Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

1 sat ranije, damic said:

Ono sto mi najvise smeta je pokvareno prikazivanje waterfall grafika koji pocinje od 250Hz pa navise. Najvazniji deo, prve tri ipo oktave, kao, uopste nisu vazne, pitam se zasto?

http://kiiaudio.com/phocadownload/AUDIO_09_15_Kii_THREE_web_english.pdf

 

Nemoj sad i ti k'o Boki da kudiš konja koga nisi jahao...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mislim da je to, zaista, zmajček u malom pakovanju. Ipak, znam šta je kompresija, pa imam izvesne rezerve prema projektu.

U prospektu piše da je max SPL oko 93dB. To je, vrlo verovatno, mereno sa 1m udaljenosti. Na dva metra, to je već, svega, 87dB. Limitirajući faktor je, sasvim sigurno, hod membrane na dvadeset Herca, koliko je donja granica reprodukcije. Recimo da je to dovoljno glasno većini konzumenata, ali, fakat, nije baš spektakularno glasno.

Ima tu jedna začkoljica. Pošto većina muzike ne sadrži materijal ispod pedesetak Hz, korisnik može da se zanese, pa malo odvrne neku rokčinu. Taj muzički materijal će kutije 'ladno da drmaju preko sto decibela. Onda ovaj nesrećnik zaboravi da vrati dugme nazad, pusti neki Yello... i, što neki rekli, krene da skuplja membrane po sobi.

Dakle, mislim da su, radi efekta, spustili donju granicu toliko nisko, ali, to su opasne frekvencije. B)

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Chieftec said:

Ne znam gde si video max spl 93dB, to bi bilo baš tiho :/ 

 

Našao u njihovom PDF-u, eno ga link u Damicevom postu. B)

"The -3 dB point is sensationally low at 19 Hz. In the free field the maximum bass output level is around 93 dB."

Ako malo pogledaš pažljivije, videćeš na dijagramu koji prikazuje odnos glasnoće i distorzije, da je na 100dB mereno tek počev od četrdeset Herza. Ovce su za šišanje.:D

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, beatgoeson said:

Našao u njihovom PDF-u, eno ga link u Damicevom postu. B)

"The -3 dB point is sensationally low at 19 Hz. In the free field the maximum bass output level is around 93 dB."

Ako malo pogledaš pažljivije, videćeš na dijagramu koji prikazuje odnos glasnoće i distorzije, da je na 100dB mereno tek počev od četrdeset Herza. Ovce su za šišanje.                                      

Beat pa malopre si rekao da su zvučnici zmajček u malom pakovanju, otkud sad ovo?!

Link to comment
Share on other sites

Svako tvoje mišljenje na ovom forumu liči na odmeravanje sa drugima, truješ  temu i tamo gde ti treba da se javiš i gde ne trebaš. Temu o malim zvučnicima i basu si zatrovao potpuno, sada se guraš i u ovu. Kako ko progovori o nečemu ti vrištiš da imaš najveće i najglasnije zvučnike i da su svi ostali u zabludi. Verujem da su tebi tvoji zvučnici naj, naj, najbolji. Ja ne mislim tako, mislim da su rangu razglasa koji ni u šatru ne bi ubacili. Jednostavno u kategoriji su belog slona...

Link to comment
Share on other sites

Da smo se nekada sreli, reklo bi se da si zaljubljen u mene.

Evo, za one koji su za ozbiljan razgovor. Ovo je kriva maksimalnog SPL-a za moj drajver, koji je u kompresiji. Iz njega se može izvesti podatak da maksimalni SPL iznosi 115dB. Međutim, na 20Hz on iznosi samo 91dB. Što znači da će glasnije slušanje ove frekvencije izazvati veliko izobličenje a još glasnije - oštećenje drajvera.

Možda ovaj KII audio ima mogućnost da softverski malo podigne donji limit, u tom slučaju bi se drajveri izlagali manjoj opasnosti, uz mogućnost znatno glasnijeg slušanja. 

 

Maxspl.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zanimljivi su zvučnici kod kojih se pojačala, skretnice i sve ostalo nalazi u jednom paketu. Poslednjih mesec i po dana sam išao po predstavništvima i pokušavao da ugovorim slušanje aktivnih zvučnika. Uspeo sam da poslušam Genelec 8030, Genelec M030, Adam A3X, Adam A5X, Adam A7X i Devialet Phantom. 

Uslovi slušanja su varirali ali od svega pomenutog, meni se najbolje čuo Adam A7X. Adam A5X se iz pomenute serije čuo najlošije, dok je A3X pružio neizmerno zadovoljstvo imajući u vidu fizička ograničenja. Oba Genelec-a nisu za Hifi. Možda rade dobro kao monitori ali su previše svetli, praskavi visoki - imajući u vidu da su out of the box, vrlo je moguće da su bili neusvirani ali ne znam koliko bi se to promenilo vremenom. Možda je bilo do podešavanja ili do toga što su pravljeni za slušanje iz blizine, a ja sam pokušao da ih poslušam sa bar 2m.

Najveće razočarenje u skladu sa očekivanjima je pomenuti Devialet. Na popustu je trenutno (1290 evra/kom umesto 1600) pa sam pohrlio da ih poslušam. Očekivao sam vrhunski zvuk iz te "kutije", ali to nisam dobio. Bas je bio vrhunski istina, ali sve ostalo je bilo bezveze. Srednji prilično neartikulisani i povučeni, visoki su samo šuštanje umesto tonova. Dizajn je vrhunski ali je izrada jako loša. Odaju utisak kvaliteta kao da su dva plastična Moulinex multipraktika ili one male pećnice za hleb. Očekivao sam lakirani aluminijum za taj novac, a u pitanju je većina plastičnih obloga preko zvučnika koji je inače lepo dizajniran. Odaj eutisak da sam pogrešno razumeo Devialet Phantom, tj. njegovu poentu - ja sam ga doživeo kao pokušaj ultimativnog hifi zvučnika za taj gabarit, a on uživo deluje da je zamišljen kao ultimativni iPhone/iPad zvučnik. Definitivno nije vredan novca ako pričamo o zvuku jer je Adam A7X (koji košta oko 550 evra/kom) u svemu bolji osim u najnižem basu gde bi trebalo da se doda neki vufer - najniži tonovi iz orgulja se maltene ne čuju na Adamima, a na mojim trenutnim zvučnicima se čuju pa pretpostavljam da je tu elektronski najniži bas odsečen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da malo vratimo temu iz mrtvih ...

moj omiljeni Stereophile je testirao pomenute aktivne kutije a kako oni to rade ozbiljno ima i grafikona i merenja  ...

https://www.stereophile.com/content/kii-audio-three-loudspeaker-measurements

molim iskusnije , prvenstveno @damic i @beatgoeson  da prokomentarisu ...

sada kad sam detaljno procitao test i na you tubetu saslusao konstruktora shvatio sam sta se  stvari ovde desava ...

ovo je aktivni zvucnik sa integrisanim DAC-om , i DSP-om koji radi kao aktivna skretnica u barem 3 opsega i room correction i koji uskladjuje zvucnik u vremenskom domenu ...dva basa od pozadi u stvari dobijaju malo zakasneli i potpuno fazno invertovan signal u nekom opsegu od 50 do 250 Hz i prakticno sluze za ubijanje zvuka ize ledja zvucnika kako bi se sto manje zvuka odbilo od zadnjeg zida ... ima tu jos neke igranke u opsegu iznad do 700Hz ali da sad ne ulazimo u  detalje ...

tehnologijom napucana spravica koja zvukom daleko prevazilazi fizicke dimenzije same kutije ...

Sve u svemu dobra kupovina za te pare ..ovde je komplet sa stalcima i kontrolerom oko 15.000 USD pre cenkanja ...i da ne bude zabune (i ljutnje ) ovde se cenjka oko svega pa i oko HIFI-ija i to bez blama ...malo nisam navikao na to ali pocinjem . Velike su to pare ali treba imati na umu sta sve treba sabrati samo da bi se dobila ova funkcionalnost pa je lista podugacka ...pojacala snage 2x3 kanala (???), DAC (2500), DSP (5000) sa tri funkcije (aktivna skretnica +room correction+spk calibration), stalci (1000), dobri bookshelf trosistemski zvucnici (???)  itd  + gomila kablova ! 

@zoranzu , ovde bi trebali dobri kablovi za napajanje  pride i to puta 2...da to ne preskocim !

Vidim da su svi u redakciji Stereophila (pre)zadovoljni i zaintrigirani ali ipak kao sto sam u prethodnim postovima napomenuo i kako vidim da se neki od komentatora  pitaju , kolika je robustnost ovakvog sistema ?

Samo na kraju da dodam da je zaista ogromna prednost to sto ga spakujete u automobil sasvim normalne velicine i poneseta ga sa sobom na zurku , godisnji  ili vec gde god idete ili se selite ...

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Lale, kupiš ih u Teksasu,poneseš ih u Srbiju na odmor,odeš sa familijom na Sitoniju i poneseš ih naravno sa sobom.Tamo ti ovi naši što "rade" maznu iz apartmana,pa ih kad se vratiš kupiš povoljno od njih na Kp i vraćaš ih u Texas.Maksimalna mobilnost :D:ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, golum said:

I...ne merem se vise zahebavati sa svime sto si pobrojao ...

Pravi menadzerski pristup ...podsecas me na mog VP ovde i njegovu cuvenu recenicu " jel to moze malo jednostavnije ? " ...jbg ne mere kad je komplikovano :rolleyes:

@sondek u EU mogu da se kupe novi za 10.500 eura (samo kutije) a ima i polovnih na oglasima za 8.500 (bez kontrolera ali sa stalcima) ... 

Garancija je 5 godina , sto nije malo ...

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

Pravi menadzerski pristup ...podsecas me na mog VP ovde i njegovu cuvenu recenicu " jel to moze malo jednostavnije ? " ...jbg ne mere kad je komplikovano :rolleyes:

@sondek u EU mogu da se kupe novi za 10.500 eura (samo kutije) a ima i polovnih na oglasima za 8.500 (bez kontrolera ali sa stalcima) ... 

Garancija je 5 godina , sto nije malo ...

 

Vidis kako ne citas pazljivo sta je napisano - no da se pojasnim - ne merem se zahebavati sa dva sistema na dve lokacije - ovde cu to nastaviti da radim (u sta si prilicno upucen :wink: ) dok za Bg nemam bas snage da to radim...ali vidi mozda ubijem AI celim sistemom muhu jednim udarcem :-)  ili pak Kii-em....ali otom potom...

Link to comment
Share on other sites

Just now, golum said:

Vidis kako ne citas pazljivo sta je napisano - no da se pojasnim - ne merem se zahebavati sa dva sistema na dve lokacije - ovde cu to nastaviti da radim (u sta si prilicno upucen :wink: ) dok za Bg nemam bas snage da to radim...ali vidi mozda ubijem AI celim sistemom muhu jednim udarcem :-)  ili pak Kii-em....ali otom potom...

jbg kad pises rebuse ....ali ok i ja kontam da je Kii ako se nekome svidi zaista ubistvo jednim udarcem + 2x napojni kod Zokija i to je to !

moze samo da bude opasno ako sistem B na kraju ubije sistem A :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...