- bio prezentovan.

bez ljutnje :(

 Slazem se ja u potpunosti, samo pricam o necemu drugom. :)

 Youtube nije ni hi-fi, niti pretenduje da bude. Sajt za deljenje videa je samo to. Nema nikakve veze sa hi-fi-om. Lepe devojke moze par komada, posebno ako hoce da cuvaju decu :D

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zflazar said:

to ne menja na suštini da jutjub nije zamena za 10.100€... pa makar sa lepom devojkom i dobrim slušalicama...

Video je postavljen u opisu na DARKO sajtu. U njemu su data objašnjenja da Kii 3 ima mogućnosti prilagođenja i prostoru koji je vrlo nezgodan za audio. Na samom DARKO sajtu stoji napomena da se koriste slušalice pri gledanju i slušanju predmetnog video zapisa. Meni je sve to bilo simpatično i nisam mogao da pretpostavim da će se neko toliko uzbuditi oko postavljanja linka ka videu.

Naravno da Jutjub nije zamena za zvuk Kii 3 zvučnika ili bilo koje muzičke prezentacije ali može biti izvor dodatnih informacija.

Iskoristiću priliku da uputim još jednom izvinjenje svim članovima foruma koje sam uznemirio postavljanjem gore pomenutog linka.

Link to comment
Share on other sites

Ne može da se čuje zvuk na YT ali svejedno gledamo, maštamo... i zvučnike i slatke naratorke. :D 

Inače, slušao ih na poslednjem sajmu. Oduševila me rekreacija prostora i preciznost zvučne slike. Ali mi je zvučio malo suvlje i zrnastije nego što bih voleo... Me znam da li je to možda do prostora ili šta. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JA se ne bi zaletao u tih 10 000 Evra ,  za mene samo zvucnici radjeni za specificnu vrstu muzike zasluzuju toliko ,  jer se tu razlika vidi , i cuje , za zvucnik sa SMPS napajanjem ( kompjutersko napajanje od 500din ) i klasicnom kutijom ne bi nikad dao tolike pare , al dobro nisu oni ni napravljeni za mene , nego za onog sto bas i ne zna sta uzima . Definitivno nisu iskusni zvucnici . Ne vidim ni sto bi bili High End , High End za mene nije cena , nego zvuk . Ako zvuce high end onda su , a sama cena je nesto drugo . Ili sam ja to pogresn o shvatio , pa je High End ono sto platis brda , a nije bitno kako radi .

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Audio Doktor said:

JA se ne bi zaletao u tih 10 000 Evra ,  za mene samo zvucnici radjeni za specificnu vrstu muzike zasluzuju toliko ,  jer se tu razlika vidi , i cuje , za zvucnik sa SMPS napajanjem ( kompjutersko napajanje od 500din ) i klasicnom kutijom ne bi nikad dao tolike pare , al dobro nisu oni ni napravljeni za mene , nego za onog sto bas i ne zna sta uzima . Definitivno nisu iskusni zvucnici . Ne vidim ni sto bi bili High End , High End za mene nije cena , nego zvuk . Ako zvuce high end onda su , a sama cena je nesto drugo . Ili sam ja to pogresn o shvatio , pa je High End ono sto platis brda , a nije bitno kako radi .

Da li da :D ili :plakanje....

Da se  ipak vratimo na iskusnu sarmu i rusku za Novu godinu :xmas

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, patason said:

Raclet ....pa da svi smrdimo

:D moze!

Posle pranje carapa svakako...

Ovde bese ide rec o Kii Three - meni odlican zvucnjak za te pare - uvek moze bolje za vise € ili jbg ako si svajs majstor moze i za mnogo manje pa kako kome...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

imaju oni vec duze vreme konkurenciju dutch & dutch i oni im baš dahću za vrat jer su 20-25% jeftiniji.

ono što nije dobro je što kii3 izgleda postaje standard u ružnoći, ova estetika je do sada prolazila kod kompjuterskih zvučnika, ne kod ozbiljnih sprava

at golum:

ne verujem da u švajsu može da se napravi ceo taj paket, negde ćeš se saplesti ili ćeš propišati firnajz nad time. ljudi bre ne umeju da naprave krštenu skretnicu za tanoj vestmister, na ovom domaćem "majstorska" redaljka ko kod ere ojdanića na ibarskoj u javnoj kući, a očekuješ da se napravi višesistemski aktivni monitor sa hypex modulima i DSP-em koji svira kao kii3.... doduše ako pričaš sa posetiocima sajmova možda čuješ i suprotno....

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Anubis, to je dosta kompleksna materija sa naglaskom na design svih sklopova unutra da se to moze lijepo utrpati u tako skladnu i kompaktnu kutiju. Nije danas problem nabaviti i pospajati sve te sklopove ( skoro sve je dostupno) ali ukupan rezultat moze da omane!

Puno toga se moze kopirati i znatno jeftinije složiti ali nije moguce to upakirati u design kućišta i komplicirana ležišta, a dovoljan je mali kompromis da jednostavno rezultat bude malo drugačiji ili bitno drugačiji.

Link to comment
Share on other sites

pa da, kii3 je ipak radila vrlo ozbiljna inženjerska ekipa koja je imala ideju, projektovala, merila, slušala. i da je to lak posao mnogi bi već naskočili na model, a evo jedva 3. kutija tog tipa za 3 godine.

ne bih da čačkam mečku jer mi se to obije o glavu ali retko srećem uratke u domaćoj radinosti koji zadovoljavaju barem ta 4 kriterijuma. ko misli da može bolje od bruna putzeya, široko mu polje, srećno i zovnite na slušanje.

Link to comment
Share on other sites

Tu je mozda mala prednost suvremenih zvucnih kutija poput ovih sto ja radim, softwerske prilagodbe skretnice, levela, faze, kašnjenja i sl. uveliko olakšavaju posao naravno uz preduvjet da su osnovni parametri kutije dobro slozeni. Ali sa ovakvim pristupom ne mora da dugo traje istrazivanje i štelanje kutija da bi se izvukao maksimum. 

Kod pasivnih kutija za vrhunski rezultat moze biti samo ako su driver, kutija i skretnica u potpunoj sinergiji. Ako bilo sto od ta tri elementa bude na krivi nacin upotrebljeno sve pada u vodu.

Kod aktive sa DSP om se puno toga moze napraviti bez ikakvih zahvata na kutiji. Mijenjanje parametara skretnice se radi u realnom vremenu dok se sluša glazbeni materijal pa se odmah moze usporediti svaka promjena. 

Ono sto su nekada pokusavali kompenzirati razlike u kasnjenju odziva sa pomakom visokotonca na prednjoj ploci danas se jednostavno rijesava za par sekundi dok se slusa glazba. Znaci ne morate raditi stotine izracuna i 10 vrsta kutija da bi dobili te sitne ili krupne razlike.

Ima jos puno toga sto ide u korist takvoj konstrukciji,...jedino sto je veliki problem u tome je činjenica da malo ljudi zna sve te mogućnosti upotrebljavati i tumaciti na ispravan nacin, mala pogreška vodi u propast, cak i više nego kod pasivnih kutija.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Dacho said:

Tu je mozda mala prednost suvremenih zvucnih kutija poput ovih sto ja radim, softwerske prilagodbe skretnice, levela, faze, kašnjenja i sl. uveliko olakšavaju posao naravno uz preduvjet da su osnovni parametri kutije dobro slozeni. Ali sa ovakvim pristupom ne mora da dugo traje istrazivanje i štelanje kutija da bi se izvukao maksimum. 

Kod pasivnih kutija za vrhunski rezultat moze biti samo ako su driver, kutija i skretnica u potpunoj sinergiji. Ako bilo sto od ta tri elementa bude na krivi nacin upotrebljeno sve pada u vodu.

Kod aktive sa DSP om se puno toga moze napraviti bez ikakvih zahvata na kutiji. Mijenjanje parametara skretnice se radi u realnom vremenu dok se sluša glazbeni materijal pa se odmah moze usporediti svaka promjena. 

Ono sto su nekada pokusavali kompenzirati razlike u kasnjenju odziva sa pomakom visokotonca na prednjoj ploci danas se jednostavno rijesava za par sekundi dok se slusa glazba. Znaci ne morate raditi stotine izracuna i 10 vrsta kutija da bi dobili te sitne ili krupne razlike.

Ima jos puno toga sto ide u korist takvoj konstrukciji,...jedino sto je veliki problem u tome je činjenica da malo ljudi zna sve te mogućnosti upotrebljavati i tumaciti na ispravan nacin, mala pogreška vodi u propast, cak i više nego kod pasivnih kutija.

Hm ? mislim da bilo koji "buđet" proizvod  neče biti isti , bez obzira koji ih softver kontolirao sa svim znanjem svijeta . Time ne mislim na ove zvučnike , neg općenito . Hardver je "gazda" , a softver  samo KONTROLA - više ili manje sposobna .  nhf . :)

Link to comment
Share on other sites

moje je neko skromno glediste da je u kii3 i verovatno dutch & dutch prosto uradjeno jako puno stvari ali da je kljucna stvar sto je sve to jako dobro harmonizovano i naštimovano da radi u medjusobnom interesu tako da se suma - zvuk - verovatno vise od zbira pojedinacnih elemenata. zato je to na kraju ispao zaista signature proizvod koji je mnogima pokvario koncepcijska razmisljanja. moj lični problem je što ih nalazim neopisivo ružnim za u dnevnu sobu, tu mi je dutch & dutch prihvatljivije resenje mada i to ne sasvim pošto gospoda ne nalaze potrebnim da za 10k evara i malo jace stave na kabinet prednju mrezicu i sakriju drajvere. mislim da sam mlađi možda bi me ložilo da mačoru na izvolte dajem nešto tako da izgrebe, no nemojmo se zajebavati. ovi ljudi moraju da uđu u stvarni svet i to će se pre ili kasnije desiti. plus što ćemo videti da koju stranu će ići politika cena, na gore ili na dole. tu već nisam optimista. mislim da se ne lažemo iz perspektive cena audifilije ovo je totalna jeftinoća kada se uzme u obzir sve ali ja moram da k**** jer ne mogu da zamislim da ostanem bez svih uredjaja u sobi i 10+ k evra.

Link to comment
Share on other sites

Tu dolazimo do stare srbske izreke - tehnofilija, bolest najmilija. 

Meni moji zvučnici mnogo bolje rade bez mrežica, bez obzira što proizvođač tvrdi da je isto tj. da je uticaj minimalan. Ložim se na tehnologiju ugrađenu u njih jednako koliko na zvuk. 

To je ozbiljan deo šarma i kod lampaških pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Što se D&D tiče, koriste uveliko podcenjene Seas L22RNX/P baseve iz Prestige serije i Seas 27TBFC/G visokotonce. Basevi pozadi ne znam koji su. Poseduju kulere sa donje strane koji odvode topao vazduh dalje od D class i DSP procesora. Sve u svemu - jeres na jeres prosečnog, zabludelog audiofila jer ne može jeftina Prestige serija da svira dobro, ne može metalni visokotonac da ne zvuči metalno, ne može D klasa da zvuči toplo pogotovo sa metalnim drajverima, DSP potpuno digitalizuje i napravi zrnastim zvuk i na koncu, pobogu - nikako kuler u hifi komponentu. 

Domaća uradi sam scena obiluje pojačalima koja na silu, pasivnim hlađenjem, pokušavaju da sa 10+ kilograma aluminijuma urade ono što može sa 3kg plus tihi kuler od 10€ sa spuštenim brojem obrtaja. 

Link to comment
Share on other sites

ja bih voleo da sam mogu da odlučim oko slušanja sa ili bez mrežica, a i mrežice mi ne trebaju dok slušam nego kada nisam kod kuće. jednom sam pre više od 10 godina imao intervenciju mačora na vuferima gde ga je draškalo to što se dustcap trese i vibrira, pa je probao da se obračuna s tom pojavom. taj sam problem rešio promenom dustcapa i improvizovanjem mrežice preko drajvera ai to ne bih radio ponovo. znači stavi mrežicu, lako ću da je skinem a ako je nemam ne mogu da je stavim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...