Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

5 sati ranije, zoranzu said:

WE LIKE

Ajd sad pogodi,sta se njima svidja

Sto rece prof na sajmu,slobodan  citat:

"Mozda smo do sada slusali sve pogresno i kada se pojavilo ono pravo,ne umemo da ga prepoznamo"

Deder da vidim gde su to Englezi mnogo pisali hvalospeve za neki nemacki proizvod.. i obrnuto. Mozda se to nekada ranije i desavalo, ali danas u eri “odrzivog” marketinga zaista sve redje.

Secam se nekog davnog testa aktivnih kutija Adam Audio Tensor Gamma u What Hifi i tadasnje sjajne recenzije, ali posle toga ni traga od pomenute firme.. Sta, u medjuvremenu su ovi zaboravili kako se prave dobri zvucnici?!

Ne radi se samo o razlicitoj “filozofiji” zvuka (licno me nikad nije dotakao neki nemacki hifi), vec i finansijskim interesima. Zasto bi iko ulagao u reklamu tamo (citaj: WHAT HIFI?) gde potencijalno moze da prodje kao “bos po trnju”?!

Sa Amerikancima je malo drugacija situacija, pa je pomenuti Kii proglasen za proizvod godine ako se dobro secam.

Jasno da vecina audiofila po inerciji pretezno cita anglo-americke sajtove/magazine zbog engleskog jezika jer proizvodjaci sa tih prostora i jesu dugo bili motor razvoja hife, sa naglaskom na Severnu Ameriku. Ali ekspanzijom engleskog i ovo biva sve manje bitno.

Ja licno pratim i sajtove tipa What Hifi, jer su se moji slusni utisci u par slucajeva zaista poklapali sa njihovim opisima. Izmedju ostalog, nekada sam imao Dynaudio Contour S1.4, a koji su opisali upravo na nacin kako sam ih i ja doziveo. 

Elem, cilj danasnjih hifi medija je da generalno uspostave dugorocnu saradnju sa prozvodjacima/distrubuterima pre svega na osnovu placenog oglasavanja. I to skoro iskljucivo onih proizvoda (a ima ih dovoljno) sa ujednacenim kvalitetom, garancijom i dovoljno velikim brojem distributera - ukratko nesto sto ima neki kontinuitet i odrzivost na duze staze. Prosto ko pasulj. A neka se ovim drugima (citaj: ezoterijom) bave neki drugi sajtovi tipa 6moons i sl. Sa stanovista kapitala, potpuno logicno i ocekivano. 

Sto je neki proizvod masovnije proizvodnje (pezorativno nazvano hifi kozmetikom), ili sa druge strane, high-end proizvod ekstremno visoke cene, utoliko je potrebno ulagati veca sredstva u marketing.

I jednoj i drugoj grupi maloprodajna cena upravo omogucava neophodan budzet za reklamno oglasavanje. Prvima na osnovu nize cene (i marze) ali veceg obima proizvodnje/prodaje, a ovim drugima na osnovu visoke cene (i velike marze) ali i s time u vezi manjeg obima prodaje. I jedni i drugi imaju svoju ciljnu grupu pa samim tim i medije koji se obracaju takvoj publici.

Zato citajte (i izmedju redova) i slusajte bez predrasuda i izaberite ono sto vam se najvise dopada, ili makar mislite da vam se najvise dopada.

Apropo boldiranog Zokijevog teksta.. navika je cudo. Kada sam kupio prvi HD televizor (Philips PFL9664), prvi utisak sto se tice slike je bio “auu, ovo izgleda previse realno”..

Isto tako je i sa hifom, ali sa drugim stvarima u zivotu. Treba istraziti i dati stvarima vremena (a strpljivost je bas tipicna za audiofile :D) da biste znali sta vam se zaista svidja.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Chieftec said:

Ima negde da se čuje u Bg u salonu, ili kući kod nekoga? 

Video sam ih prosle godine u Bangkoku ali me nije zanimalo zbog cene, a sada su se finansije promenile malo pa me baš zanima 

Napisao je Anubisgrau, kod Srđana Krge, koji je vlasnik AV Impulsa.

Vidi sa Simom, aka SonicHammer oko svega.

Link to comment
Share on other sites

Srdjan  nije vlasnik vec tek suvlasnik AV Impulsa :D

Ja kao takodje suvlasnik a ne vlasnik AV Impulsa  B) mogu da kazem da AV Impuls ne zastupa niti prodaje Kii te se isti ne moze cuti i videti u prostorijama nase firme.

Tek da ne bude zabune. :)

 

 

24 minuta ranije, RingeRaja said:

Napisao je Anubisgrau, kod Srđana Krge, koji je vlasnik AV Impulsa.

Vidi sa Simom, aka SonicHammer oko svega.

 

Link to comment
Share on other sites

Jedini portal sa integritetom za koji znam jeste Stereophile, a od skoro sam saznao i za Fidelity Magazin (videćemo šta oni kažu ali odaju dobar utisak). Izmereno, poslušano, iskreno iskomentarisano. Zanimljiv je i klip koji je Džon Atkinson napravio pod imenom A Life in Audio gde pred kraj objašnjava da dok god je on glavni urednik Stereofajl magazina, stvari neće biti obojene i merenja će biti realna - kad više ne bude mogao da održi to obećanje, neće više biti urednik. 

Link to comment
Share on other sites

On 14.10.2018. at 12:56, Филип said:

Deder da vidim gde su to Englezi mnogo pisali hvalospeve za neki nemacki proizvod.. i obrnuto. Mozda se to nekada ranije i desavalo, ali danas u eri “odrzivog” marketinga zaista sve redje.

 

данас гледао емисију о аутомобилима где енглези фале порше :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
51 minuta ranije, džonibigud said:

Potrebne su slušalice da bi se ovaj snimak sa YT čuo kako treba:listen

 

Potrebna KII3 da bi se čula KII3 bez uvrede

molio bih iskusne audiofile uz puno uvažavanja njihovog znanja i iskustva da ne linkuju youtube-snimke kao relevantan izvor muzičkih informacija. Dovodi u zabludu mlađe po stažu a kod starijih stvara osećaj neozbiljnosti.

ko je spreman da se isprsi sa 10k € za njih taj ima i 100€ za maksimalne troškove glede puta&smeštaja do BG glede njihovog slušanja i procene da li im to treba u ovom kratkom ali slatkom životu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, siroma said:

+1

Btw za ozbiljnog kupca ĉe ozbiljan prodavac da ih donese na slušanje u  predvidjenoj sobi I setupu.

I hoće. Snimak je postavljen razonode radi. Svako ozbiljan treba to tako shvati. Izvinjavam se svakom kome sam povredio audiofilska osećanja nije mi to bila namera. Da ste propratili prvi link pronašli bi vezu sa snimkom. Inače devojka je simpatična;) a i otkrio sam par novih albuma u snimku:listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...