Jump to content


USB Hi Fi DAC for Mac


Shang Tsung

Recommended Posts

Pozdrav svima, da li mi neko može reći šta bi bio best buy do 100-150e (može i polovno). Zahtevi su da ima asinhroni USB ulaz i RCA izlaz (ili 1x3.5mm). Znači ništa mi osim ovoga ne treba.

Izvor zvuka je komp naravno, a DAC će biti povezan na Pioneer A-66X i JBL L16. 
Merkao sam Magic Dac 100 (bila je neka cifra 150e); ali sada nisam siguran da moze da se nadje. Takođe i ASUS essence STU, ali je on još skuplji (250+e), plus mi nešto ASUS i hi fi ne pali lampice.

Šta biste vi preporučili? Kakvi su ovi USB DACovi u formatu fleške (tipa Audioquest DragonFly i sl)?

Kasnije ću menjati i ostale komponente u sistemu, ali da počnem od DAC-a.

Hvala unapred na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za mekić ti je po meni dobra kombinacija HiFace.

U budžet se jako tesno uklapa HiFace DAC (narandžasta "muštiklica"), ali ti je dobra opcija i HiFace Two (kao transport) + DAC po izboru. 

Najbolja kombinacija je HiFace EVO + EVO DAC, uz neki dobar USB kabl, OSX Mountain Lion 10.8.3 + Audirvana v1.5.10

Za nešto iole korektno moraćeš da povećaš budžet bar 2x.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Shang Tsung said:

Ok, deluje jako zanimljiva spravica. Sad gde bi se to moglo naći kod nas. Vidim na amazonu u USA da košta 199$ :/

Ja ne videh za 199$, ima za 299,99$, ali na to treba dodati shipping, pa carinu i pdv. I u pitanju je EVO DAC MK1, za koji ti treba usb/spdif konverter, Hi-Face EVO ili HiFace Two.

EVO DAC MK2 ima usb ulaz, ali nigde nema polovan da se uzme (tek je izašao), kod našeg distributera može da se uzme nov i on košta oko 500 EUR.

Imaš ovde Hi-Face EVO, polovan, dobra je cena:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=191538

Pa onda skupiš još malo para i uzmeš Hi-Face EVO DAC, uvežeš ih preko I2S veze i to je to, teško da može bolje za ispod 500 EUR combo.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, RingeRaja said:

Ja ne videh za 199$, ima za 299,99$, ali na to treba dodati shipping, pa carinu i pdv. I u pitanju je EVO DAC MK1, za koji ti treba usb/spdif konverter, Hi-Face EVO ili HiFace Two.

EVO DAC MK2 ima usb ulaz, ali nigde nema polovan da se uzme (tek je izašao), kod našeg distributera može da se uzme nov i on košta oko 500 EUR.

Imaš ovde Hi-Face EVO, polovan, dobra je cena:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=191538

Pa onda skupiš još malo para i uzmeš Hi-Face EVO DAC, uvežeš ih preko I2S veze i to je to, teško da može bolje za ispod 500 EUR combo.

Mislio sam na hiFace dac: https://www.amazon.com/M2Tech-hiFace-Hi-End-Async-Audio/dp/B00CFEWL24/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472386040&sr=8-1&keywords=hiface+dac

Gledajući šta m2tech ima u ponudi, malo sam se pogubio. Šta će nekome ti silni konverteri (pomenuo si evo dac mk1+usp/spdif konvert), zar nije dovoljno da imam DAC koji ce će da "glumi" zvučnu kartu i konvertuje signal dalje na pojačalo?

Ako ovaj narandžasti "štapić" to može, i bude jeftinije nego na amazonu, možda imam "pobednika". Btw, zar mu nije dovoljno 1A/5V koje dobija sa USB-a, šta će mu dodatno napajanje? I ako je potrebno dodatno napajanje, šta onda tu treba uzeti/gledati?

Zbog čega je Dac magic 100 smeće? Deluje ozbiljnije napravljen od hiFace, ne?

Link to comment
Share on other sites

HiFace DAC (narandžasti) nema kod uvoznika, a koštao je oko 19.000din. Za sada ga neće nabavljati.

Koliko sam video HRT Streamerima ne treba dodatno napajanje, ali trojka (III) i microstreamer koštaju 200e. To mi je već previše.

Možda da čekićam po oglasima dok ne naleti nešto za prihvatljive novce...

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Shang Tsung said:

Mislio sam na hiFace dac: https://www.amazon.com/M2Tech-hiFace-Hi-End-Async-Audio/dp/B00CFEWL24/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472386040&sr=8-1&keywords=hiface+dac

Gledajući šta m2tech ima u ponudi, malo sam se pogubio. Šta će nekome ti silni konverteri (pomenuo si evo dac mk1+usp/spdif konvert), zar nije dovoljno da imam DAC koji ce će da "glumi" zvučnu kartu i konvertuje signal dalje na pojačalo?

Ako ovaj narandžasti "štapić" to može, i bude jeftinije nego na amazonu, možda imam "pobednika". Btw, zar mu nije dovoljno 1A/5V koje dobija sa USB-a, šta će mu dodatno napajanje? I ako je potrebno dodatno napajanje, šta onda tu treba uzeti/gledati?

Zbog čega je Dac magic 100 smeće? Deluje ozbiljnije napravljen od hiFace, ne?

Za to koliko planiraš da potrošiš, HiFace DAC ti je najbolje rešenje. Sačekaj da neki izleti na oglasima ili kupi preko net-a. Ovde su se polovni prodavali za do 150 EUR plafon.

DAC Magic samo deluje bolje napravljen, HiFace DAC ga šije u zvuku po svim parametrima. Veruj mi, slušao sam oba, nebo i zemlja. Ne treba mu dodatno napajanje, sve radi preko USB-a, ali ako mu dovedeš baterijsko napajanje podiže se kvalitet zvuka na novi nivo. To ti je ulaganje od još 10 EUR za FTA USB kabl gde je razdvojen put signala i napajanje + 20-ak EUR baterija.

Link to comment
Share on other sites

Konkretno, imam PC sa mac OS X, koji ima zvučnu ALC1150. Ona radi OK, ali pre toga sam koristio Xonar DX koji je solidno bolji od integrisanog rešenja.
Ima SPDIF naravno, li bih hteo da je kompletno izbacim, zato i tražim USB rešenje.
Elem, dobio sam ponudu od kolege sa foruma za Fiio E10 (običan) za 70e. Uređaj je nov. Verovatno bih to uzeo za početak, ali me zanima šta vi mislite o njemu i da li je 70e adekvatna cena za njega? Našao sam da Fiio E10K (novija verzija i navodno bolja) ima u tehnomaniji za 90e (sa regularnom 2g garancijom). Fiio je naravno inferiorniji od svega što smo pričali ovde, ali kapiram da za početak ne može da omane, ili može?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...