Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

3 sati ranije, RADE said:

nema veze cena nego kako zvučnik radi . Može da košta i 1000 evra komad ako ne radi kako treba

Stvar je u tome sto je visokotonac mogao da bude bolji a time, predpostavljam i skuplji. Slusao sam ih na prezentaciji u Bg-u prosle godine dobra 2 sata. Malo, malo pa je zapadao u distorziju na sta je covek koji je drzao upravljacki modul odmah reagovao i smanjivao spl. Sedeo je desno od mene na 1,5-2m pa sam primetio. 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, damic said:

Stvar je u tome sto je visokotonac mogao da bude bolji a time, predpostavljam i skuplji. Slusao sam ih na prezentaciji u Bg-u prosle godine dobra 2 sata. Malo, malo pa je zapadao u distorziju na sta je covek koji je drzao upravljacki modul odmah reagovao i smanjivao spl. Sedeo je desno od mene na 1,5-2m pa sam primetio. 

:D taman sam hteo da pohvalim visokotonac zbog niza stvari , ali izgleda da je on klasa do 2-3000 evrića . Ima Seas onaj od 38 mm  i 150 evrića ....ali u pravu si , čim je skuplji obično je to povezano sa manjim izobličenjima .

 Pošto ja imam mogućnost da nabavim još bolje bas jedinice nego što su ti i što imam mogućnost da nabavim daleko bolji mid a možda čak i visokotonac , mene interesuje kako ti se čini koncept tih kutija , jel se isplati to klonirati .

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi se isplatilo kloniranje, naravno uzeti nesto bolje/skuplje zv. jedinice, izbor pojacala d klase je prilican. DSP-XO se moze naci za relativno malo novaca, moze i nesto gotovo iz programa miniDSP.

Kardio bas se postize sa zadnja dva basa koji rade u kontrafazi i imaju delay od oko 40cm (kod originalne kutije).

Ako bi se kutija radila od blazujke ili mdf, gabariti bi morali biti nesto veci. Pojacala bi izbacio iz kutije i uvalio u stalak.

Al, da ne idemo sada van teme...

Link to comment
Share on other sites

Smestaj pojacala u stalak moze se naći kod aktivnog Linn Akudorik zvučnika. Stalak je od aluminijuma pa je ujedno on ujedno i hladnjak za 5 pojacala od 250w.Kad vidim minijature uvek pomislim na problem sa hlađenjem i trajnost.To mi je prvo palo napamet i ka sam video Devialet.Lale je dobio priliku da ih pipne Kii na Axpona sajmu,kaze mlako.

Link to comment
Share on other sites

Kii je lifestyle proizvod za veoma usku grupu audiofia koji su vec potrosili izvesne  velike novce i znaju da cene kvalitet zvuka i pre svega uskladjenost svih delova sistema ... to je za ljude koji cene i vreme ulozeno da bi neki sistem proradio u svom najboljem svetlu . Ovde je to sve za odmah i sad :-) nema lutanja ... i uz sve to je lako prenosivo . U ovom velikom svetu ima takvih audiofila dosta ...ispred sobe gde je Kii izlagan cekalo se u redu za mesto.

 

E sad "lifestyle" i Srbija = malo kupaca , nazalost

 

Ponovicu , nije to najbolji zvuk na sajmu ali je daleko najbolji za te pare i mnogo , mnogo vise od toga ...

Kutija je delom ili mozda i cela od alumijuma i zaista posle celodnevong demonstriranja na srednjim nivoima glasnoce  je samo mlaka ...nista zabrinjavajuce.

 

Sto se tice kvaliteta pojednih delova mogu samo da kazem da je dobitak na aktivi i DSP-u toliko velik da i skromniji drajveri sviraju fenomenalno ... to isto je rekao i cika Linkwitz kad su ga pitali kako to da njegov najambiciozniji projekat LX521 ima visokotonac iz SEAS car programa vrednosti par destina dolara ...

 

Budimo realni , svaki proizvod ima mana ...ali u tom balansu prednosti i mane  i cena igra ulogu tako da svako moze da vaga . Meni se svideo , ja da sada ponovo gradim svoj sistem ladno bi se odlucio za to resenje .

Cak i razisljam da sve rasprodam i uz neku doplatu predjem na Kii , samo me brine to da prodaja u Srbiji nece ici lako ... ali svima koji sad krecu u taj posao savetujem da poslusaju ...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, damic said:

Stvar je u tome sto je visokotonac mogao da bude bolji a time, predpostavljam i skuplji. Slusao sam ih na prezentaciji u Bg-u prosle godine dobra 2 sata. Malo, malo pa je zapadao u distorziju na sta je covek koji je drzao upravljacki modul odmah reagovao i smanjivao spl. Sedeo je desno od mene na 1,5-2m pa sam primetio. 

Bio sam takodje na prezentaciji u Jevremovoj,

Uzrok *distorzije* koju ste culi,nije bio visokotonac,vec je to bila reakcija alu resetaka na plafonu sobe  pobudjenih jakim zvukom(spl).

To se na kraju skroz izgubilo kada su zvucnici postavljeni po dijagonali.

Tvrdnja da je visoko tonac isao u nazovi  *distorziju* je ,ili stvar  neupucenosti u problematiku,ili stvar malicioznosti.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, lalelala said:

 

Sto se tice kvaliteta pojednih delova mogu samo da kazem da je dobitak na aktivi i DSP-u toliko velik da i skromniji drajveri sviraju fenomenalno ... to isto je rekao i cika Linkwitz kad su ga pitali kako to da njegov najambiciozniji projekat LX521 ima visokotonac iz SEAS car programa vrednosti par destina dolara ...

 

 

taj seasov visokotonac uopšte nije naivan .Italijanska Opera ga je koristila u jednom svom modelu i to dva komada rezan na 1500 hz . Ima jako mala izobličenja i radi za sve pare . Ja sam ih dobio iz amerike jer u to vreme  seas te modele nije prodavao u evropi .

 

 " snaga" seasovog visokotonca ugrađenog u Kii je u onoj maloj horni

Link to comment
Share on other sites

Zoranzu, bio sam na poslepodnevnoj sesiji, bas kad su zvucnici bili postavljeni dijagonalno. Sa mnom je bilo jos 5 prijatelja, stari audiofili, od toga trojica muzicki obrazovani (dvoje aktivno pevaju i sviraju).

Prvi je izasao posle 15-ak minuta, rekavsi da mu se zvuk ne svidja,  trojica su otisli docnije zbog obaveza a zadnji drugar i ja smo ostali do kraja.

Uglavnom, zajednicki zakljucak je da je visokotonac padao u distorziju, to je bilo jasno ko dan, kakva crna alu resetka na plafonu. I gle cuda, bas u tim momentima covek koji je drzao upravljacki modul je smanjivao spl.

IMO, prostorija je bila isuvise velika. Ipak je to zvucnik pravljen za manje studijske prostore.

Tvoja tvrdnja da je "distorzija" stvar malicioznosti ili neupucenosti u problematiku, je najblaze receno, smesna. 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zoranzu said:

Bio sam takodje na prezentaciji u Jevremovoj,

Uzrok *distorzije* koju ste culi,nije bio visokotonac,vec je to bila reakcija alu resetaka na plafonu sobe  pobudjenih jakim zvukom(spl).

To se na kraju skroz izgubilo kada su zvucnici postavljeni po dijagonali.

Tvrdnja da je visoko tonac isao u nazovi  *distorziju* je ,ili stvar  neupucenosti u problematiku,ili stvar malicioznosti.

distorzije visokotonaca se ogleda u hladnom i metalnom zvuku kada uđu u zonu preterivanja sa spl-om . Sve je to u redu , odseče se sa DSP sve što ne treba i visokotonac može da podnese velike snage , ali problem nastaje pojavom metalnog zvuka koji je hladan , i to je problem .

 

Link to comment
Share on other sites

Iznecu bogohulni stav da Ki nije audiofilski sistem, ne zbog toga sto je loš-naprotiv, već zato sto oduzima audiofilu onaj gotovo jednako bitan deo hobija stalne izmene komponenti i usavršavanje sistema.

Saglasan sam da audiofili nisu ciljna grupa već npr. bankari, menadžeri i sl. koji žele trenutni i najbolji rezultat za uloženo. Pojednostavljeno rečeno oni kojima je stizanje na destinaciju bitnije od samog putovanja (bez namere da bilo koga povredim).

Koliko god da ciljna grupa Ki ima znacajno više sredstava od audiofila mnogo ih teze troše nego audiofili-mi upravo pitajući šta je ugrađeno, kolika je cena delova itd; jer i na zadovoljstvo uglavnom gledaju sa elementima biznisa.

Podsetio bih na nekadašnje rasprave po forumima zašto kabinet Bose 901 košta iznad 1500$ kad su cene drajvera tipa 2-3$; pri tome uopste ne dovodeći u pitanje da im se kabineti zvučno dopadaju.

Nikada nisam upoznao g. @damic (nažalost) ali čitajući sve ono sto napise stekao sam potpuno drugaciji utisak od Vas g. @zoranzu . Šta više da sam predstavnik Ki odmah bi se javio i stupio u polemiku sa g. @damic jer je po meni ovo jedno veoma ozbiljno mišljenje o sistemu Ki; iako je i sam g. Damic se veoma pohvalno izrazio o sistemu ocenjujući ga “vrednim kloniranja” (može li bolje).

 

Link to comment
Share on other sites

Srecko: "Iznecu bogohulni stav da Ki nije audiofilski sistem, ne zbog toga sto je loš-naprotiv, već zato sto oduzima audiofilu onaj gotovo jednako bitan deo hobija stalne izmene komponenti i usavršavanje sistema."

Srecko poštujem tvoje mišljenje i moram ti reći da se ne slažem sa istim. Meni je najbitniji kvalitet zvuka i visoka vernost reprodukcije istog u kućnim uslovima. To mogu nazvati audiofilijom . I ja kao i druge kolege sa foruma volim da menjam komponente, zavirujem u unutrašnjost uređaja , čitam o njima...To nije audiofilija to je tehnomanija. Ona košta dosta vremena i novaca. Kada bi mi se pružila prilka da u potpunosti zadovoljim svoje audiofilske želje moj izbor bi bio kompletan Kii sistem, ostatak svog vremena i novca bi utrošio na slušanje muzike. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Srecko said:

Iznecu bogohulni stav da Ki nije audiofilski sistem, ne zbog toga sto je loš-naprotiv, već zato sto oduzima audiofilu onaj gotovo jednako bitan deo hobija stalne izmene komponenti i usavršavanje sistema.

Saglasan sam da audiofili nisu ciljna grupa već npr. bankari, menadžeri i sl. koji žele trenutni i najbolji rezultat za uloženo. Pojednostavljeno rečeno oni kojima je stizanje na destinaciju bitnije od samog putovanja (bez namere da bilo koga povredim).

Koliko god da ciljna grupa Ki ima znacajno više sredstava od audiofila mnogo ih teze troše nego audiofili-mi upravo pitajući šta je ugrađeno, kolika je cena delova itd; jer i na zadovoljstvo uglavnom gledaju sa elementima biznisa.

Podsetio bih na nekadašnje rasprave po forumima zašto kabinet Bose 901 košta iznad 1500$ kad su cene drajvera tipa 2-3$; pri tome uopste ne dovodeći u pitanje da im se kabineti zvučno dopadaju.

Nikada nisam upoznao g. @damic (nažalost) ali čitajući sve ono sto napise stekao sam potpuno drugaciji utisak od Vas g. @zoranzu . Šta više da sam predstavnik Ki odmah bi se javio i stupio u polemiku sa g. @damic jer je po meni ovo jedno veoma ozbiljno mišljenje o sistemu Ki; iako je i sam g. Damic se veoma pohvalno izrazio o sistemu ocenjujući ga “vrednim kloniranja” (može li bolje).

 

@Srecko, odmah potpisujem draft u bankarsko menadzerskii lobby :-)

To sam shvatio ovde u USA ...od coveka koji treba da zna da uradi nesto, postajes  onaj lik sa bicem u rukama koji tera druge da to sto znaju, urade sto pre i sto vise :D i lepo racunas bonuse na kraju godine ...milina !

Takodje kao i @dzonibegood rezultat vernosti zvuka postavljam ispred radosti putovanja ...a neki su i umorni od putovanja ? Neki audiofili su suoceni sa nemanjem vremena ...

Ne kazem da i tu u tom putovanju ka dobrom zvuku nema radosti , narocito kad se napravi korak u pravom pravcu.

 

A sad jedan mali osvrt na procenu vrednosti delova ...

Mislim da je kod nas u nasim krajevima jako prisutno vrednovanje necega preko zbira vrednosti sastavnih delova ... zivot me je naucio da sama vrednost i kvalitet pojedinih delova ne znace nikakvu sigurnost za krajnji proizvod. Ono majstorsko znanje koje sve te delove povezuje je nevidljiva nit koja najvise doprinosi konacnom rezultatu a potpuno se zaobilazi u tom jednostavnom racunu koji nasi ljudi cesto primenjuju. Mi volimo da smo kao onaj margarin sa cuvenom reklamom u sve se mesa :-o To je sve zato sto kod nas skoro nikada nije bilo dobra ekonomska situacija pa se svi mi snalazimo za razliku od trulog zapada, gde svako ima neki svoj posao gde mlati pare i posle kupuje ono sto mu je potrebno ... zato se nasi ljudi inace puni znanja i umeca uvek postavljaju u ulogu nekoga ko bi mozda mogao to da napravi pa se odmah radi proizvodna kalkulacija ...cesto to na kraju izrodi i neki ozbiljni pokusaj i uspeh , ali generalno takva nam je karakterna crta . Poznajem barem jednog naseg ozbiljnog i sirom sveta cenjenog proizvodjaca koji je tako krenuo ...voleo mjuzu , nije imao para da kupi a znao ponesto o tome sa faksa i krenuo covek ...racunao na putu do Minhena koliko bi to sve moglo da kosta , video da tu ima prostora i na kraju kad je nesto napravio i kad je neko to primetio , okrene mu se zivot naopacke u pozitivnom smeru ...

Zato na sve te nase narodske opservacije kako je neki dobar proizvod sastavljen od jeftinih delova a inace je skup uvek gledam sa malim osmehom na licu , jer vidim novog Teslu i nadam se da nece odustati !

Molim sve sagovornike ovde da se ne ljute ...nikoga nisam zeleo da uvredim , volim nas narod i znam sta je muka i nemastina i cenim kriticki stav svakoga a narocito kada neko preduzme konkretnu akciju u tom smislu ...

 E sad malo sto se tice ocenjivanja zvuka ...

Vidim da se dosta spominje nas uvazeni kolega @damic  ... kad god citam necije komentare uvek se malo osvrnem na personalni background ... e sad kako on covek u svom sistemu gaji tri lili cetiri suba ko moze ocekivati od njega da ga Kii zadovolji po pitanju basa ? Pa realno niko ...

Eto kako ja to citam izmedju redova , ako @damic kaze da treba sub to onda znaci da je verovatno sve u redu i da bi sub dobrodosao kao i svakom dobrom zvucniku ali da to nije pod morati ... covek voli taj aspekt u zvuku i sredio je svoj sistem do krajnjih granica , navikao se na bogatstvo i vernost zvuka i u tom za repordukciju mozda najzahtevnijem delu spektra . Treba to sve uzeti u obzir ... licni pecat je u ovom sportu je neizbezan !

I na kraju ipak treba reci jos jednom , ako vas neki proizvod interesuje zaista nista ne moze zamenuti licno iskustvo slusanja ... ne verujte nikome i sve primite sa rezervom dok nakraju ne dodjete u situaciju da verujete sami sebi .

Dobar je Kii ... prasina se digla svuda pa i kod nas u dvoristu . A znate za kime se prasina dize :thumbsup2

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

Da Kii3 nije poslao zvučnik u Srbiju, svet nikada ne bi saznao da su ugradili sr*nj* visokotonac od jedne crvene, koji prdi i podriguje, u proizvod od 12.000 evra. 

 

Ali ne mož Srbina zajebati! :banana

 dobro ajde sada ozbiljno , kada je to nemac uspeo da zaebe Srbina B)

 

Link to comment
Share on other sites

On 5.5.2018. at 9:30, Srecko said:

Iznecu bogohulni stav da Ki nije audiofilski sistem, ne zbog toga sto je loš-naprotiv, već zato sto oduzima audiofilu onaj gotovo jednako bitan deo hobija stalne izmene komponenti i usavršavanje sistema.

Saglasan sam da audiofili nisu ciljna grupa već npr. bankari, menadžeri i sl. koji žele trenutni i najbolji rezultat za uloženo. Pojednostavljeno rečeno oni kojima je stizanje na destinaciju bitnije od samog putovanja (bez namere da bilo koga povredim).

Ne bih se složio sa ovim. Tj. rekao bih da među ljubiteljima HiFi-ja ima i jednih i drugih, i da ti "jedni i drugi", ne bi "one druge" trebalo da posmatraju sa omalovažavanjem.

Mene posebno smara neka česta izmena komponenti i komponovanje svega sa svačim. All-in-one sistem koji radi kao najbolje ukompononvano rešenje jeste baš ono što želim da nabavim, uskoro. Možda nekada, kada sam bio klinac, bilo mi zanimljivo da se bakćem sa neprestanim probama, izmenama i (u)komponovanjima. Sada, niti imam vremena za to, niti volje.

Još me posebno smorilo, imam HiFi sistem kojim sam bio jako zadovoljan (Naim uređaji + Neat zvučnici). Onda se preselio u drugi stan, veća soba, drugačiji raspored, komplikovani zidovi... I? Zvuk je neuporedivo lošiji nego što je bio u prethodnom stanu. Potpuno sam digao ruke od HiFi-ja, i ako bih sada nešto menjao, išao bih samo na neki Kii ili sličnu varijantu koja je jako dobro ukomonovana, i koja ima sposobnost da se koliko toliko prilagodi prostoru u kojem se nalazi.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, NShappy said:

Ne bih se složio sa ovim. Tj. rekao bih da među ljubiteljima HiFi-ja ima i jednih i drugih, i da ti "jedni i drugi", ne bi "one druge" trebalo da posmatraju sa omalovažavanjem.

Mene posebno smara neka česta izmena komponenti i komponovanje svega sa svačim. All-in-one sistem koji radi kao najbolje ukompononvano rešenje jeste baš ono što želim da nabavim, uskoro. Možda nekada, kada sam bio klinac, bilo mi zanimljivo da se bakćem sa neprestanim probama, izmenama i (u)komponovanjima. Sada, niti imam vremena za to, niti volje.

Još me posebno smorilo, imam HiFi sistem kojim sam bio jako zadovoljan (Naim uređaji + Neat zvučnici). Onda se preselio u drugi stan, veća soba, drugačiji raspored, komplikovani zidovi... I? Zvuk je neuporedivo lošiji nego što je bio u prethodnom stanu. Potpuno sam digao ruke od HiFi-ja, i ako bih sada nešto menjao, išao bih samo na neki Kii ili sličnu varijantu koja je jako dobro ukomonovana, i koja ima sposobnost da se koliko toliko prilagodi prostoru u kojem se nalazi.

dobro dosao :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Hm! Kii baš nije all-in-one uređaj.

Uz njega treba i neko predpojačalo, ili njihov Kii Control koji jeste neka vrsta predpojačala, tj. sadrži input selktor + volume control, ali i dalje nema daljinski upravljač. :(

Ako ne koristite Kii Control (koji se prodaje zasebno), svakako vam treba neko predpojačalo.

Nekako, bez njihovog bar još streamer-a, nije da je ovo all-in-one sistem. Više je DAC + pojačalo + zvučnici (sve sa ograničenim brojem ulaza).

edit:

Ipak može daljinski, ali uz Kii Control, i: "Any available IR remotes with RC5 code or alternatively Apple Remotes can be used."

Malo mi bzvz. da  uz spravu od 10-15k€ koristim generički kineski daljnski sa Aliexpress-a. :(

Link to comment
Share on other sites

To treba napraviti da radi uz pomoć aplikacije sa telefona pa da daljinac uopste nije bitan.Streamer/preamp kontrolisan sa telefona i aktivni zvucnici najbolja kombinacija.Minimalizam i maksimalan konfor bez posledica po zvuk,samo dve komponente.

Link to comment
Share on other sites

PA, tako bi trebalo, ali Kii to nema. :(

Uz Kii se mora (do)kupiti neki streamer (99% valjanih streamer-a imaju svoj DAC koji se uz Kii ne bi koristio), ili neko predpojačalo ako imamo i analogne izvore.

Malo je bzvz što Kii ima svoj DAC koji radi i DSP (i za koji kažu da je jako dobar), ali za puštanje muzike u bilo kom obliku moramo imati eksterni player/streamer/izvor nekog drugog proizvođača, uz koji Kii postaje "samo aktivni zvučnik sa DAC" a ne all-in-one  rešenje.

Kii-u fali u kompletu i neki streamer/player/preamp...

Što se kontrole telefonom tiče, imam streamer/preamp/DAC koji se vrlo lepo konktroliše i sa telefona, ali za volume up/down, mute, pause, next, dok izabrana muzika već teče,  običan daljnski je prst-u-pekmez. Telefon treba otključati, ući u aplikaciju (ako je sam izašao (a izađe posle 5-10 min ne korišćenja)) te tek tada možemo pojačati/utišati/mutirati/preskočiti...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...