Jump to content


USB Hi Fi DAC for Mac


Shang Tsung

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cestitke za kupovinu! Da te lepo sluzi.

Na sta mislis kad kazes kontrola zvuka? Kontrolu glasnoce ili nesto drugo?

Ako je prvo - plejer na max a glasnocu regulises na pojacalu.

Ako je drugo - najbolje nista ne dirati (ekvilajzer na flat, efekte pogasiti...) osim podesavanja koja omogucavaju bitperfect reprodukciju.

Sad videh da je Mac sistem, svejedno, vazi isto kao sto sam napisao. Ima u drugacijih misljenja glede softverske volume kontrole i primene efekata u plejerima. Najbolje probaj pa vidi sta ti pase. Hi fi je skracenica za High Fidelity - visoka vernost. Znaci, najbolje ne uticati na signal na izvoru nego ga propustiti do pojacanja i kasnije do zvucnika bez glumljenja producenta.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Shang Tsung said:

Jedino još da provalim kako da namestim kontrolu zvuka preko OS X-a. 

Sistemska kontrola glasnoće preko USB audija ne postoji, to jest uvek je na maksimumu. Ali zato može da se reguliše preko aplikacije za reprodukciju. Treba znati da je samo maksimalni nivo Bitperfect, to jest identičan originalu, tako da je najbolje za to koristiti pojačalo, kao što je napisao Trotter.

Link to comment
Share on other sites

Ovo što Willi kaže. Zvuk može jedino u aplikacijama da se podešava, nema sistemskog podešavanja. Inače da, zvuk je na max, što mi je malo bezveze, ali navići ću se. Dakle, moraću na točkić od pojačala ipak da regulišem sve. Ranije sam uvek smanjivao sistemski zvuk na 70%, čisto da se malo ograničim da mi ne "produvaju" zvučnici.
Potenciometar na pojačalu držim između 7-9 sati, a iako može do 17 sati da se pojača, ovi JBL zvučnici dostižu pik snagu već na oko 12-13 na integrisanoj zvučnoj. 
Sad već na 11 imam utisak da ću da ogluvim, pa ne pojačavam toliko :D

@trotter

Ekvilajzere ni ne koristim, sve je na flat:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...