Jump to content


Revox PR 99 MKIII


picturesd

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ok, posle svega mi je prijatelj poklonio ReVox PR99. Kaze da ne mogu tanke trake vec samo studijske i kaze da je vrlo brz i da i bas nije za kucno preslusavanje muzike? Ne znam bas puno, masina odlicno zvuci, glave su bukvalno nove kao i sama masina. Misljenja, iskustva, koje trake nabaviti?? Hvala. 

revoxpr99-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

PR99 može da radi i sa kućnim, ne-studijskim trakama jer ima takvu mehaniku i zatezanje trake. Čak preporučujem da studijske trake ne koristiš uopšte jer one brže izližu glave. Preporučujem ti Maxel UDI i UDII (XL i XLII sa i bez premaza - backcoatinga) i BASF LPR35. Što se tiče brzine, on ima studijsku od 38cm/s ali i kućnu od 19 cm/s koja je sasvim dovoljna za kvalitetno snimanje i reprodukciju.

Slobodno stavi te sijalice.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Willi Studer said:

PR99 može da radi i sa kućnim, ne-studijskim trakama jer ima takvu mehaniku i zatezanje trake. Čak preporučujem da studijske trake ne koristiš uopšte jer one brže izližu glave. Preporučujem ti Maxel UDI i UDII (XL i XLII sa i bez premaza - backcoatinga) i BASF LPR35. Što se tiče brzine, on ima studijsku od 38cm/s ali i kućnu od 19 cm/s koja je sasvim dovoljna za kvalitetno snimanje i reprodukciju.

Slobodno stavi te sijalice.

Dobio sam na poklon i BASF Studio Master SM468 novu u oem pancake pakovanju. Ona je studijska i necu je koristiti. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...