Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hifista, toplo preporučujem da poslušaš Kii pa onda reci HOP!

:) 

nema potrebe da izigravam KII -advokata, ko me zna-zna i to da sam jedan od najvećih skeptika po pitanju digitalije i malih zvučnika. Sa istom tom skepsom sam pristupio i slušanju KII three zvučnicima koji su me nakon sat vremena slušanja ubedili da se radi o inovativnom konceptu koji u sebi inkorporira i jedan od najbolje pogođenih odnosa zauzimanja životnog prostora sa hajfajem u odnosu na dobijen zvuk kog se ne bi stideli ni oni sa daleko prefinjenijim ušima od mojih.

 

Mislim da bi kod mene još bolje prošli da je bio blind test, majkemi mislim da bih se kladio da sedim u bioskopu, doduše ne onom dobrom iz 80-tih nego u onom dobrom iz 2010-tih. Zvuk velik, otvoren, potpuno unboxed, sistem koji ekspresno reaguje na promenu žanra muzike i produkcije. Voleo bih da čujem takav zvuk iz sprava "klasičnog" formata koje se uklapaju u cenovni razred sa KII trojkom.

 

Ako ikada pređem na digitaliju mislim da će to biti radikalna promena koncepta koja će inkorporirati u sebi ovakve neke hlebopekačima slične all-in-one sprave u sobi uz dodatak tableta sa kog mogu da biram muziku sa nekog muzičkog servera (valjda se tako zove Tidal/Spotify/Deezer/štatijaznam). 

Link to comment
Share on other sites

Ce se sredim da dobijem popust. :)  Procitah u ranijim postovima da je zvucnik bio demonstriran na domacem sajmu na kome sam i ja bio, prosao sam sve sobe ali ga nisam zapamtio. Zapamtio sam Solaja, AN i JBL/Mac sobe. Ja se prvo hvatam za tonalni i dinamicki kvalitet, kao osnovni preduslov da uzivam u muzici, ne padam na mikro detalje i soundstage. Koristim mini-dsp sa linearnim napajanjem, i to mi radi prihvatljivo jedino u bas podrucju ispod 100hz, gore zvuci kao umetnuti los preamp. Od class-D imam u ormanu za ispomoc Trends Audio, i to na bateriji radi za sve pare. Znam da nije lako napraviti DAC da svira sa malo duse.  DSP ima potencijal al jos ne videh DSP uredjaj gde je DA konverzija, napajanje i master clock uradjena na nivou high end dacova. Ne cuh class D sa tonom koji parira kvalitetnom class A. A ovi momci spakovase dsp, 6 dacova, 6 hypexa, 6 drajvera i napajanje u kutiju od 15kg. 

Link to comment
Share on other sites

Moze da kosta koliko hoces, svaki dizajn je stvar kompromisa. Neko neke kompromise ne moze da prihvati bez obzira na cenu. Verovatno ih nisam primetio zbog slicnog nalaza kao u  what hi-fi review-u

These speakers set sky-high standards in many ways. If you’re looking for agility, precision, bass and plenty of loudness from small speakers that will sound good in just about any room, then you’ve found them. Perfect, then? Not quite.

 

The Kii Controller has many practical advantages and gives a notable increase in clarity over even very good preamps like our reference Gamut D3i, but using it does result in a loss of natural warmth and body to the sound. Instruments and voices sound thinner and less convincing despite the extra cleanness of the presentation.

 

But regardless of whether the Controller is used or not, the Threes fall a little short in other areas too. While brilliant at defining the leading edges of notes, the speakers don’t render the texture of sounds as well as we like, nor do they convey dynamic nuances with great conviction.

The combination of these things means that Nina Simone doesn’t quite touch our soul, even with a song as affecting as Strange Fruit, while Debussy’s Claire De Lune lacks a little of its usual magical draw. Add an inability to get our feet moving to Michael Jackson’s Don’t Stop Till You Get Enough thanks to rhythmic precision that isn’t truly spot on, and you have a speakers that are dazzlingly easy to admire but not quite so easy to love.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, hifista said:

Moze da kosta koliko hoces, svaki dizajn je stvar kompromisa. Neko neke kompromise ne moze da prihvati bez obzira na cenu. Verovatno ih nisam primetio zbog slicnog nalaza kao u  what hi-fi review-u

" But regardless of whether the Controller is used or not, the Threes fall a little short in other areas too. While brilliant at defining the leading edges of notes, the speakers don’t render the texture of sounds as well as we like, nor do they convey dynamic nuances with great conviction.

WE LIKE

Ajd sad pogodi,sta se njima svidja

Sto rece prof na sajmu,slobodan  citat:

"Mozda smo do sada slusali sve pogresno i kada se pojavilo ono pravo,ne umemo da ga prepoznamo"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...