Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sto bi moj dobar drugar alpinista rekao:

“Nije samo ostvarenje cilja ono što ispunjava čoveka.Način na koji dolazite do vrha, put kojim napredujete, misija koju ispunjavate, iskušenja kroz koja prolazite i iskustva koja stičete, više vrede od nekoliko trenutaka provedenih na vrhu.Jer čitav život nećete provesti na cilju nego na putu do njega...”...keep tweaking :P

P.S. Jako bih voleo posedovati Kii sa kontrolerom ;)

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, golum said:

Sto bi moj dobar drugar alpinista rekao:

“Nije samo ostvarenje cilja ono što ispunjava čoveka.Način na koji dolazite do vrha, put kojim napredujete, misija koju ispunjavate, iskušenja kroz koja prolazite i iskustva koja stičete, više vrede od nekoliko trenutaka provedenih na vrhu.Jer čitav život nećete provesti na cilju nego na putu do njega...”...keep tweaking :P

P.S. Jako bih voleo posedovati Kii sa kontrolerom ;)

Uz dužno poštovanje tvog kolege , zašto ne tražiti nemoguće ?

Zar nije lepše i korisnije skratiti penjanje i biti stalno na vrhu , uživati u pogledu sa vrha koji oduzima dah ? 

Zar to nije smisao , uživanje u muzici bez muka kako podesiti sistem ? Ja otkad sam rešio većinu nevidljivih problema (sobna akustika ) sve ređe dolazim na forum , sve ređe čitam HIFI štampu a sve više uživam u muzici , posebno u klasici i filmskoj muzici ...uz Tidal otkrivam i neke, za mene nove a u stvari Jazz klasike kao npr Barney Kessel.

U stvari Kii to omugućuje na brz i iznad svega povoljan način ....ravno u cilj bez suvišnih troškova i bez repova koje kasnije treba prodavati . Ko god misli da je Kii skup nek sabere pojedinačne komponenete ...o to me smo pričali nekoliko puta. Nije jeftin ali je povoljan za ono što pruža ...

To je samo moje mišljenje , svako treba da uživa u onome što ga čini srećnim ...neko se penje , neko ide helikopterom ali svakako se vidimo na vrhu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Честитке за принову :cheers

Кии заиста није скуп за оно шта нуди, а ослобађа од многих мазохистичких порива :D

Ту је и Мангер јако занимљив, па се актива у том смислу претвара у жељен пут коме треба прићи.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, lalelala said:

Uz dužno poštovanje tvog kolege , zašto ne tražiti nemoguće ?

Zar nije lepše i korisnije skratiti penjanje i biti stalno na vrhu , uživati u pogledu sa vrha koji oduzima dah ? 

Zar to nije smisao , uživanje u muzici bez muka kako podesiti sistem ? Ja otkad sam rešio većinu nevidljivih problema (sobna akustika ) sve ređe dolazim na forum , sve ređe čitam HIFI štampu a sve više uživam u muzici , posebno u klasici i filmskoj muzici ...uz Tidal otkrivam i neke, za mene nove a u stvari Jazz klasike kao npr Barney Kessel.

U stvari Kii to omugućuje na brz i iznad svega povoljan način ....ravno u cilj bez suvišnih troškova i bez repova koje kasnije treba prodavati . Ko god misli da je Kii skup nek sabere pojedinačne komponenete ...o to me smo pričali nekoliko puta. Nije jeftin ali je povoljan za ono što pruža ...

To je samo moje mišljenje , svako treba da uživa u onome što ga čini srećnim ...neko se penje , neko ide helikopterom ali svakako se vidimo na vrhu :D

 

Lale nekako si masio poentu price odnosno nisi jer "zivotni koncepti" pojedinaca nisu isti. Ti volis da uzivas u pogledu/muzici odmah, a neko do toga voli da stigne polako. Kao sto rekoh voleo bih da imam Kii i siguran sam da bih uzivao u njemu ali mi moje tweakovanje i zezanje donosi ogromnu radost i zadovoljstvo ali i ne retko nerviranje ali i taj deo kapiram kao osnovni sklop penjanja.

BTW kolega penjac je jedan od retkih, a mozda i prvi sa nasih prostora, koji je bio na vrhu posle koga nema dalje, gde nema precica do vrha i koji kada popnes na njemu ne ostajes dugo ali je zato sam put do njega toliko vredniji ;)

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, golum said:

Lale nekako si masio poentu price odnosno nisi jer "zivotni koncepti" pojedinaca nisu isti. Ti volis da uzivas u pogledu/muzici odmah, a neko do toga voli da stigne polako. Kao sto rekoh voleo bih da imam Kii i siguran sam da bih uzivao u njemu ali mi moje tweakovanje i zezanje donosi ogromnu radost i zadovoljstvo ali i ne retko nerviranje ali i taj deo kapiram kao osnovni sklop penjanja.

BTW kolega penjac je jedan od retkih, a mozda i prvi sa nasih prostora, koji je bio na vrhu posle koga nema dalje, gde nema precica do vrha i koji kada popnes na njemu ne ostajes dugo ali je zato sam put do njega toliko vredniji ;)

taman posla da ti neko ukine zadovoljstvo promene laNpi.To nema cenu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Lale nekako si masio poentu price odnosno nisi jer "zivotni koncepti" pojedinaca nisu isti. Ti volis da uzivas u pogledu/muzici odmah, a neko do toga voli da stigne polako. Kao sto rekoh voleo bih da imam Kii i siguran sam da bih uzivao u njemu ali mi moje tweakovanje i zezanje donosi ogromnu radost i zadovoljstvo ali i ne retko nerviranje ali i taj deo kapiram kao osnovni sklop penjanja.

BTW kolega penjac je jedan od retkih, a mozda i prvi sa nasih prostora, koji je bio na vrhu posle koga nema dalje, gde nema precica do vrha i koji kada popnes na njemu ne ostajes dugo ali je zato sam put do njega toliko vredniji ;)

tako je... To je poenta. Sad imas Kii 3 ( ko moze ), najbolji, a za godinu dve dolazi Kii4, 5...Oni sviraju jos bolje, i sta sad ? Novih 10 - 15 K ? Ogroman broj audiofila se ponasaju nekad kao mala deca - kupe skupu i dobru igracku koja im brzo ili malo posle dosadi, pojavila se nova, bolja...A ulaznica za tu novu je nekad skupa...Tako da, ima nas raznih, i ne treba generalizovati i sve trpati u isti kos. Neko npr. strucan i pametan mozda skapira i pokusa nesto slicno u privatnom aranzmanu i napravi slicno za 20%, i pritom uziva u tom poslu iako zna da nije originalno i rizikuje sta ce dobiti...Drugi i ne mastaju o tom, finansijska nedostupnost, tweakuju to sto imaju, ili menjaju za drugo, cenovno prihvatljivije...I svi su oni audiofili, nije samo audiofil onaj koji sticajem okolnosti ima sve i to odmah, jer hoce odmah da slusa najbolji zvuk...Tako da,uz postovanje za kutije i pravac razvoja istih, nekad mi dodje zaista smesno toliko forsirati kupovinu i isplativost istih kod nas na forumu, kao da je to za nas otici kupiti kokice...

Link to comment
Share on other sites

Zaboravlja se da ovo nije diy forum a ni samogradnja odavde.

Koliko clanova zna da napravi nesto slicno ili bar nesto sto bi licilo?

Ako i zna nesto o tome,potrebni su uslovi,potrebno je vreme i prostor za rad na projektu.

Ko hoce da tvikuje Kii,i tu ima dosta mogucnosti za igru,kroz zamenu,strujnog kabla,konektora,lan kabla i usb kabla.

Sve te promene se cuju na njima.

PS

Kad covek nadje nesto sto mu odgovara,zasto bi trazio dalje,

Tweakovanje moze da bude zabavno ako je iz radoznalosti,

ali neki put je i zbog nezadovoljstva zvukom sistema

Vreme* moze pametnije da iskoristi.

*novac

 

Link to comment
Share on other sites

@golum , @Delija

svako uživa u svom delu predstave ... ja cenim penjače (i sam sam bio, nadam se da je to gotovo) ali i jako cenim direktan put do vrha sa minimalnim troškovima i sigurnim ishodom. Moglo bi se reći , umoran sam od penjanja ...

Kad me neko pita za savet ja iznesem oba iskustva , prednosti i mane ... kontam da ovde na forumu ima više ljudi koji cene penjački stil ali sam siguran da van foruma ima znatno više ljudi koji bi da uživaju u muzici i da ništa ne diraju jer ne znaju i nemaju vremena .

Ja sam svoju naknadnu pamet javno izneo ...da krećem iznova sa istim parama i sadašnjom pameću i iskustvom sigurno bi se opredelio za Kii . Da nije tako teško prodati polovnu opremu u Srbiji možda bi ti i u radio ...

@milovan1963

biće sigurno novih modela Kii audio ....biće i drugih proizvođača koji će probati da ugrabe deo kolača sa nekim sličnim proizvodom . Ali ono što je sigurno to je da je Kii good enough za te pare da zadovolji svakog iole ozbiljnog audiofila i ljubitelja muzike. KOnkurencija je pokretač i nevidljivi sudija zapadne ekonomije .

Link to comment
Share on other sites

Polako, Lale, prava "digitalija" u Hi-Fi-ju je tek uzela zalet. Do nedavno je bila rezervisana iskljucivo za HT.

Razmisljao sam i ja da li sam u pravom trenutku krenuo sa renoviranjem sistema, ali sa druge strane uvek moze da se ceka nesto novo, jace, bolje.

 

p.s. Prodaje kod nas nema. Pomiris se odmah sa "vencanicom" i to je to. Eventualno da prodajes za 1/3 cene...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Polako, Lale, prava "digitalija" u Hi-Fi-ju je tek uzela zalet. Do nedavno je bila rezervisana iskljucivo za HT.

Razmisljao sam i ja da li sam u pravom trenutku krenuo sa renoviranjem sistema, ali sa druge strane uvek moze da se ceka nesto novo, jace, bolje.

 

p.s. Prodaje kod nas nema. Pomiris se odmah sa "vencanicom" i to je to. Eventualno da prodajes za 1/3 cene...

dok sam bio tamo daleko , hifa mi je bila kao neka poveznica sa domovinom i drugarima ... sad kad sam tu i kad sam se posvetio  tome do maksimuma i rešio skoro sve nedoumice nekako sam izgubio  zalet za celu tu priču ....muzika me vuče ali ideje za tweak-ovanje mi ne dolaze više na pamet , Možda sam se umorio , možda nemam motivacije jer mi sistem zvuči tako da sam poptpuno zadovoljan i sad sa ovim iskustvom znam da i ne može mnogo bolje . Elem dobro je da me muzika ne napušta . Ova druga inspiracija možda naiđe kasnije . Nikada ne reci nikad !

Link to comment
Share on other sites

Lalo ti si u svakoj fazi bavljenja hi fi jem mislio da si na vrhu.....to je razlog zasto proces penjanja mora da postoji.

Ti koje spominjes da hoce najbolje i hoce sada,moraju da imaju nekog da im kaze da je to to- jer oni sami to ne znaju i nikad nece znati dok ne prodju edukaciju tj. penjanje kako Golum kaze tj. mudri alpinista.

Da si u pravu instant audiofili sa novcem bi imali najbolje sisteme a nemaju,

znali bi kad su pri vrhu a kad u bunaru a ne znaju,

znali bi kad nesto dobro zvuci i kad ne a ni to ne znaju.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RingeRaja said:

“Penjanje” uvek postoji, ili ti penješ ili te neko penje.

Instant uživancije sa vrha nema, neće je biti ni kad budu napravili mašinu za teleportovanje.

mnogi penjači idu gore ali cik cak i ne znaju gde je vrh ... zbog toga treba posećivati ozbiljne salone i ozbiljne izložbe da bi svako video više dobrih sistema u stavio ih u direktnu komparaciju kako po zvuku tako i po novcima . To je bio moj problem ...ali bilo je tu i drugih problema , sad to nije tema. Svakako kad čovek ima makar malo iskustva postane mu jasno koliko je Kii dobro zamišljena spravica.

Mnogi ljudi koji imaju dosta novca nisu pravi audiofili , treba ima nešto da svirucka i da se pokažu i tako zalutaju ...i sami ne osećaju razlike između sistema sa xxx$ i XXXX$ pa se onda odluče po nekim drugim kriterijuma . Imam takvog , znamo se od 7 godine i lepo mi čovek priznao .

Kii nije za svakog ...njegova spoljašnjost i pojava nisu bleštave da bi nekog impresionirale na brzinu . Kii je za one koji ipak kapiraju suštinu , barem donekle ...za ljude koji ipak znaju da prepoznaju dobar zvuk i da ga stave u kontekst novca i vremena potrebnog da se do njega dodje sklpanjem sistema i rešavanjem sobnih anomalija.

Kii je za umorne audiofile , umorne od alpinizma a željne dobre muzike ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ma dečki cilj je vrh al na njemu obično jma malo mjesta . Uvijek dođe neko novi ? pa ste skine s trona međutoa to ne bi trebao bit problaem . Makneš se sa vrha - tog i potražiš si neki novi koji još nitko nije osvojio . Načelno sam put do vrha je puno zanimljiviji od samog stajanja na vrhu . To zadovoljstvo obično kratko traje . Parafraziram ? :)jer ako postoji izraz  " nikad zadovoljan"     to važi za audiofile i .... hm . Slično je kad smo ( pojedini )  bili mladi i fafali komade ( ženskinje) - cijela priredba dok je nisi dobio u "klinč" je bila interesantnija nego sam "klinč" . Sory na offu :mellow:.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

 . Slično je kad smo ( pojedini )  bili mladi i fafali komade ( ženskinje) - cijela priredba dok je nisi dobio u "klinč" je bila interesantnija nego sam "klinč" . Sory na offu :mellow:.

Secam se cele priredbe,ali sam zaboravio zbog cega je bio "klinc" :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...