Jump to content


USB Hi Fi DAC for Mac


Shang Tsung

Recommended Posts

Poslao sam upit za MF V90 i nije vise dobavljiv. Ne proizvodi se. Sto se Fiio price tice (e10, e10k), kazu ljudi da je jako slican mom vec Xonar DXu sto se audio reprodukcije tice, pa se razmisljam ozbilno da ga preskocim skroz. Najvise mi se zasad dopao narandzasti hiface, ali sta da se radi kad ga nema. Dac Magic 100 je 18.500din, i oko toga se isto ozbiljno razmisljam. Obzirom da nema hiface... mozda bih mogao da vidim da li bi dofurali narandzasti hiface 1 kom jos za mene, nisam pametan...


Sledece sto cu menjati je pojacalo. Neostvarena zelja mi je HK980 (ima ih u finom stanju na oglasima za oko 280e), ali videcemo. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Shang Tsung said:

http://www.player.rs/usb-do-200-/focusrite-itrack-solo/pro/6962#!prettyPhoto[gallery]/6/
Ima ga ovde. Zbog čega smatraš da uređaj koji je pretrpan (u mom slučaju nepotrebnom) elekronikom može da radi bolji posao nego neki dedicated hi fi dac? Realno, sva ta elekronika košta (doesn't come cheap), sto znaci da bi postigli tu cenu, morali su da debelo stede na nekim stvarima.

Zamišljen je kao spravica za snimanje. To zanemari. Reprodukcija mu je sjajna, a cena u zadatim granicama. 

Ne znam kako bi prošao u poređenju s ostalim pomenutim uređajima.

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim nakon speed searcha, to su neki saffire da konverteri, moguce razvijeni za potrebe focus-a? Po oznakama podsecaju na cirus.

Uglavnom, ne vidim sta bi tu moglo da ti bude zanimljivo. Imas jedan filipsov legendarni čip 1541 koji u jednom uredjaju zvuci odlicno a u drugom zastarelo i sporo umrtvljujuce kao iz osamdesetih proslog veka, nije sve u čipu. Kanim reci, vise verujem Turbu kad kaze da to dobro svira jer covek slusa dosta muzike (dobre) nego tehnikalijama kojekakvim. Tokom vremena sam shvatao polako da dac treba da "propusta" muziku onako kakva je na originalnom fajlu, zapisu. To moze da oceni neko ko slusa dosta muzike. Nije poenta da zvuci toplo, klinicki precizno ili sta se vec upotrebljava u opisima zvuka, nego realno. To ti diktira velikim delom i ostatak lanca dalje od konvertera. Dakle, za te pare, da citiram DJ-a ne mozes puno pogresiti ako saberes dva i dva. Mislim na ulozenu lovu.

Link to comment
Share on other sites

Uglaviću ovde i svoje viđenje.

Imao sam prilike probati niz entry-level DAC spravica u cenovnom rangu koji ovde cirkuliše.

Ništa se u mom slučaju nije približilo tom komičnom iTrack Solo-u, za te novce. Spravica ima druge namene, to je istina, ali njen analogni izlaz je u apsolutnom smislu izuzetno dobar. Bez daljih komparacija - živeo sam neka dva meseca slušajući i radeći sa njom u glavnom sistemu. U tom sistemu postoje komponente čija je cena više desetina puta veća od iTrack-ove. Sve što radi, radi vrlo uravnoteženo, ostavljajući neke drastično skuplje sprave te vrste iza sebe.

Da li je posredi slučajnost, te su na njoj napravili analogni izlaz čiji kvalitet potpuno premašuje i najblesavija očekivanja? Da li im se omaklo? Moguće.

 

Link to comment
Share on other sites

On Sunday, August 28, 2016 at 18:16, Shang Tsung said:

Koliko sam video HRT Streamerima ne treba dodatno napajanje, ali trojka (III) i microstreamer koštaju 200e. To mi je već previše.

Strpljen spašen..naleću povremeno i polovni, to treba ganjati. Prošlog meseca je HRT II prodat za 80 evra na KP, što je definitivno bilo best buy. Microstreamer sam ja kupio od kolege sa foruma za 100 evrića i prezadovoljan sam odnosom uloženo- dobijeno.

Hi face DAC je bio do skoro na KP za 120 evra, prodavac iz Niša i to se baš dugo vrtelo. Malo strpljenja i možeš naleteti na sjajne spravice po povoljnim cenama.

Link to comment
Share on other sites

imas na pfm forumu jedan ifi nano idsd dac za 90gbp.Ima baterijsko napajanje i dobijas i phono preamp.Nisam slusao taj već skuplji model koji radi odlično,bolje od dosta skupljih.Koliko tamo vodim nepodeljeno misljenje je da je sprava sa odličnim odnosom cena/kvalitet.Rade svi fajlovi,taze nova tehnologija.Nije to ni novo preskupo,Mađarski diler je najblizi ili Amazon

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=191894

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, trotter said:

Moze. Kaset dek.

Zar je tolko loše? :D
 

@sondek
Nazlost, nisam u mogucnosti da kupim nesto sa stranih foruma. Jbg, takva je trenutna situacija, sta da se radi.

 

Dobio sam i ponudu za ProJect DAC USB Box S+. On isto deluje zanimljivo, a čini mi se i kao ozbiljna spravica. Sad cu morati da izvagam dobro.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, mdragoslavm said:

Povezati  iTrack Solo direktno , bez pretpojacavaca sa aktivnim zvucnicima ???

Imate li neko iskustvo ???

 

Jednom prilikom sam ga slušao sa ADAM A7X. To je bilo vrlo dobro, uzimajući sve u obzir. 

Iako, sav neočekivani potencijal te spravice dolazi nesmetano do izražaja što je sistem bolji.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Shang Tsung said:


 

@sondek
Nazlost, nisam u mogucnosti da kupim nesto sa stranih foruma. Jbg, takva je trenutna situacija,

 

ma da nam svima krene,pa da kupujemo gde nam volja.Nije neka velika razlika od kupovine ovde,registracija je besplatna kao i pay pal nalog,internet kartica.Fala bogu pa konacno postoji slobodna trgovina.Doduše upravo stihoh s odmora pa vidim da me dobro odraše na shipingu i carini za 2 ploče

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, sondek said:

ma da nam svima krene,pa da kupujemo gde nam volja.Nije neka velika razlika od kupovine ovde,registracija je besplatna kao i pay pal nalog,internet kartica.Fala bogu pa konacno postoji slobodna trgovina.Doduše upravo stihoh s odmora pa vidim da me dobro odraše na shipingu i carini za 2 ploče

Kupovina vani je super stvar kada su cijene u pitanju obično je povoljnije,i to dosta,jedino loše je to da se u slučaju kvara uređaja koji je pod garancijom mora poslat na servis u zemlju u kojoj je kupljen,bez obzira ako postoji i ovlašteni servis u zemlji u kojoj živiš,barem je tako bilo u mom slučaju,i plačaš dostavu iako kažu da oni snose troškove dostave,mene je na kraju dostava došla 60£,bez obzira na to svejedno i sa tim troškovima je uređaj na kraju bio jeftiniji 250€ nego kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam udomio ProJect USB Box S+, kao nov za 105e.

Mac ga je odmah prepoznao i svidja mi se promena u zvuku, ali definitivno cu morati ili u vecu (akusticniju) prostoriju da predjem ili da promenim pojacalo. Mozda i oba.

Sad da li svira bolje ili losije od nekih resenja o kojima smo ovde diskutovali, ne mogu da kazem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram posebnu temu - imao bih jedno pitanje posto vidim da ovde ima dosta onih sa iskustvom sa M2Tech spravicama ...

Ja koristim M2Tech HiFace 2 na Macu kao konvertor USB u coax digitalni izlaz. Pitam se da li bi imalo smisla napraviti upgrade na M2Tech HiFace Evo ? Razlika u ceni je poprilicna pa me zanima da li se isplati izuvati se tu ... ?

Link to comment
Share on other sites

Evo, ovaj:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=191538

Inače, čovek je ozbiljan i sasvim okay, a cena povoljna. Doduše, ako se plaća PayPal-om na ovu cifru mora da se doda oko 10-15 EUR zato što iz Srbije ne može da se transferuje novac bez fee-a koji PayPal po default-u uzima prodavcu, a Miguel hoće 200 EUR čisto. Takođe, 200 EUR je sa shipping-om u države EU, za Srbiju treba dodati još 10-15 EUR, tako da je krajnja cifra maksimalno 230 EUR.

Pa opet, kada se sve sabere, 220-230 EUR je za ovaj HiFace EVO sasvim korektna cifra, a možda bude i koji EUR manje od ovoga.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, RingeRaja said:

Evo, ovaj:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=191538

Inače, čovek je ozbiljan i sasvim okay, a cena povoljna. Doduše, ako se plaća PayPal-om na ovu cifru mora da se doda oko 10-15 EUR zato što iz Srbije ne može da se transferuje novac bez fee-a koji PayPal po default-u uzima prodavcu, a Miguel hoće 200 EUR čisto. Takođe, 200 EUR je sa shipping-om u države EU, za Srbiju treba dodati još 10-15 EUR, tako da je krajnja cifra maksimalno 230 EUR.

Pa opet, kada se sve sabere, 220-230 EUR je za ovaj HiFace EVO sasvim korektna cifra, a možda bude i koji EUR manje od ovoga.

 

A mozda i vise ako Carina proceni da treba tako da bude <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...