Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

23 sati ranije, black coffe said:

Hm ? mislim da bilo koji "buđet" proizvod  neče biti isti , bez obzira koji ih softver kontolirao sa svim znanjem svijeta . Time ne mislim na ove zvučnike , neg općenito . Hardver je "gazda" , a softver  samo KONTROLA - više ili manje sposobna .  nhf . :)

 O kako nisi u pravu. DSP, room correction, DAC, sve to je SOFTVER. OK, postoje hardverski DAC cipovi, ali i ja, koji sam onako bas tradicionalista sa Pacific Microsonics -> PCM 1704 kombinacijom sam svestan da su cak i vrhunski DAC-ovi danas softver koji trci na nekom FPGA cipu.

 Hardver je bitan, jos uvek, kod pojacala i zvucnika, mada polako i tu se stvari menjaju. Pogledaj sta rade, pored Kii, npr. Linn ili Devialet - softverski kontrolisani impulsni odgovor pojacala, da bi se obezbedio idealan pomeraj i kontrola membrane zviucnika. Bukvalno se softverski peglaju ne samo pojacala vec i zvucne jedinice, indirektno.

 Pri tom, zapravo je prica suprotna: Mnogo je lakse iskopirati hardver nego softver. Nema tu "znanje sveta", neko je seo i dobro uposlio gomilu inzenjera da smisli skroz orginalno resenje i za to platio lepe pare. To je ono sto bi se najteze kopiralo, jer trazi slicnu kolicinu trruda da se rekreira - i drugacije ne ide.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, nkrgovic said:

 O kako nisi u pravu. DSP, room correction, DAC, sve to je SOFTVER. OK, postoje hardverski DAC cipovi, ali i ja, koji sam onako bas tradicionalista sa Pacific Microsonics -> PCM 1704 kombinacijom sam svestan da su cak i vrhunski DAC-ovi danas softver koji trci na nekom FPGA cipu.

 Hardver je bitan, jos uvek, kod pojacala i zvucnika, mada polako i tu se stvari menjaju. Pogledaj sta rade, pored Kii, npr. Linn ili Devialet - softverski kontrolisani impulsni odgovor pojacala, da bi se obezbedio idealan pomeraj i kontrola membrane zviucnika. Bukvalno se softverski peglaju ne samo pojacala vec i zvucne jedinice, indirektno.

 Pri tom, zapravo je prica suprotna: Mnogo je lakse iskopirati hardver nego softver. Nema tu "znanje sveta", neko je seo i dobro uposlio gomilu inzenjera da smisli skroz orginalno resenje i za to platio lepe pare. To je ono sto bi se najteze kopiralo, jer trazi slicnu kolicinu trruda da se rekreira - i drugacije ne ide.

Ma u stvari smo isto mislili ! Naravno da će u budućnosti  softver napredovati i onoj sirovini  hardveru naređivati što da radi ! :) Samo ova "sirovina" treba  "hranu" da bi mogla raditi svoj  posao ? . Mislim da se razumijemo ! .:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, black coffe said:

Ma u stvari smo isto mislili ! Naravno da će u budućnosti  softver napredovati i onoj sirovini  hardveru naređivati što da radi ! :) Samo ova "sirovina" treba  "hranu" da bi mogla raditi svoj  posao ? . Mislim da se razumijemo ! .:thumbsup2

Za koju godinicu kad nam svima ugrade čipove, neće nam ništa više ni trebati, puštaš muziku direktno sa ramena u aktivne zvučnike i radiš DSP kako ti se viđa, to je budućnost.:talasi

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Nixie said:

Za koju godinicu kad nam svima ugrade čipove, neće nam ništa više ni trebati, puštaš muziku direktno sa ramena u aktivne zvučnike i radiš DSP kako ti se viđa, to je budućnost.:talasi

A je !. Imati ćemo " ekvilajzer " ugrađen  drito u možđane i mislima ćemo ga štelati osobnom ugođaju . :) , pa kaj fali ? - imati čemo svaki svoj Hi end - po osobnom ukusu ! . :thumbsup2:D

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, black coffe said:

A je !. Imati ćemo " ekvilajzer " ugrađen  drito u možđane i mislima ćemo ga štelati osobnom ugođaju . :) , pa kaj fali ? - imati čemo svaki svoj Hi end - po osobnom ukusu ! . :thumbsup2:D

Ko  David Bowie u filmu The Man Who Fell to Earth  ako se sećaš sa onim muzičkim sokoćalom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, black coffe said:

Btw , interesira me jel slušaš ? HI  END  zvuk ili uređaje ? ;), no  pitanje je preosobno , oprosti ! .

Slušam sve, kad nešto napravim prvo slušam tehnički, a posle slušam muziku. E sad da je hajend, ne bih rekao, nije mi nekako dovoljno skupa oprema.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 31.1.2019. at 11:37, black coffe said:

A da !  Nije "bitno kako svira" neg kolko košta ? . Osobno u ovim godinama sa "potumplanim" ušima više ni ne čujem hajend zvuk ,  Al vele " iskusni"  da ga mogu doživjeti ;).

Bitno je i jedno i drugo, ako postoji velika disproporcija, il si ubo jackpot il si se debelo prešao. Kii Audio Tree ti dođe više kao kompletan sistem, nego samo zvučnici. Svidelo mi se na show kako to svira, samo je soba bila previše mala za tu spravu. Plus, slušali smo ih izbliza ko neke monitore u studiju (da ne kažem ko Japanci kad slušaju JBL u predsoblju). Kao moderan koncep deluje skoro savršeno, plus nema tu puno  menjanja, možda samo padne ponekad neki software update. A da ne pominjem njihovu zaista minimalnu veličinu i  prostor koji zauzimaju, ostaje puno mesta da se lepo postave u sobi. Možda bi se moglo malo još unaprediti koncentričnim mid/high driverom po ugledu na KEF, i nema dalje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...